Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 4:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am

سازمان بهداشت کانادا دارویی را برای درمان علائم مزمن کرونا‌ویروس تایید کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

 سازمان بهداشت کانادا استفاده از دارویی  به نام Remdesivir را برای درمان علائم مزمن کرونا ویروس  تأیید کرده است و به این دارو که ساخت Gilead Canada است مجوز مشروط داد و آن اولین گزینه درمانی تایید شده برای کروناویروس در کانادا معرفی کرد.

طبق یک بیانیه، Veklury، که به نام Remdesivir هم شناخته میشود برای درمان کرونا ویروس در بزرگسالان و نوجوانان بالای 12 سال و مبتلایان به ذات الریه که به اکسیژن اضافی نیاز دارند، مناسب است.

در گزارشی از Gilead Canada آمده است: آزمایشات متعدد در سراسر جهان برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی این دارو در درمان کرونا ویروس در حال انجام است. بر اساس داده های بالینی موجود، داروی رمدسیویر به عنوان درمان بیماران مبتلا به کووید19 در ژاپن، تایوان، هنگ کنک، هند، سنگاپور، استرالیا، امارات و اتحادیه اروپا تأیید شده است. در خارج از این مناطق یک داروی تحت بررسی و تایید نشده است.

سازمان بهداشت کانادا با توجه به تصویب نامه ناظر، بر اساس یک آزمایش بالینی تصادفی و کنترل شده با دارونما، با این موضوع موافقت کرد و استفاده از دارو را تصویب کرد.

طبق تصویب نامه: در آنالیز انجام شده بعد از پیگیری وضعیت بیماران به مدت 14 روز، میانگین زمان بهبودی در بیمارانی که Veklury مصرف کرده بودند 11 روز بود در حالی که در بیمارانی که داروهای دیگر مصرف کرده بودند 15 روز بود. ناگفته نماند که در روز اول نشانه های امیدوار کننده در بیماران Veklury  که اکسیژن دریافت میکردند بسیار بیشتر دیده شد.

بر اساس تحقیقات سازمان بهداشت کانادا، شایع ترین واکنش های ناسازگار بدن در بررسی های انجام شده حالت تهوع، سردرد، خارش و افزایش ترنس‌آمینزها ( که ممکن است به کبد آسیب برساند) بود.

در این تصویب نامه آمده است: کارایی و ایمنی Veklury در درمان کووید19 هنوز مشخص نشده است چرا که داده های آزمایش های بالینی موجود هنوز کامل نیست. با این حال با توجه به نیاز پزشکی بالا و پاندمی کووید19، سازمان بهداشت کانادا تعادل سود و زیان استفاده از این دارو را مثبت در نظر گرفت.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید