Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

اعلام برنامه حمایتی جدید دولت کانادا برای فاز ترمیم اقتصادی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

از ابتدای پَندمیِ کووید-۱۹ دولت کانادا اولویت را به مردم کانادا داد و حمایت مالی کافی برای گذران زندگی و حفظ سلامتی را فراهم آورد. اما در حالی که بازگشایی اقتصاد را مرحله‌ای و تدریجی انجام می‌دهیم، دولت نیز به حمایت خود ادامه می‌دهد.

معاون نخست وزیر و وزیر دارایی، کریستیا فریلند، و وزیر اشتغال، توسعه نیروی کار و گنجاندن معلولیت، کارلا کوالترو، امروز تغییراتی را درباره برنامه بیمه بیکاری (EI) و مزایای حمایت درآمدی جدید اعلام کردند که حمایت بهتری به مردم می‌دهند.

آنها همچنین اعلام کردند که در این فاز انتقالی، برنامه CERB بین ۴ تا ۲۸ هفته دیگر ادامه می‌یابد. این یعنی که برای بسیاری از مشترکین CERB که در آخر آگوست اشتراکشان تمام می‌شود، حالا امکان تمدید و ادامه برخورداری از آن وجود دارد.

دولت کانادا با معرفی CERB از ۸.۵ میلیون نفر حمایت کرد تا بتوانند در زمان قرنطینه قبوض خدماتی خود را بپردازند و حالا که وارد فاز بازگشایی شده‌ایم هنوز برخی مردم در جستجوی شغلند و نیازمند کمک برای پرداخت مخارج زندگی. به همین خاطر دولت CERB را تمدید کرده است.

دولت همچنین نرخ‌های پریمیوم بیمه اشتغال (EI) را برای دو سال آینده قفل کرده تا کارگران و کسب‌و‌کارها با افزایش هزینه و کسری از حقوق، روبرو نشوند.

علاوه بر اینها، برای اطمینان از حمایت مناسب از مردم، سه برنامه جدید با مزایا هم اعلام شده است:

  • برنامه CRB: درآمد ۴۰۰ دلار در هفته را به کارگران/کارمندانی می‌دهد که خوداشتغالند و مشمول EI نمی‌شوند اما هنوز به حمایت درآمدی نیاز دارند و در جستجوی شغلند. این مزیت شامل افرادی ست که به خاطر کووید-۱۹ درآمدشان از بین رفته و برای یافتن شغل جدید نیز از آنها حمایت می‌کند. مدت اعطای این کمک ۲۶ هفته است.
  • برنامه CRSB: هر هفته ۵۰۰ دلار در اختیار کسانی می‌گذارد که بیمار هستند یا به دلایل مرتبط با کووید-۱۹ مجبور به قرنطینه خود شده‌اند. مدت اعطای این کمک دو هفته است.
  • برنامه CRCB: هفته‌ای ۵۰۰ دلار به ازای هر خانوار در اختیار افرادی می‌گذارد که در زیر آمده‌اند. مدت اعطای این کمک نیز ۲۶ هفته است.
    • کودک زیر ۱۲ سال به خاطر بسته بودن مدارس و مراکز نگهداری از کودکان.
    • عضوی از خانواده که دچار معلولیت است، یا فردی وابسته به دیگران که «به خاطر توصیه پزشک» به مدرسه، مرکز نگهداری روزانه، یا دیگر مراکز نگهداری نمی‌رود زیرا ریسک ابتلای کووید-۱۹ برای او زیاد است.

دولت برای حمایت از مردم قصد دارد این برنامه‌های کمکی جدید را در قالب لایحه‌ای به مجلس ببرد تا حمایت از مردم در فاز ترمیم اقتصادی ادامه یابد.

منبع: canada.ca


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید