Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 1:24 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 1:24 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 1:24 pm

توافق دولت کانادا با دو شرکت بین‌المللی برای تامین واکسن کرونا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

دولت فدرال کانادا با دو کمپانی بین‌المللی در عرصهٔ داروسازی به توافق رسیده تا در صورتیکه واکسن‌هایشان به تایید نهایی رسید، توزیع آنها در کشور را به سرعت انجام دهند و به بحران کووید-۱۹ خاتمه دهد.

دو شرکت Pfizer و Moderna در صورت موفقیت در ساخت واکسن، قرار است میلیون‌ها دوز از واکسن‌ها را بین مردم کانادا توزیع کنند.

نام واکسن فایزر BNT162 است که بر مبنای mRNA توسعه یافته، اما واکسن مُدرنا mRNA-1273 است. مذاکرات با دیگر تامین‌کنندگان بالقوهٔ واکسن نیز در جریان است.

در بیانیه دولت می‌خوانیم: «دولت در حال مذاکره و امضای توافق با چند شرکت پیشروی داروساز است تا تامین واکسن‌های بالقوه را تضمین کند.»

فایزر اعلام کرده که با همکاری BioNTech SE در حال توسعه چند واکسن است. BioNTech یک شرکت بیوتِک در آلمان است که تمرکز اصلی‌اش روی درمان‌های اختصاصی برای سرطان بوده است.

دولت کانادا هنوز جزئیات توافق با فایزر را اعلام نکرده ولی می‌گوید که «بسته به زمان و حجم تحویل» با این شرکت به توافق مالی رسیده و البته ابتدا، تمام واکسن‌های بالقوه بایستی توسط اداره بهداشت کانادا تاییدیه بگیرند.

طبق تقاضای دولت کانادا، تحویل واکسن‌های نهایی برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

آنیتا آناند، وزیر خدمات عمومی و تدارکات کانادا می‌گوید: «ما از پیشرفت‌های فایزر و BioNTech ستایش می‌کنیم. این توافق قدم مهم دیگری در راستای تلاش‌های دولت برای تامین سلامت و ایمنی بهداشتی مردم است و تلاش ما ادامه خواهد یافت.»

BioNTech در تولید این واکسن از فناوری اختصاصی خود به نام messenger RNA استفاده کرده و توسط فایزر حمایت و پشتیبانی می‌شود. در حال حاضر برنامه مشترک توسعهٔ واکسن در این دو کمپانی، ۴ واکسن بالقوه را در دست تکمیل دارد.

۲ مورد از این واکسن‌ها توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده نیز زیر نظر هستند و به گفته فایزر ساخت واکسن‌ها با استفاده از اطلاعات پژوهشگران امریکا و آلمان و پژوهش روی سیستم ایمنی حیوانات، جلو می‌رود.

با فرض اینکه واکسن‌ها در مرحله نهایی تست روی ۳۰,۰۰۰ داوطلب، جواب قطعی بدهند محصولِ هر دو کمپانی فایزر و BioNTech در اکتبر ۲۰۲۰ آماده بازبینی توسط سازمان‌های رسمی خواهد بود و سپس این شرکت‌ها ۱۰۰ میلیون دوز تا پایان ۲۰۲۰ و سپس ۱.۳ میلیارد دوز تا آخر ۲۰۲۱ را تامین خواهند کرد.

در این مدت، دولت کانادا نیز مشغول تامین تجهیزات و زیرساخت‌های لازم برای تولید نهایی، بسته‌بندی و توزیع واکسن‌ها در کانادا خواهد شد و تمام لوازم جانبی مثل سرنگ، سوزن، و پَد الکلی را نیز آماده خواهد کرد.

در ماه آوریل بود که دولت کانادا ۱ میلیارد دلار برای مبارزه با کروناویروس اختصاص داد از جمله سرمایه‌ای برای توسعه واکسن، تولید درمان‌ها، و رصد جمعیت مبتلا.

اما همچنان تا زمان کشف واکسنِ قطعی، تنها راه جلوگیری از شیوع کروناویروس، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، و شست‌و‌شوی مکرر دست‌ها در طول روز است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید