Saturday, January 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

17,729
Total deaths
Updated on January 16, 2021 12:07 am
76,067
Total active cases
Updated on January 16, 2021 12:07 am
695,707
Total confirmed cases
Updated on January 16, 2021 12:07 am

آیین‌نامه‌ی جدیدی  برای اجاره‌نامه‌های کوتاه مدت در تورونتو

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آیا با امتیاز CRS پایین بایستی وارد Express Entry شویم؟

آیا در بین کسانی هستید که امتیاز CRS پایینی دارند و احساس می‌کنند که نباید پروفایل Express Entry بسازند و بخت خود را بیازمایند؟ شاید...

امید کلگری برای میزبانی رقابت‌های جهانی اسکی و اسنوبورد

کلگری قصد دارد برای میزبانی رقابت‌های جام جهانی اسکی و اسنوبورد در ماه فوریه اقدام کند. بنابراین بهترین ورزشکاران این دو رشته ورزشی ممکن...

گذرنامه کانادایی یکی از قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان

گذرنامه کانادایی به عنوان یکی از 20 گذرنامه قدرتمند جهان شناخته می‌شود. شاخص گذرنامه که توسط Arton Capital ایجاد شده است، لیستی از قدرتمندترین گذرنامه‌ها...

اخراج ۱۷۰۰ کارمند ایر کانادا و کاهش پروازهای این شرکت هواپیمایی

ایر کانادا در حالی که پروازهای سه ماهه اول 2021 را کاهش می‌دهد، تقریباً 1700 کارمندش را اخراج می‌کند. بیانیه‌ای که تحت عنوان « تنظیم...

هینشاو: آلبرتا از انتشار عمده COVID-19 در ایام تعطیلات جلوگیری کرد

آلبرتا، پس از تعطیلات، شاهد افزایش شیوع COVID-19 جدید نبوده است. این امر باعث شد دکتر دینا هینشاو از اکثریت ساکنان بخاطر پیروی از...

مقامت شهر تورنتو اعلام کردند که ثبت‌نام برای اجاره‌دهی کوتاه مدت املاک مسکونی از 10 سپتامبر هم‌زمان با اجرای آیین نامه‌ی جدید آغاز می‌شود.

روز سه شنبه 25آگوست، مقامات شهر تورنتو اعلام کردند که سیستم ثبت‌نام آنلاین جدیدی برای متقاضیان اجاره‌دهی‌ کوتاه مدت، که منازلی را برای مدت کمتر از 28 روز پیاپی اجاره می‌دهند، به اجرا در خواهد آمد.از تاریخ 10 سپتامبر این افراد باید به منظور اجاره‌ دادن کوتاه‌مدت ملک خود در تورنتو  به صورت آنلاین و طبق این آیین‌نامه ثبت‌نام کنند. در این گزارش آمده:

” اولین قدمِ ضروری برای این که مقامات شهری بتوانند قوانین جدید را برای اجاره‌نامه‌های کوتاه‌مدت اعمال کنند، ثبت‌نام در این سیستم است.”

بر اساس این گزارش افرادی که هم‌اکنون ملکی را به شکل کوتاه‌مدت اجاره داده‌اند، باید در 31 سپتامبر در این سیستم ثبت‌نام کنند. پس از این تاریخ سایر متقاضیان به طور پیوسته قادر به ثبت‌نام در سیستم بوده و باید پیش از اجاره‌ی کوتاه مدتِ ملک خود ثبت‌نام‌شان را تکیمل کرده باشند.

اجاره‌نامه‌های کوتاه مدت در تورنتو طبق قوانین ناحیه‌بندی شهری و نیز قوانین ثبت و مستندسازی اجاره‌نامه‌های کوتاه مدت تنظیم می‌شود:

  • قوانین شهری اجازه‌ اجاره‌ی کوتاه مدت در تورنتو در تمام انواع منازل مسکونی و نیز نواحی قابل سکونت و مناطقی با کاربری چندگانه را صادر می‌کنند.
  • افراد تنها قادر به اجاره‌ دادن کوتاه مدت منزل اصلی خود بوده و این منزل همان محل سکونت آنان و نیز محلی است که در تمامی قبوض و مالیات‌ها و بیمه ثبت شده است.
  • هم صاحب‌خانه‌ها و هم مستأجران ساکن در هر نوع خانه ( اعم از آپارتمان یا ویلایی) مجاز هستند که به شکل کوتاه مدت منزل خود را اجاره دهند.
  • افراد می‌توانند تا حداکثر سه اتاق از منزل اصلی خود را برای تعداد نامحدودی شب از سال و یا کل منزل خود را برای حداکثر 180 شب در سال اجاره دهند.
  • افراد مجازند سوییت آپارتمانی خود یا اتاقی از یک سوییت را اجاره دهند در صورتی که آن محل، محل سکونت اصلی‌شان باشد.

شایان ذکر است که تنها افرادی مجازند منازل خود را به شکل کوتاه مدت در تورنتو اجاره دهند که در سیستم ثبت‌نام کرده و شماره‌ی ثبت‌نامی مورد تأیید شهر را دریافت کرده و در تمامی آگهی‌های خود آن را ذکر کنند.

در ادامه در این گزارش آمده است:” تبت‌نام شدگان باید هر سه ماه یکبار و از تاریخ اول ژانویه 2021، %4 مالیات بر مناطق مسکونی شهری را بپردازند (MAT). اطلاعات بیشتر در باب نحوه‌ی جمع‌آوری و پرداخت MAT در پاییز 2020  در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. ”

بر اساس این گزارش طبق قوانین شهری، شرکت‌های اجاره‌ی کوتاه مدت باید همچون شرکت‌های Airbnb, Expedia  و  Booking.com برای ارائه‌ی خدمات، مجوزهای مربوطه را دریافت کنند. بر اساس این گزارش مقامات در حال حاضر درگیر فرآیند مجوزدهی به شرکت‌ها هستند و اطلاعات بیشتر در این باره نیز در وبسایت شهر قرار گرفته است.

در طی پنج ماه آینده نیروهای شهری به آموزش عموم در ارتباط با قوانین، راهنمایی آنان برای فرآیند ثبت‌نام در سیستم اجاره‌دهیِ کوتاه مدت و بررسی شرکت‌ها جهت اطمینان از حصول پروانه‌ی معتبر توسط آنها خواهند پرداخت.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید