Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,067
Total deaths
Updated on January 24, 2021 2:28 pm
63,794
Total active cases
Updated on January 24, 2021 2:28 pm
746,660
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 2:28 pm

تماشایی‌ترین دره پارک ملی جسپر Maligne Canyon

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

زیبایی‌های عمیق‌ترین دره پارک ملی جسپر بیشمارند و تا از نزدیک با چشمان خودتان آن‌ها را نبینید باورتان نمی‌شود. این دره باشکوه، شگفت‌انگیز و بیادماندنی Maligne نام دارد و با عمق بیش از 50 متر مشهورترین جاذبه طبیعی جسپر و یکی از عجایب زمین‌شناسی کشور بحساب می‌آید.

شاید عمق زیاد دره شما را ترسانده باشد اما نگران نباشید. طبیعت‌دوستان با هر سن و توانایی می‌توانند از زیبایی‌های آن لذت ببرند. جنس سنگ‌های تشکیل‌دهنده Maligne آهکی بوده و در امتداد دره شش پل ساخته شده تا بازدیدکنندگان بتوانند از زوایای گوناگون و دیدنی زیبایی‌های آن را تماشا کنند.

https://www.instagram.com/p/Bw5F5XLnu5l/?utm_source=ig_embed

دره Maligne کجاست؟

این دره باشکوه در پارک ملی جسپر (بزرگترین پارک ملی کوهستان راکی کانادا) و درست در شمال پارک ملی بنف واقع شده و از شهرهای کلگری و ادمونتون بترتیب پنج و چهار ساعت رانندگی فاصله دارد.

https://www.instagram.com/p/B1_aF3qg-gY/?utm_source=ig_embed

چطور خود را به دره Maligne برسانیم؟

دره Malgine در فاصله ده دقیقه‌ای شهر جسپر و فاصله پنج دقیقه‌ای از اقامتگاه Fairmont در جاده دریاچه Maligne قرار دارد. شما می‌توانید از انتهای شرقی شهر جسپر و با وارد شدن به بزرگراه‌ 16 و 3 کیلومتر رانندگی وارد خروجی دریاچه Maligne شده و در ادامه با گذشتن از پل آهنی رودخانه آتاباسکا و دنبال کردن علائم، به دره برسید.

https://www.instagram.com/p/B1xNcZcgMp4/?utm_source=ig_embed

جاذبه‌های دره Maligne

بهترین راه برای لذت بردن از زیبایی‌های دره گذر از پل‌های شش‌گانه آن است. از بالای این پل‌ها می‌توانید بهترین منظره از ساختار آهکی دره و شکوه آن را نظاره کنید.

علاوه بر این در امتداد دره چندین فسیل باستانی نیز وجود دارد که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست. از این بین می‌توان به فسیل سه گونه پرنده black swift، American dipper و کلاغ اشاره کرد. شما می‌توانید در شهر جسپر و با ثبت‌نام در تورهای دره‌نوردی همراه با راهنمایان حرفه‌ای و مجرب به Maligne بروید تا اطلاعات دقیق و کامل درباره تاریخچه تشکیل دره و ساخت پل‌های آن کسب کنید.

با فرا رسیدن برف و سرمای زمستان زیبایی‌های Maligne چهره جدیدی پیدا می‌کنند. سرد شدن هوا رودخانه جاری در دره را منجمد کرده و بازدیدکنندگان امکان عبور از روی آن را پیدا می‌کنند. بعلاوه یخنوردان از گوشه و کنار کانادا برای تجربه صعودی هیجان‌انگیز و فراموش‌نشدنی راهی منطقه می‌شوند.

https://www.instagram.com/p/B1wHqE1A5c5/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B1shRGloxuh/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B2EvRCtgu4N/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B2BWRl0BFFx/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B2AomKWgbaU/?utm_source=ig_embed

با وجود آنکه اکثر نواحی آلبرتا بر روی گردشگران بازگشایی شده اما بهتر است پیش از برنامه‌ریزی سفر از وضعیت مقصد خود مطلع شوید. حتما مقررات و محدودیت‌های محلی را مطالعه کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی ازجمله زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنید.

اطلاعات لازم درباره نحوه آماده کردن خود برای مسافرت و نکات ایمنی حین کوهپیمایی را می‌توانید در اینجا و اینجا مطالعه کنید. دستورالعمل Parks Canada برای گردشگران نیز در اینجا قرار دارد. هیچگاه اثری از خود در طبیعت بجای نگذارید و همیشه با حیوانات مهربان باشید.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید