Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 5:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am

وزیر دارایی دولت کانادا استعفا داد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

با وجود تکذیب اختلاف بین ترودو و وزیر دارایی فدرال که پیش‌تر در پیکوبینو خواندید، امروز آقای بیل مورنیو از مقام خود استعفا داد و کنار رفت.

مورنیو با برگزاری یک کنفرانس خبری در پارلمان این موضوع را اعلام کرد:

«من امروز با نخست وزیر ملاقات داشتم و به او اطلاع دادم که قصد شرکت در انتخابات فدرال بعدی را ندارم، هرگز قصد نداشته‌ام در بیش از دو دوره انتخابات پیاپی شرکت کنم.»

«ما در حال گذار از بحران کووید-۱۹ هستیم و بایستی وارد فاز ترمیم اقتصاد شویم. این را هم باید بدانیم که این فرآیند پیچیده‌ای ست و چندین سال طول می‌کشد.»

«الآن زمان مناسبی ست که یک وزیر دارایی جدید انتخاب شوم و برای این مسیر طولانی و سخت، برنامه‌ای بلندمدت طراحی کند. به همین خاطر من از مقامم در وزارت دارایی و همچنین کرسی‌ام در پارلمان کنار می‌روم.»

مورنیو می‌گوید که هنوز هم مایل است به مردم خدمت کند و از این رو نامزد ریاست عمومی مجمع همکاری و توسعه اقتصادی خواهد شد.

او افزود: «نخست وزیر حمایتش از نامزدی من را اعلام کرده و قرار است هفته‌های بعدی را صرف آمادگی برای این چالش جدید کنم.»

این استعفا در سایهٔ رسوایی آقای مورنیو در قرارداد WE Charity با دولت کانادا انجام شده که خود ترودو را هم درگیر کرده است.

WE Charity نهادی بود که برای برنامهٔ شناسایی و معرفی دانشجویان به نهادهای غیرانتفاعی و خیریه‌ها انتخاب شد و قرار بود در این تابستان و در بحبوحه کووید-۱۹ به آنها کمک کند تا یک شغل تابستانی مناسب بیابند و فشار اقتصادی روی آنها کمتر شود.

اما بعدا مشخص شد که آقای مورنیو فراموش کرده ۴۱,۰۰۰ دلار هزینه مربوط به سفری که با WE Charity انجام داه بود را بپردازد و به این شکل حزب محافظه‌کار خواستار استعفای او و ترودو شد.

مورنیو درباره این ماجرا نیز گفت: «ای کاش رفتار متفاوتی در ماجرای WE Charity داشتیم. همانطور که قبلا گفته‌ام بهترین کار این بود که خودم را از فرآیند آن تصمیم‌گیری کنار می‌گذاشتم.»

نخست وزیر نیز به خاطر بی‌اطلاعی از میزان همکاری مادر، برادر، و همسرش با WE Charity عذرخواهی کرده. ترودو می‌گوید که از میزان حقوق دریافتی آنها از این خیریه اطلاعی نداشته و با تایید همکاری دولت با WE Charity، آنها را هم در وضعیت بدی قرار داده است.

باید دید آیا استعفای مورنیو به این قائله خاتمه می‌دهد یا خیر.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید