Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 2:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am

اتوماسیون آینده شغلی بومیان کانادا را تهدید می‌کند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

طبق گزارش منتشر شده توسط شورای Aboriginal Business حدود 250،000 فرصت شغلی بومیان کانادا در بیش از 33 حوزه صنعتی توسط ربات‌‎ها تهدید می‌شوند.

این شورا با بررسی اطلاعات دستمزد متعلق به پنج صنعت عمده توانسته 131،000 موقعیت شغلی که در اختیار بومیان است را شناسایی کند و درآمد آن‌ها را 2.43 میلیارد دلار تخمین زده است. بگفته CCAB این افراد و خانواده‌هایشان سالانه مجموعا حدود 30 میلیارد دلار درآمد دارند و اتوماسیون می‌تواند 8.1 درصد از کل درآمدشان را نابود کند.

پنج حوزه صنعتی که شاغلین آن‌ها بیش از دیگران در خطر هستند عبارتند از: خدمات غذایی – خرده‌فروشی – ساخت‌وساز – حمل‌ونقل و انبارداری – مدیریت، اجرا و مشاغل حمایتی.

موقعیت جغرافیایی نیز یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار در این بررسی بوده است. در Prince Edward Island، بریتیش‌کلمبیا و New Brunswick شهروندان بومی بیشتری در مشاغل در معرض خطر فعالیت می‌کنند. از طرفی شاغلین بومی در Nunavut، بریتیش‌کلمبیا، Prince Edward Island، Northwest Territories، اونتاریو و آلبرتا نیز بیش از همکاران غیربومی خود در خطر جایگزین شدن با ربات‌ها هستند.

به عقیده CCAB باید تحقیقات و بررسی‌های عمیق‌تری بر روی پراکندگی بومیان شاغل در بخش‌های مختلف صنعت انجام شود تا بتوان درباره وضعیت آن‌ها نظری قطعی داد. بعلاوه باید بررسی جامعی بر تاثیر اجتماعی استفاده از ربات‌ها، برآورد هزینه‌ آموزش مجدد کارکنان و میزان رشد بازدهی پس از جایگزین شدن ربات‌ها انجام شود.

در این گزارش آمده: آگاهی درباره تغییرات پیش رو برای کارفرمایان بومی، کارکنان و سیاست‌گذاران بسیار مهم است تا بتوانند خود را برای آن‌ها آماده کنند و وضعیت پس از اتوماسیون بر اقتصاد بومیان را بسنجند.

به گفته CCAB باید مسیرهای جدیدی را برای آموزش و توسعه مهارت‌ها در جوامع بومی شناسایی کرده و به کارکنان کمک کرد تا رزومه خود را برای فرصت‌های شغلی جدید تکمیل کنند. به این ترتیب خطر از دست دادن شغل برای آن‌ها کاهش خواهد یافت. لازم به ذکر است که دانشجویان بومی در مقایسه با دیگران نرخ فارغ‌التحصیلی بالاتری در کالج‌ها و دوره‌های آموزشی دارند و در نتیجه شانس موفقیت آن‌ها در موقعیت‌های شغلی جدید بیشتر است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید