Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 4:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am

اخذ تابعیت کانادا برای متولدین ایالات‌متحده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بطور اتوماتیک به نسل نخست شهروندان کانادایی که در خارج از مرزهای کشور به دنیا آمده‌اند تابعیت اعطا می‌کند. تنها کافیست یکی از والدین بیولوژیکی یا قانونی کودک در زمان تولد فرزند شهروند کانادا بوده باشد.

علاوه بر این متولدین ایالات‌متحده که دارای والدین کانادایی هستند نیز می‌توانند درخواست اثبات تابعیت دهند.

برای گرفتن تابعیت کودکان متولد ایالات‌متحده باید یک مدرک تابعیت که گواهی شهروندی کانادا نام دارد را دریافت کنند. براساس وبسایت IRCC هزینه ثبت درخواست حدودا 75 دلار کانادا بوده و پروسه‌ آن تقریبا پنج ماه طول می‌کشد. دپارتمان مهاجرت می‌تواند به پرونده‌های اضطراری در زمان کوتاه‌تری رسیدگی کند.

چنانچه دارای این گواهی باشید فرزندتان از مزایای شهروندی کانادا بهره‌مند می‌شوند و بدون هرگونه محدودیت کرونا قادرند به کانادا سفر کنند.

البته تابعیت کانادایی شما به منزله موفقیت قطعی فرزندتان برای دریافت تاییدیه شهروندی نیست. برخی فاکتورها می‌توانند بر روند تایید شهروندی شما تاثیر بگذارند که زمان و چگونگی دریافت شهروندی کانادا توسط پدر یا مادر جزو آنهاست.

اسناد ارسالی در زمان ثبت درخواست باید روشن، شفاف و رنگی باشند. همچنین اداره IRCC اصل گواهی تولد که نام والدین کانادایی در آن ثبت شده است را نیز طلب خواهد کرد.

علاوه بر این شما باید مدرکی ارائه دهید که اثبات کند حداقل یکی از والدین در زمان تولد تابعیت کانادایی داشته‌اند. این مدرک می‌تواند گواهی تولد پدر یا مادر، مدارک شهروندی یا هرگونه سند دیگری باشد که وضعیت تابعیت پدر یا مادر را روشن می‌کند.

اگر به هر دلیلی نام پدر یا مادر در گواهی تولد ذکر نشده IRCC مدارکی که نام پدر یا مادر کانادایی را تایید کنند خواهد پذیرفت. این مدارک می‌تواند احکام پیش از تولد، احکام دادگاه، توافق‌نامه‌های رحم اجاره‌ای یا سوابق ثبت شده بیمارستانی باشند. در این مورد خاص احکام فرزندخواندگی پذیرفته نمی‌شود. IRCC علت ذکر نشدن نام پدر یا مادر کانادایی در گواهی تولد درخواست‌دهنده، یا علت تغییر یا تعویض گواهی تولد را از شما جویا خواهد شد؛ در صورتی که علت آن را ندانید باید توضیحات بیشتری دهید.

IRCC پس از دریافت درخواست کامل یک رسید برای شما می‌فرستد. چنانچه درخواست ارائه شده ناقص باشد رد می‌شود و باید نواقص آن را رفع کنید. نهایتا در صورت قانع‌کننده بودن درخواست، گواهی شهروندی ارسال شده و تاییدیه تابعیت کانادا را دریافت خواهید کرد.

منبع: CIC NEWS


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید