Sunday, August 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,600
Total deaths
Updated on August 1, 2021 3:28 pm
6,647
Total active cases
Updated on August 1, 2021 3:28 pm
1,431,043
Total confirmed cases
Updated on August 1, 2021 3:28 pm

ترودو از مردم خواست به برنامهٔ ترمیم اقتصادی پسا-کووید اعتماد کنند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

نخست وزیر، جاستین ترودو، برنامه‌های دولتش برای واکنش قوی به بحران ناشی از کووید-۱۹ را اعلام کرد و این در حالی است که با ورود به پاییز، شمار مبتلایان به کروناویروس رشد هشدارآمیزی داشته است.

ترودو به طور زنده از طریق تلویزیون سخن گفت، و چند بخش از برنامه دولتش را که ساعاتی قبل در قالب Throne Speech به کنگره اعلام کرده بود، برای مردم توضیح داد.

او از حمایت‌های مالی مورد نیاز مردم سخن گفت که در طول پَندمی ارائه شده‌اند، همچنین از پایین بودن نرخ‌های بهره در حال حاضر گفت و افزود که اگر اکنون سرمایه‌گذاری در برنامه‌های ترمیم اقتصادی انجام نشود، نتیجهٔ آن کسری بودجه بزرگتر در آینده خواهد بود.

او گفت: «اگر کم‌کاری کنیم در آینده هزینه بیشتری به ما تحمیل می‌شود…ما نمی‌خواهیم بار بدهی‌ها که دولت باید مدیریت کند، بر دوش مردم قرار گیرد.»

سخنرانی ترودو شامل ایجاد ۱ میلیون شغل، بودجه بیشتر برای تست‌های کرونا، Contact Tracing برای محدود کردن شیوع، و تقویت کشور با استفاده از رویکرد اقتصاد سبز و سرمایه‌گذاری در استراتژی ملی Childcare بود.

مجلس کانادا در چند روز آینده درباره برنامه ترودو رای‌گیری خواهد کرد. حمایت احزاب مخالف برای باقی‌ماندن دولت اقلیت ترودو در مقام اجرایی کشور و انجام کارها، ضروری است.

رهبر حزب محافظه‌کار آقای اِرین اوتول، با اینکه مستقیم درباره سخنرانی ترودو نظر نداد ولی در صحبتی از پیش ضبط شده با کانادایی‌ها، اشاره کرد که خواهان حمایت ویژه از کسب‌و‌کارهای کوچک است.

جاگمیت سینگ، رهبر NDP نیز گفت که دولت لیبرال‌ها بایستی اقدامات بیشتری پیرامون برنامه ملی Pharmacare و استراتژی ملی Childcare انجام دهد.

رهبر حزب Bloc Quebecois آقای ایو-فرانسوا بلانشه نیز گفت که مایل است دولت ترودو بودجه بهداشتیِ انتقالی (Health Transfers) بیشتری به استان‌ها بدهد. فعالیت‌های بهداشتی و سلامتی بخشی از وظیفه دولت‌های استانی هستند ولی دولت فدرال به هر استان بودجه‌ای اضافه نیز می‌دهد.

ترودو در صحبت مستقیمش با مردم نیز گفت که آنها بایستی وظیفه خود در این پندمی را جدی بگیرند: «موج دوم در راه نیست، بلکه از مدتی قبل شروع شده است! کشور در این هفته، هر روز بیش از ۱,۰۰۰ مورد ابتلا داشته است.»

او از کانادایی‌ها خواست که ماسک بزنند، اپلیکیشن COVID Alert را دانلود کنند، و ارتباطات اجتماعی خود را محدود کنند تا سرعت شیوع کاهش یابد.

و در پایان افزود: «احتمالش زیاد است که نتوانیم در تعطیلات شکرگزاری با نزدیکانمان باشیم. اما شاید برای کریسمس اوضاع بهتر شده باشد.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید