Monday, March 8, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,239
Total deaths
Updated on March 8, 2021 5:31 am
30,268
Total active cases
Updated on March 8, 2021 5:31 am
886,574
Total confirmed cases
Updated on March 8, 2021 5:31 am

توافق دولت کانادا با دو شرکت بین‌المللی برای تامین واکسن کرونا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

فهرست هتل‌های مجاز کانادا برای قرنطینه مسافران

دولت کانادا نزدیک به 50 هتل مجاز در سراسر کشور را برای قرنطینه مسافران بین‌المللی تأیید کرده است. براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه...

هشدار سقوط بهمن برای مناطق کوهستانی آلبرتا و بریتیش کلمبیا

با رسیدن هوای گرم بهاری و ضعیف شدن توده‌های برف در غرب آلبرتا و شرق بریتیش کلمبیا، Avalanche Canada هشدار عمومی درباره سقوط بهمن...

واکسن COVID-19 برای افراد بالای 50 سال در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا اعلام کردند که در اواخر ماه جاری بزرگسالان بالای 50 سال واجد شرایط دریافت واکسن COVID-19 خواهند شد. تایلر شندرو وزیر بهداشت...

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

دولت فدرال کانادا با دو کمپانی بین‌المللی در عرصهٔ داروسازی به توافق رسیده تا در صورتیکه واکسن‌هایشان به تایید نهایی رسید، توزیع آنها در کشور را به سرعت انجام دهند و به بحران کووید-۱۹ خاتمه دهد.

دو شرکت Pfizer و Moderna در صورت موفقیت در ساخت واکسن، قرار است میلیون‌ها دوز از واکسن‌ها را بین مردم کانادا توزیع کنند.

نام واکسن فایزر BNT162 است که بر مبنای mRNA توسعه یافته، اما واکسن مُدرنا mRNA-1273 است. مذاکرات با دیگر تامین‌کنندگان بالقوهٔ واکسن نیز در جریان است.

در بیانیه دولت می‌خوانیم: «دولت در حال مذاکره و امضای توافق با چند شرکت پیشروی داروساز است تا تامین واکسن‌های بالقوه را تضمین کند.»

فایزر اعلام کرده که با همکاری BioNTech SE در حال توسعه چند واکسن است. BioNTech یک شرکت بیوتِک در آلمان است که تمرکز اصلی‌اش روی درمان‌های اختصاصی برای سرطان بوده است.

دولت کانادا هنوز جزئیات توافق با فایزر را اعلام نکرده ولی می‌گوید که «بسته به زمان و حجم تحویل» با این شرکت به توافق مالی رسیده و البته ابتدا، تمام واکسن‌های بالقوه بایستی توسط اداره بهداشت کانادا تاییدیه بگیرند.

طبق تقاضای دولت کانادا، تحویل واکسن‌های نهایی برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

آنیتا آناند، وزیر خدمات عمومی و تدارکات کانادا می‌گوید: «ما از پیشرفت‌های فایزر و BioNTech ستایش می‌کنیم. این توافق قدم مهم دیگری در راستای تلاش‌های دولت برای تامین سلامت و ایمنی بهداشتی مردم است و تلاش ما ادامه خواهد یافت.»

BioNTech در تولید این واکسن از فناوری اختصاصی خود به نام messenger RNA استفاده کرده و توسط فایزر حمایت و پشتیبانی می‌شود. در حال حاضر برنامه مشترک توسعهٔ واکسن در این دو کمپانی، ۴ واکسن بالقوه را در دست تکمیل دارد.

۲ مورد از این واکسن‌ها توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده نیز زیر نظر هستند و به گفته فایزر ساخت واکسن‌ها با استفاده از اطلاعات پژوهشگران امریکا و آلمان و پژوهش روی سیستم ایمنی حیوانات، جلو می‌رود.

با فرض اینکه واکسن‌ها در مرحله نهایی تست روی ۳۰,۰۰۰ داوطلب، جواب قطعی بدهند محصولِ هر دو کمپانی فایزر و BioNTech در اکتبر ۲۰۲۰ آماده بازبینی توسط سازمان‌های رسمی خواهد بود و سپس این شرکت‌ها ۱۰۰ میلیون دوز تا پایان ۲۰۲۰ و سپس ۱.۳ میلیارد دوز تا آخر ۲۰۲۱ را تامین خواهند کرد.

در این مدت، دولت کانادا نیز مشغول تامین تجهیزات و زیرساخت‌های لازم برای تولید نهایی، بسته‌بندی و توزیع واکسن‌ها در کانادا خواهد شد و تمام لوازم جانبی مثل سرنگ، سوزن، و پَد الکلی را نیز آماده خواهد کرد.

در ماه آوریل بود که دولت کانادا ۱ میلیارد دلار برای مبارزه با کروناویروس اختصاص داد از جمله سرمایه‌ای برای توسعه واکسن، تولید درمان‌ها، و رصد جمعیت مبتلا.

اما همچنان تا زمان کشف واکسنِ قطعی، تنها راه جلوگیری از شیوع کروناویروس، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، و شست‌و‌شوی مکرر دست‌ها در طول روز است.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید