Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 5:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 5:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 5:51 am

انجمن افسران پلیس کانادا خواستار جرم‌زدایی از مواد مخدر شد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

CACP با انتشار بیانیه‌ای از دپارتمان‌های پلیس خواسته تا مصرف شخصی مواد مخدر را بعنوان یک مشکل بهداشت عمومی بپذیرند. آن‌ها معتقدند رویکرد نهادهای بهداشتی در برخورد با مشکلات ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در مقایسه با پلیس سازنده‌تر است.

در صورت اعمال این تغییرات اگر افراد با مقادیر کم یا از پیش تعیین شده مواد مخدر یا داروهای غیرقانونی (برای مصرف شخصی) دستگیر شوند جرم کیفری دریافت نخواهند کرد.

آدام پالمر افسر ارشد ارتش، عضو CACP و رئیس‌ پلیس ونکوور در اینباره گفت: کانادا همچنان درگیر بحران Fentanyl و مصرف مواد مخدر کشنده است که جوامع ما را ویران کرده و جان هزاران نفر را می‌گیرد. توصیه ما این است که اجرای قانون برخورد با دارندگان مواد مخدر به رویکردی پزشکی تغییر کند و چنین تحولی نیازمند همکاری پلیس، کادر درمان و تمام سطوح دولت است.

CACP پیشنهاد کرده این تغییر با هماهنگی کلیه سطوح دولت انجام شود تا مصرف‌کنندگان مواد مخدر بتوانند بجای دریافت جرایم کیفری دسترسی بهتری به مراقبت‌های پزشکی، خدمات درمانی و سرویس‌های اجتماعی داشته باشند.

در بیانیه این انجمن آمده: مراقبت‌های پزشکی و حمایت‌های اجتماعی باید در ابعاد محلی، استانی و ملی تدارک دیده شوند. CACP معتقد است ایجاد نین فرصت‌هایی می‌تواند نتایج بهتری در برخورد با مصرف‌کنندگان مواد مخدر داشته باشد و به کاهش جرم حمل مواد مخدر و تقاضا برای آن در جوامع بانجامد.

به این ترتیب تمرکز نیروهای پلیس از روی مصرف‌کنندگان برداشته شده و برخورد با قاچاقچیان، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر افزایش می‌یابد.

پالمر در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: ما به برخورد قانونی با آن دسته از افراد که مواد مخدر را در جامعه تزریق می‌کنند ادامه خواهیم داد. از طرفی نقش سنتی پلیس در خط مقدم (کاهش آسیب در هنگام تعامل با افراد معتاد و دارای مشکلات روانی) نیز کاهش می‌یابد.

پیشنهاد مذکور براساس نتایج بررسی‌های سال 2013 کمیته ویژه CACP درباره جرم‌زدایی مواد مخدر غیرقانونی، ارائه شده است.

این کمیته خواسته تا یک نیروی ملی برای تحقیق درباره بروزرسانی قوانین مرتبط با مواد مخدر نیز ایجاد شود.

شما می‌توانید گزارش کامل این کمیته درباره جزم‌زدایی از مواد مخدر غیرقانونی را در این‌جا بخوانید.

در صورتی که کانادا چنین تغییراتی را اعمال کند در کنار کشورهای مکزیک و پرتغال قرار می‌گیرد که رویکرد درمانی و پزشکی را بجای برخورد قانونی در مبارزه با اعتیاد پیش گرفته‌اند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید