Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 2:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am

دیدار از آبشارهای دوقلوی Crescent


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

یکی از زیباترین آبشارهای آلبرتا حدود 3.5 ساعت رانندگی با کلگری و ادمونتون فاصله دارد. Crescent Falls از دو صخره‌ 30 متری به پایین ریخته و منظره‌ای شگفت بر روی رودخانه Bighorn پدید می‌آورد.

https://www.instagram.com/p/B0eGFm8AQ9-/?utm_source=ig_embed

Crescent Falls کجاست؟

دره Bighorn و آبشارهای دوقلویش در نزدیکی شهر Clearwater قرار دارند. برای رسیدن به Crescent Falls باید مسیری 5.6 کیلومتری را بپیمایید. محل آبشارها تنها چند کیلومتر بالاتر از نقطه تلاقی رودخانه با North Saskatchewan River قرار دارد.

https://www.instagram.com/p/Bnd1fWkH1aT/?utm_source=ig_embed

چطور خود را به Crescent Falls برسانیم؟

شما می‌توانید از طریق بزرگراه دیوید تامسون (بزرگراه 11) خود را به این منطقه برسانید. Crescent Falls در 18 کیلومتری غرب Nordegg واقع شده‌ است. پس از رسیدن به تابلوی Crescent Falls به راست پیچیده و 4.4 کیلومتر دیگر نیز طی کنید. سپس به سمت چپ تغییر مسیر داده، وارد ناحیه حفاظت‌شده شوید و 1.7 کیلومتر دیگر نیز تا پارکینگ بپیمایید.

https://www.instagram.com/p/CA2X-MNAxEb/?utm_source=ig_embed

دیدنی‌های Crescent Falls

پس از رسیدن به پارک می‌توانید مسیری 2.5 کیلومتری را با پای پیاده طی کنید تا به Bighorn Gorge Lookout که منظره‌ای تماشایی به دره و آبشارها دارد، برسید.

علاوه بر مسیرهای پیاده‌روی فوق‌العاده و مناظر حیرت‌انگیز محوطه‌ای نیز برای کمپینگ در غرب Nordegg قرار دارد. برای رسیدن به این ناحیه باید پس از طی 22 کیلومتر در بزرگراه 11 وارد جاده دسترسی شنی شده و 6 کیلومتر را تا اردوگاه بپیمایید. این محوطه کوچک و جنگلی دارای هفت جایگاه برپایی چادر، 22 جایگاه پارک RV و دو محل سوارکاری با جایگاه بستن اسب‌ها است. در این اردوگاه زیبا و دنج هیچگونه سرویسی به گردشگران داده نمی‌شود و می‌توانید در طول روز به صورت first-come-first-serve در آن اقامت کنید.

https://www.instagram.com/p/BnPthEzFqmf/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BxSo9fdhxx6/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/ByaM7XTH5Ki/?utm_source=ig_embed

با وجود آنکه اکثر نواحی آلبرتا بر روی گردشگران بازگشایی شده اما بهتر است پیش از برنامه‌ریزی سفر از وضعیت مقصد خود مطلع شوید. حتما مقررات و محدودیت‌های محلی را مطالعه کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی ازجمله زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنید.

اطلاعات لازم درباره نحوه آماده کردن خود برای مسافرت و نکات ایمنی حین کوهپیمایی را می‌توانید در اینجا و اینجا مطالعه کنید. دستورالعمل Parks Canada برای گردشگران نیز در اینجا قرار دارد. هیچگاه اثری از خود در طبیعت بجای نگذارید و همیشه با حیوانات مهربان باشید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید