Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 5:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am

آیین‌نامه‌ی جدیدی  برای اجاره‌نامه‌های کوتاه مدت در تورونتو


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

مقامت شهر تورنتو اعلام کردند که ثبت‌نام برای اجاره‌دهی کوتاه مدت املاک مسکونی از 10 سپتامبر هم‌زمان با اجرای آیین نامه‌ی جدید آغاز می‌شود.

روز سه شنبه 25آگوست، مقامات شهر تورنتو اعلام کردند که سیستم ثبت‌نام آنلاین جدیدی برای متقاضیان اجاره‌دهی‌ کوتاه مدت، که منازلی را برای مدت کمتر از 28 روز پیاپی اجاره می‌دهند، به اجرا در خواهد آمد.از تاریخ 10 سپتامبر این افراد باید به منظور اجاره‌ دادن کوتاه‌مدت ملک خود در تورنتو  به صورت آنلاین و طبق این آیین‌نامه ثبت‌نام کنند. در این گزارش آمده:

” اولین قدمِ ضروری برای این که مقامات شهری بتوانند قوانین جدید را برای اجاره‌نامه‌های کوتاه‌مدت اعمال کنند، ثبت‌نام در این سیستم است.”

بر اساس این گزارش افرادی که هم‌اکنون ملکی را به شکل کوتاه‌مدت اجاره داده‌اند، باید در 31 سپتامبر در این سیستم ثبت‌نام کنند. پس از این تاریخ سایر متقاضیان به طور پیوسته قادر به ثبت‌نام در سیستم بوده و باید پیش از اجاره‌ی کوتاه مدتِ ملک خود ثبت‌نام‌شان را تکیمل کرده باشند.

اجاره‌نامه‌های کوتاه مدت در تورنتو طبق قوانین ناحیه‌بندی شهری و نیز قوانین ثبت و مستندسازی اجاره‌نامه‌های کوتاه مدت تنظیم می‌شود:

  • قوانین شهری اجازه‌ اجاره‌ی کوتاه مدت در تورنتو در تمام انواع منازل مسکونی و نیز نواحی قابل سکونت و مناطقی با کاربری چندگانه را صادر می‌کنند.
  • افراد تنها قادر به اجاره‌ دادن کوتاه مدت منزل اصلی خود بوده و این منزل همان محل سکونت آنان و نیز محلی است که در تمامی قبوض و مالیات‌ها و بیمه ثبت شده است.
  • هم صاحب‌خانه‌ها و هم مستأجران ساکن در هر نوع خانه ( اعم از آپارتمان یا ویلایی) مجاز هستند که به شکل کوتاه مدت منزل خود را اجاره دهند.
  • افراد می‌توانند تا حداکثر سه اتاق از منزل اصلی خود را برای تعداد نامحدودی شب از سال و یا کل منزل خود را برای حداکثر 180 شب در سال اجاره دهند.
  • افراد مجازند سوییت آپارتمانی خود یا اتاقی از یک سوییت را اجاره دهند در صورتی که آن محل، محل سکونت اصلی‌شان باشد.

شایان ذکر است که تنها افرادی مجازند منازل خود را به شکل کوتاه مدت در تورنتو اجاره دهند که در سیستم ثبت‌نام کرده و شماره‌ی ثبت‌نامی مورد تأیید شهر را دریافت کرده و در تمامی آگهی‌های خود آن را ذکر کنند.

در ادامه در این گزارش آمده است:” تبت‌نام شدگان باید هر سه ماه یکبار و از تاریخ اول ژانویه 2021، %4 مالیات بر مناطق مسکونی شهری را بپردازند (MAT). اطلاعات بیشتر در باب نحوه‌ی جمع‌آوری و پرداخت MAT در پاییز 2020  در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. ”

بر اساس این گزارش طبق قوانین شهری، شرکت‌های اجاره‌ی کوتاه مدت باید همچون شرکت‌های Airbnb, Expedia  و  Booking.com برای ارائه‌ی خدمات، مجوزهای مربوطه را دریافت کنند. بر اساس این گزارش مقامات در حال حاضر درگیر فرآیند مجوزدهی به شرکت‌ها هستند و اطلاعات بیشتر در این باره نیز در وبسایت شهر قرار گرفته است.

در طی پنج ماه آینده نیروهای شهری به آموزش عموم در ارتباط با قوانین، راهنمایی آنان برای فرآیند ثبت‌نام در سیستم اجاره‌دهیِ کوتاه مدت و بررسی شرکت‌ها جهت اطمینان از حصول پروانه‌ی معتبر توسط آنها خواهند پرداخت.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید