Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,822
Total deaths
Updated on April 23, 2021 3:51 am
86,768
Total active cases
Updated on April 23, 2021 3:51 am
1,155,834
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 3:51 am

عکاسی از طوفان و storm chasing در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

وزش باد شدید، رسیدن ابرهای تیره و غرش تندر در آسمان به بسیاری این پیام را می‌رساند که باید به پناهگاهی امن رفت، اما در این نوشتار با کسانی آشنا می‌شویم که چنین کاری نمی‌کنند، storm chasers!

مت ملنیک بیست ساله یکی از همین افراد است. او هواشناسی را در دوره‌های آموزش خلبانی فرا گرفته و ایده عکاسی طوفان‌ همانجا به ذهنش رسیده است.

هرچند برخی از زیباترین تصاویر گرفته شده از طوفان اتفاقی ثبت شده‌اند اما storm chasing به هیچ وجه آسان نیست.

ملنیک در مصاحبه با دیلی‌هایو گفت: ما در اینجا از طوفان‌هایی خاص بنام supercell صحبت می‌کنیم. این نوع طوفان حرکتی دورانی داشته و جزو خطرناک‌ترین انواع دسته‌بندی می‌شود. جریان هوا در supercell رو به بالاست که تشکیل تگرگ‌های بزرگ و تورنادو را در پی دارد.

او و اعضای گروهش، Twisted Chasers، با همکاری یکدیگر نقاط امن برای تماشای طوفان و شکلگیری آن را پیدا می‌کنند. نتیجه آن گرفتن تصاویر حیرت‌انگیز از صاعقه و آسمان طوفانی است.

بگفته ملنیک تا زمانی که بتوان تشخیص داد طوفان در کدام جهت حرکت می‌کند عملیات تعقیب امن‌ خواهد بود. تصاویر رادار مسیر طوفان را به storm chasers نشان می‌دهد.

منطقه محبوب عکاسی ملنیک و دیگر storm chasers ناحیه‌ای از آلبرتا در شمال Airdrie و جنوب Red Deer می‌باشد. در این منطقه پدیده‌ای بنام Foothills Magic رخ می‌دهد که به آسانسور اوروگرافیک نیز شهرت دارد. به این ترتیب هوا با سرعت از کوهستان‌ پایین آمده و با رسیدن به نواحی پست دوباره به بالا حرکت می‌کند و چنانچه رطوبت کافی داشته باشیم ابرهای طوفانی تشکیل خواهد شد.

بگفته ملنیک تابستان امسال آلبرتا یک طوفان غیرعادی به خود دید که نتیجه‌ آن تگرگ‌هایی به اندازه توپ تنیس بود.

اگر شما هم به گرفتن چنین عکس‌های دیدنی علاقه‌مند شده‌اید به گروه Albera Storm Chasers در فیسبوک بپیوندید. در اینجا آموزش‌‎های لازم باری جهت‌یابی و هواشناسی را از عکاسی باتجربه فرا گرفته و فرصت تعقیب طوفانی واقعای نیز برایتان وجود دارد.

https://www.instagram.com/p/CB4ql8BpSbU/?utm_source=ig_embed

این دو نکته را بیاد داشته باشید:

  • در هوای طوفانی دشت‌ها و نواحی مسطح بسیار خطرناک‌ هستند. اگر در مزرعه‌ای بزرگ و بدون سرپناه حضور داشته باشید و نتوانید آنجا را ترک کنید کارتان ساخته است!
  • storm chasing فعالیتی گروهی و حرفه‌ای بوده که در صورت نداشتن تیم مطمئن جان شما را به خطر خواهد انداخت.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید