Thursday, March 4, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,151
Total deaths
Updated on March 4, 2021 11:40 pm
29,903
Total active cases
Updated on March 4, 2021 11:40 pm
878,391
Total confirmed cases
Updated on March 4, 2021 11:40 pm

اجباری شدن ماسک در فضاهای مسقف عمومی کلگری از ۱ آگوست


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

آخرین توصیه‌ها درباره استفاده از ماسک در دوران پاندمی

ماسک به ابزاری حیاتی برای بقای بشر تبدیل شده و در یکسال اخیر جان میلیون‌ها انسان را نجات داده است. در ادامه به پرسش‌هایی...

انتخاب فرودگاه تورنتو پیرسون به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی

فرودگاه تورنتو پیرسون برای چهارمین سال متوالی از نظر اتحادیه بین‌المللی اپراتوران فرودگاهی (ACI) به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی انتخاب شد. ACI...

بهترین اتومبیل‌‌های کانادا برای سال 2021

پاندمی نیز مانع از بررسی کارشناسان انجمن خبرنگاران خودرویی کانادا (AJAC) نشد و نهایتا آن‌ها بهترین اتومبیل‌های جدید کشور برای سال 2021 را معرفی...

افزایش آمار مبتلایان به کووید-۱۹ باعث شد که شورای شهر کلگری تصمیم مهمی در این باره بگیرد و استفاده از ماسک در فضاهای بستهٔ عمومی را از ۱ آگوست، اجباری کند.

مسئولین امیدوارند که این قانون باعث کاهش انتقال کروناویروس شود و نیازی به یک قرنطینه سرتاسری دیگر به وجود نیاید.

شهردار کلگری آقای ناهید ننشی می‌گوید: «حالا که مراکز آموزشی دارند باز می‌شوند، ما باید اقدامات مطمئنی انجام دهیم وگرنه شاید مجبور به تعطیلی دوباره شهر و قرنطینه عمومی شویم.»

متخصصین از رشد بیماران کووید-۱۹ در آلبرتا، که نیمی از آنها در کلگری‌اند، ابراز نگرانی می‌کنند. در ۴ روز اخیر ۵۰۹ بیمار جدید پیدا شده و آمار کلی بیماران فعال را به ۱,۱۹۳ نفر رسانده است.

تاد سمپسون، رییس اداره مدیریت اورژانس کلگری می‌گوید: «به نظر من وارد موج دوم شده‌ایم» و البته این را هم اضافه می‌کند که هر چند اوضاع رو به وخامت است ولی سرعت عمل می‌تواند مانع از یک قرنطینه دیگر شود.

او از حمایت کامل مسئولین بهداشتی آلبرتا از قانون ماسک اجباری خبر می‌دهد. قانونی که مشابه‌اش در شهرداری‌های کبک، تورنتو و اوتاوا هم تصویب شده است.

شورای شهر کلگری با ۱۲ رای موافق و ۳ رای منفی این قانون را تصویب کرد که از مردم می‌خواهد دهان، بینی و چانه‌شان را در تمام محیط‌های سرپوشیدهٔ عمومی، مثل مال‌ها، خواروبارفروشی‌ها، شبکه حمل‌و‌نقل شهری، تاکسی و اوبر، بپوشانند.

مدارس و دانشگاه‌ها، مراکز نگهداری روزانه، و مجموعه‌های آپارتمانی در شمول این قانون نیستند.

این قانون شامل این گروه‌ها نمی‌شود: کودکان زیر ۲ سال، افرادِ دارای مشکلات سلامتی که امکان ماسک‌گذاشتن ندارند، افرادی که در حال خوردن و آشامیدن هستند، و افرادی که در حال ورزشند.

هر کسی که از قانون سرپیچی کند ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار جریمه خواهد شد، البته تمرکز شهرداری روی آموزش مردم است و جریمه اولویت آخر است.

Screen Shot 1399 05 01 at 4 12 51 PM

طبق تحقیقات شهرداری، فقط ۳۴٪ از مردم گفته‌اند که چه در محیط‌های باز و چه سرپوشیده ماسک می‌زنند. این در حالی است که هدفگذاری سازمان بهداشت جهانی ۸۰٪ است.

عضو شورای شهر، درا فَرِل می‌گوید: «ما با کسی شوخی نداریم، قضیه جدی ست و آدم‌های زیادی دارند آسیب می‌بینند.»

از کسب‌و‌کارها هم خواسته شده که با نصب تابلویی‌های مردم را نسبت به این قانون آگاه کنند و به افرادی که ماسک ندارند، هیچ خدماتی ارایه نکنند.

بقیه جزئیات این قانون دوشنبه هفته آینده در شورا مطرح و به رای گذاشته می‌شود.

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید