Wednesday, January 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,403
Total deaths
Updated on January 27, 2021 9:23 am
59,551
Total active cases
Updated on January 27, 2021 9:23 am
757,022
Total confirmed cases
Updated on January 27, 2021 9:23 am

اعلام برنامه حمایتی جدید دولت کانادا برای فاز ترمیم اقتصادی

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تست منفی کرونا برای سفر به ایالات‌متحده الزامی شد

از امروز کلیه شهروندان بالای دو سال برای پرواز به ایالات‌متحده باید نتیجه منفی تست COVID-19 داشته باشند. تست‌ها باید حداکثر سه روز پیش از...

واکسن کرونا ساخت کانادا در مرحله آزمایشات بالینی انسانی

یک شرکت بیوتکنولوژی مستقر در تورنتو به نام Providence Therapeutics در حال ساخت واکسن کرونا است. از روز سه‌شنبه، این شرکت مرحله اول آزمایشات...

10 میلیاردر جهان طی همه‌گیری COVID-19 به‌اندازه واکسیناسیون کل جهان ثروت بدست آوردند

هزار شخص ثروتمند روی کره زمین طی 9 ماه اول قرنطینه توانسته‌اند تمام خسارت‌های مالی مرتبط با همه‌گیری را جبران کنند. از طرف دیگر،...

مقایسه ایالات متحده و کانادا در واکسیناسیون شهروندانشان

در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه حدود یک میلیون نفر را در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون می‌کند، به‌نظر می‌رسد کانادا ناامیدکننده عمل...

362‌ مورد جدید COVID-19‌ در آلبرتا و کاهش تعداد بستری‌شدگان

در 24 ساعت گذشته، آلبرتا 362 مورد جدید COVID-19 را شناسایی کرده است که این امر بیانگر دلیل کاهش تست‌های انجام شدهٔ اخیر این...

از ابتدای پَندمیِ کووید-۱۹ دولت کانادا اولویت را به مردم کانادا داد و حمایت مالی کافی برای گذران زندگی و حفظ سلامتی را فراهم آورد. اما در حالی که بازگشایی اقتصاد را مرحله‌ای و تدریجی انجام می‌دهیم، دولت نیز به حمایت خود ادامه می‌دهد.

معاون نخست وزیر و وزیر دارایی، کریستیا فریلند، و وزیر اشتغال، توسعه نیروی کار و گنجاندن معلولیت، کارلا کوالترو، امروز تغییراتی را درباره برنامه بیمه بیکاری (EI) و مزایای حمایت درآمدی جدید اعلام کردند که حمایت بهتری به مردم می‌دهند.

آنها همچنین اعلام کردند که در این فاز انتقالی، برنامه CERB بین ۴ تا ۲۸ هفته دیگر ادامه می‌یابد. این یعنی که برای بسیاری از مشترکین CERB که در آخر آگوست اشتراکشان تمام می‌شود، حالا امکان تمدید و ادامه برخورداری از آن وجود دارد.

دولت کانادا با معرفی CERB از ۸.۵ میلیون نفر حمایت کرد تا بتوانند در زمان قرنطینه قبوض خدماتی خود را بپردازند و حالا که وارد فاز بازگشایی شده‌ایم هنوز برخی مردم در جستجوی شغلند و نیازمند کمک برای پرداخت مخارج زندگی. به همین خاطر دولت CERB را تمدید کرده است.

دولت همچنین نرخ‌های پریمیوم بیمه اشتغال (EI) را برای دو سال آینده قفل کرده تا کارگران و کسب‌و‌کارها با افزایش هزینه و کسری از حقوق، روبرو نشوند.

علاوه بر اینها، برای اطمینان از حمایت مناسب از مردم، سه برنامه جدید با مزایا هم اعلام شده است:

  • برنامه CRB: درآمد ۴۰۰ دلار در هفته را به کارگران/کارمندانی می‌دهد که خوداشتغالند و مشمول EI نمی‌شوند اما هنوز به حمایت درآمدی نیاز دارند و در جستجوی شغلند. این مزیت شامل افرادی ست که به خاطر کووید-۱۹ درآمدشان از بین رفته و برای یافتن شغل جدید نیز از آنها حمایت می‌کند. مدت اعطای این کمک ۲۶ هفته است.
  • برنامه CRSB: هر هفته ۵۰۰ دلار در اختیار کسانی می‌گذارد که بیمار هستند یا به دلایل مرتبط با کووید-۱۹ مجبور به قرنطینه خود شده‌اند. مدت اعطای این کمک دو هفته است.
  • برنامه CRCB: هفته‌ای ۵۰۰ دلار به ازای هر خانوار در اختیار افرادی می‌گذارد که در زیر آمده‌اند. مدت اعطای این کمک نیز ۲۶ هفته است.
    • کودک زیر ۱۲ سال به خاطر بسته بودن مدارس و مراکز نگهداری از کودکان.
    • عضوی از خانواده که دچار معلولیت است، یا فردی وابسته به دیگران که «به خاطر توصیه پزشک» به مدرسه، مرکز نگهداری روزانه، یا دیگر مراکز نگهداری نمی‌رود زیرا ریسک ابتلای کووید-۱۹ برای او زیاد است.

دولت برای حمایت از مردم قصد دارد این برنامه‌های کمکی جدید را در قالب لایحه‌ای به مجلس ببرد تا حمایت از مردم در فاز ترمیم اقتصادی ادامه یابد.

منبع: canada.ca

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید