Saturday, January 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,974
Total deaths
Updated on January 23, 2021 7:22 pm
64,573
Total active cases
Updated on January 23, 2021 7:22 pm
742,531
Total confirmed cases
Updated on January 23, 2021 7:22 pm

وزیر دارایی دولت کانادا استعفا داد

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

با وجود تکذیب اختلاف بین ترودو و وزیر دارایی فدرال که پیش‌تر در پیکوبینو خواندید، امروز آقای بیل مورنیو از مقام خود استعفا داد و کنار رفت.

مورنیو با برگزاری یک کنفرانس خبری در پارلمان این موضوع را اعلام کرد:

«من امروز با نخست وزیر ملاقات داشتم و به او اطلاع دادم که قصد شرکت در انتخابات فدرال بعدی را ندارم، هرگز قصد نداشته‌ام در بیش از دو دوره انتخابات پیاپی شرکت کنم.»

«ما در حال گذار از بحران کووید-۱۹ هستیم و بایستی وارد فاز ترمیم اقتصاد شویم. این را هم باید بدانیم که این فرآیند پیچیده‌ای ست و چندین سال طول می‌کشد.»

«الآن زمان مناسبی ست که یک وزیر دارایی جدید انتخاب شوم و برای این مسیر طولانی و سخت، برنامه‌ای بلندمدت طراحی کند. به همین خاطر من از مقامم در وزارت دارایی و همچنین کرسی‌ام در پارلمان کنار می‌روم.»

مورنیو می‌گوید که هنوز هم مایل است به مردم خدمت کند و از این رو نامزد ریاست عمومی مجمع همکاری و توسعه اقتصادی خواهد شد.

او افزود: «نخست وزیر حمایتش از نامزدی من را اعلام کرده و قرار است هفته‌های بعدی را صرف آمادگی برای این چالش جدید کنم.»

این استعفا در سایهٔ رسوایی آقای مورنیو در قرارداد WE Charity با دولت کانادا انجام شده که خود ترودو را هم درگیر کرده است.

WE Charity نهادی بود که برای برنامهٔ شناسایی و معرفی دانشجویان به نهادهای غیرانتفاعی و خیریه‌ها انتخاب شد و قرار بود در این تابستان و در بحبوحه کووید-۱۹ به آنها کمک کند تا یک شغل تابستانی مناسب بیابند و فشار اقتصادی روی آنها کمتر شود.

اما بعدا مشخص شد که آقای مورنیو فراموش کرده ۴۱,۰۰۰ دلار هزینه مربوط به سفری که با WE Charity انجام داه بود را بپردازد و به این شکل حزب محافظه‌کار خواستار استعفای او و ترودو شد.

مورنیو درباره این ماجرا نیز گفت: «ای کاش رفتار متفاوتی در ماجرای WE Charity داشتیم. همانطور که قبلا گفته‌ام بهترین کار این بود که خودم را از فرآیند آن تصمیم‌گیری کنار می‌گذاشتم.»

نخست وزیر نیز به خاطر بی‌اطلاعی از میزان همکاری مادر، برادر، و همسرش با WE Charity عذرخواهی کرده. ترودو می‌گوید که از میزان حقوق دریافتی آنها از این خیریه اطلاعی نداشته و با تایید همکاری دولت با WE Charity، آنها را هم در وضعیت بدی قرار داده است.

باید دید آیا استعفای مورنیو به این قائله خاتمه می‌دهد یا خیر.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید