Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 11:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am

معافیت برخی متقاضیان مهاجرت از انجام تست‌های بایومتریک


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

از این پس آن دسته از متقاضیان اقامت دائمی کانادا که در ده‌ سال گذشته اطلاعات بایومتریک خود را ثبت کرده‌اند، نیازی به انجام دوباره آن نخواهند داشت.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) پیش از این به دلیل شیوع COVID-19 زمان ارسال نتایج تست‌های بایومتریک را به تعویق انداخته بود.

در حال حاضر معلوم نیست که مراکز انجام تست‌های بایومتریک در کانادا و دیگر کشورها از چه تاریخی فعالیت نرمال خود را مجددا از سر خواهند گرفت.

پس از شیوع ویروس دفاتر خدماتی و مراکز درخواست ویزا (VACs) تعطیل شد و در نتیجه آن رسیدگی به هزاران درخواست اقامت دائمی به تاخیر افتادند.

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا سابقه انجام تست‌های بایومتریک در گذشته را دارند. از طرف دیگر فعال نبودن مراکز انجام تست‌های بایومتریک باعث شده تا روند رو به رشد درخواست‌های اقامت دائمی متوقف شود. به همین دلیل IRCC با چشم‌پوشی از انجام اینگونه تست‌ها برای گروهی از متقاضیان، سعی کرده تا روند رسیدگی به پرونده‌ها را سرعت بخشد.

متقاضیان واجد شرایط و تاریخ اجرا

بگفته IRCC این قانون از تاریخ 10 سپتامبر 2020 شکل اجرایی پیدا کرده و از تاریخ 22 سپتامبر 2020 عملیاتی شده است. هیچگونه محدودیت زمانی برای اجرای قانون مذکور وجود ندارد.

متقاضیان واجد شرایط که هم‌اکنون در داخل یا خارج از کانادا هستند در صورت داشتن شرایط زیر از انجام تست‌های بایومتریک معاف می‌باشند:

  • داشتن درخواست در صف بررسی یا جدید برای دریافت اقامت دائمی کانادا
  • ارسال نتایج تست‌های بایومتریک در فاصله زمانی حداکثر 10 ساله از تاریخ ثبت درخواست جدید اقامت دائمی
توضیحاتی درباره تست‌های بایومتریک

کانادا پس از شیوع کروناویروس و به دلیل موانع بوجود آمده بر سر راه انجام تست‌های بایومتریک، اتباع خارجی را از انجام این تست‌ها معاف کرده است.

ارسال نتایج تست‌های بایومتریک معمولا برای شهروندان خارجی که قصد ورود به خاک کانادا را دارند اجباری است. این افراد شامل متقاضیان دریافت اجازه کار یا تحصیل (بجز شهروندان ایالات‌متحده)، پناهندگان، متقاضیان اقامت دائمی، متقاضیان دارای سابقه سفر به کانادا و متقاضیان تمدید مجوز کار یا تحصیل در کشور، می‌شوند.

شهروندان خارجی باید اثر انگشتان دست و عکس خود را ثبت کرده و هزینه مشخصی را بپردازند. دولت کانادا با استفاده از اطلاعات بایومتریک ارسالی، شهروندان خارجی را به محض ورود به خاک کشور شناسایی می‌کند.

منبع: CIC NEWS
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید