Thursday, July 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,575
Total deaths
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
5,967
Total active cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
1,429,579
Total confirmed cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm

معافیت برخی متقاضیان مهاجرت از انجام تست‌های بایومتریک


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

لوتومکس همین جمعه ۲۰ میلیون دلار قرعه‌کشی دارد

تصورش را کرده‌اید که ماه را به عنوان یک میلیونر به پایان برسانید؟ بعد از آنکه در قرعه‌کشی جایزه بزرگ ۱۵ میلیون دلاری در روز...

فیلم‌های دیدنی نتفلیکسِ کانادا برای میانه و آخر هفته

اگر می‌خواهید چند ساعت برنامه‌های المپیک را تماشا نکنید و به خودتان استراحت بدهید، نتفلیکس کانادا فهرستی از فیلم‌های جدید شگفت‌انگیزش را برای شما...

نفرت‌پراکنی آنلاین در قوانین کانادا جرم‌انگاری می‌شود

دولت لیبرال کانادا قصد دارد انتشار آنلاین محتوای تنفرآمیز را بعنوان یک جرم به رسمیت بشناسد. به این ترتیب مجرمان بار اول 20,000 دلار...

گزارش 200 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در آلبرتا

آلبرتا 194 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد که 60 مورد بیشتر از تعداد موارد ابتلا در روز سه‌شنبه...

کووید-19 اولویت کانادایی‌ها در انتخابات بعدی نیست

در حالی که شنیده‌ها حکایت از احتمال برگزاری انتخابات فدرال در کانادا دارند، یک نظرسنجی جدید که توسط Ipsos انجام پذیرفته است نشان می‌دهد...

از این پس آن دسته از متقاضیان اقامت دائمی کانادا که در ده‌ سال گذشته اطلاعات بایومتریک خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به انجام دوباره آن نخواهند داشت.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) پیش از این به دلیل شیوع COVID-19 زمان ارسال نتایج تست‌های بایومتریک را به تعویق انداخته بود.

در حال حاضر معلوم نیست که مراکز انجام تست‌های بایومتریک در کانادا و دیگر کشورها از چه تاریخی فعالیت نرمال خود را مجددا از سر خواهند گرفت.

پس از شیوع ویروس دفاتر خدماتی و مراکز درخواست ویزا (VACs) تعطیل شد و در نتیجه آن رسیدگی به هزاران درخواست اقامت دائمی به تاخیر افتادند.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا سابقه انجام تست‌های بایومتریک در گذشته را دارند. از طرف دیگر فعال نبودن مراکز انجام تست‌های بایومتریک باعث شده تا روند رو به رشد درخواست‌های اقامت دائمی متوقف شود. به همین دلیل IRCC با چشم‌پوشی از انجام اینگونه تست‌ها برای گروهی از متقاضیان، سعی کرده تا روند رسیدگی به پرونده‌ها را سرعت بخشد.

متقاضیان واجد شرایط و تاریخ اجرا

بگفته IRCC این قانون از تاریخ 10 سپتامبر 2020 شکل اجرایی پیدا کرده و از تاریخ 22 سپتامبر 2020 عملیاتی شده است. هیچگونه محدودیت زمانی برای اجرای قانون مذکور وجود ندارد.

متقاضیان واجد شرایط که هم‌اکنون در داخل یا خارج از کانادا هستند در صورت داشتن شرایط زیر از انجام تست‌های بایومتریک معاف می‌باشند:

  • داشتن درخواست در صف بررسی یا جدید برای دریافت اقامت دائمی کانادا
  • ارسال نتایج تست‌های بایومتریک در فاصله زمانی حداکثر 10 ساله از تاریخ ثبت درخواست جدید اقامت دائمی
توضیحاتی درباره تست‌های بایومتریک

کانادا پس از شیوع کروناویروس و به دلیل موانع بوجود آمده بر سر راه انجام تست‌های بایومتریک، اتباع خارجی را از انجام این تست‌ها معاف کرده است.

ارسال نتایج تست‌های بایومتریک معمولا برای شهروندان خارجی که قصد ورود به خاک کانادا را دارند اجباری است. این افراد شامل متقاضیان دریافت اجازه کار یا تحصیل (بجز شهروندان ایالات‌متحده)، پناهندگان، متقاضیان اقامت دائمی، متقاضیان دارای سابقه سفر به کانادا و متقاضیان تمدید مجوز کار یا تحصیل در کشور، می‌شوند.

شهروندان خارجی باید اثر انگشتان دست و عکس خود را ثبت کرده و هزینه مشخصی را بپردازند. دولت کانادا با استفاده از اطلاعات بایومتریک ارسالی، شهروندان خارجی را به محض ورود به خاک کشور شناسایی می‌کند.

منبع: CIC NEWS


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید