Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

کانادا در آگوست ۲۰۲۰ به یازده هزار مهاجر خوشامد گفت


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

طبق داده‌های دولت فدرال، کانادا در آگوست امسال ۱۱,۳۱۵ مهاجرت دائمی جدید را پذیرفته است. البته این نسبت به آمار ۱۳,۶۴۵ نفری ماه جولای کمتر است.

تعداد مهاجرین آگوست ۲۰۲۰ نه تنها نسبت به جولای، بلکه در مقایسه با آمار ۳۱,۶۰۰ نفری آگوست ۲۰۱۹ نیز کاهش یافته است.

تقصیرها به گردن پَندمیِ کووید-۱۹ است که از ماه مارس ۲۰۲۰ باعث ممنوعیت و محدودیت در ورود به کشور و مسافرت شده است.

قبل از پَندمی، کانادا قصد پذیرش ۳۴۱,۰۰۰ مهاجرت جدید در سال ۲۰۲۰ را داشت ولی حالا به نظر می‌رسد که این عدد زیر ۲۰۰,۰۰۰ متوقف شود، که اولین بار از سال ۱۹۹۹ خواهد بود.

البته که اُفت آمار مهاجرین کانادا موقتی است و پس از رفع محدودیت‌های مرتبط با کووید رشدی چشمگیر خواهد داشت.

نشانه‌های بازگشت این رشد را می‌توان در تعهد به ادامه برنامه‌های Express Entry و Provincial Nominee Program (PNP) دید. طبق اکسپرس انتری همچنان ثبت و پذیرش مهاجرین ادامه دارد و در فصل سوم ۲۰۲۰ جذب مهاجرین متخصص رکوردشکنی کرده است.

برنامه PNP نیز بسیار فعال است و مناطقی مثل پرینس ادوارد آیلند، نوا اسکوشیا، اونتاریو، منیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا هر کدام میزبان پذیرش‌های جدید طی پَندمی بوده‌اند. کبک که برنامه مهاجرتی خاص خود را دارد هم هفته قبل بزرگترین پذیرش در طول یک سال اخیر را داشت.

در سپتامبر، دولت کانادا ادامه برنامه‌های مهاجرپذیری را از اولویت‌های کلیدی برای پشتیبانی از روند ترمیم اقتصادی کشور توصیف کرد. اوایل این هفته نیز بازگشایی برنامه Parents and Grandparents Program (PGP) اعلام شد.

در این اعلامیه، IRCC گفته که ۳۰,۰۰۰ درخواست PGP در سال ۲۰۲۱ پذیرفته می‌شود. معمولا این برنامه عامل جذب ۶ درصد از کل مهاجرین سالانه کانادا ست.

در همین ماه، دولت کانادا برنامه‌های مهاجرپذیری ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ را اعلام خواهد کرد.

پَندمی کووید-۱۹ تعداد مهاجرین جدید را در سال ۲۰۲۰ کاهش داده است و این وضع در کوتاه‌مدت ادامه می‌یابد. اما انتظار می‌رود که از سال آینده اوضاع به روال عادی برگردد و موج مهاجرین جدید حتی از اهداف قبلی نیز سبقت بگیرد.

منبع: CIC News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید