Sunday, May 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,568
Total deaths
Updated on May 9, 2021 7:32 am
81,052
Total active cases
Updated on May 9, 2021 7:32 am
1,279,971
Total confirmed cases
Updated on May 9, 2021 7:32 am

اجباری شدن ماسک در فضاهای مسقف عمومی کلگری از ۱ آگوست


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

احتمال واکسیناسیون پیش از موعد کانادایی‌ها

مقامات فدرال از احتمال واکسیناسیون پیش از موعد شهروندان خبر دادند. بگفته دکتر هاوارد انجو معاون سازمان بهداشت عمومی، تاکنون 41 درصد شهروندان بزرگسال...

برگزاری کنسرت مجازی با شعار توزیع عادلانه واکسن

ماه آینده نخست‌وزیر ترودو همراه با برخی چهره‌های سیاسی و مشهور دنیا در یک کنسرت مجازی شرکت می‌کند. Global Citizen در روز 8 می میزبان...

جریمه 2,000 دلاری بخاطر استفاده از پلاک کاغذی!

راننده اهل آلبرتا بخاطر استفاده از پلاک کاغذی و رانندگی بدون مدارک شناسایی و بیمه 2,000 دلار جریمه شد. بعلاوه باید در جلسه دادگاه...

خطرات قابل توجه انواع کووید۱۹ در افرادی که یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند

مقامات بهداشتی به کانادایی‌ها هشدار می‌دهند که بین دریافت دوز اول و دوم واکسن کووید-۱۹ مراقبت‌های لازم را انجام دهند، زیرا شواهد جدید نشان...

زنان باردار بریتیش‌کلمبیا در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند

مقامات بریتیش‌کلمبیا زنان باردار بالای 16 سال را در اولویت دریافت واکسن COVID-19 قرار دادند. براساس اطلاعیه‌ای که عصر سه‌شنبه منتشر شده، شهروندان باردار در...

افزایش آمار مبتلایان به کووید-۱۹ باعث شد که شورای شهر کلگری تصمیم مهمی در این باره بگیرد و استفاده از ماسک در فضاهای بستهٔ عمومی را از ۱ آگوست، اجباری کند.

مسئولین امیدوارند که این قانون باعث کاهش انتقال کروناویروس شود و نیازی به یک قرنطینه سرتاسری دیگر به وجود نیاید.

شهردار کلگری آقای ناهید ننشی می‌گوید: «حالا که مراکز آموزشی دارند باز می‌شوند، ما باید اقدامات مطمئنی انجام دهیم وگرنه شاید مجبور به تعطیلی دوباره شهر و قرنطینه عمومی شویم.»

متخصصین از رشد بیماران کووید-۱۹ در آلبرتا، که نیمی از آنها در کلگری‌اند، ابراز نگرانی می‌کنند. در ۴ روز اخیر ۵۰۹ بیمار جدید پیدا شده و آمار کلی بیماران فعال را به ۱,۱۹۳ نفر رسانده است.

تاد سمپسون، رییس اداره مدیریت اورژانس کلگری می‌گوید: «به نظر من وارد موج دوم شده‌ایم» و البته این را هم اضافه می‌کند که هر چند اوضاع رو به وخامت است ولی سرعت عمل می‌تواند مانع از یک قرنطینه دیگر شود.

او از حمایت کامل مسئولین بهداشتی آلبرتا از قانون ماسک اجباری خبر می‌دهد. قانونی که مشابه‌اش در شهرداری‌های کبک، تورنتو و اوتاوا هم تصویب شده است.

شورای شهر کلگری با ۱۲ رای موافق و ۳ رای منفی این قانون را تصویب کرد که از مردم می‌خواهد دهان، بینی و چانه‌شان را در تمام محیط‌های سرپوشیدهٔ عمومی، مثل مال‌ها، خواروبارفروشی‌ها، شبکه حمل‌و‌نقل شهری، تاکسی و اوبر، بپوشانند.

مدارس و دانشگاه‌ها، مراکز نگهداری روزانه، و مجموعه‌های آپارتمانی در شمول این قانون نیستند.

این قانون شامل این گروه‌ها نمی‌شود: کودکان زیر ۲ سال، افرادِ دارای مشکلات سلامتی که امکان ماسک‌گذاشتن ندارند، افرادی که در حال خوردن و آشامیدن هستند، و افرادی که در حال ورزشند.

هر کسی که از قانون سرپیچی کند ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار جریمه خواهد شد، البته تمرکز شهرداری روی آموزش مردم است و جریمه اولویت آخر است.

Screen Shot 1399 05 01 at 4 12 51 PM

طبق تحقیقات شهرداری، فقط ۳۴٪ از مردم گفته‌اند که چه در محیط‌های باز و چه سرپوشیده ماسک می‌زنند. این در حالی است که هدفگذاری سازمان بهداشت جهانی ۸۰٪ است.

عضو شورای شهر، درا فَرِل می‌گوید: «ما با کسی شوخی نداریم، قضیه جدی ست و آدم‌های زیادی دارند آسیب می‌بینند.»

از کسب‌و‌کارها هم خواسته شده که با نصب تابلویی‌های مردم را نسبت به این قانون آگاه کنند و به افرادی که ماسک ندارند، هیچ خدماتی ارایه نکنند.

بقیه جزئیات این قانون دوشنبه هفته آینده در شورا مطرح و به رای گذاشته می‌شود.

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید