Tuesday, March 2, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,017
Total deaths
Updated on March 2, 2021 6:58 am
30,430
Total active cases
Updated on March 2, 2021 6:58 am
870,033
Total confirmed cases
Updated on March 2, 2021 6:58 am

تظاهرات گروهی از کارمندان بخش بهداشت آلبرتا در اعتراض به طرح اخراج گسترده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جشنواره شکوفه‌های گیلاس ونکوور 2021

فستیوال شکوفه‌های گیلاس ونکوور (VCBF) را باید زیباترین رویداد سالانه شهر نامید. خوشبختانه امسال بار دیگر شاهد برگزاری این جشنواره تماشایی خواهیم بود. باز شدن...

اعلام مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون COVID-19 بریتیش کلمبیا

نخست‌وزیر جان هورگان و مقام ارشد بهداشت استان دکتر بانی هنری، مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون بریتیش کلمبیا را در ۱ مارس اعلام می‌کنند. وزیر بهداشت...

اخراج 750 کارمند Best Buy Canada

شرکت Best Buy Canada صدها کارمند خود را به دلیل رشد فروش آنلاین و تمرکز بر گسترش فروش دیجیتالی اخراج کرده است. سخنگوی ارتباطات شرکت...

آخرین اخبار پاسپورت COVID-19 از زبان ترودو

جاستین ترودو در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با اشاره به نظرات موافق و مخالف درباره پاسپورت COVID-19 از نامشخص بودن وضعیت این برنامه خبر...

بلیت برندهٔ لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری در اونتاریو خریداری شده

چند شهروند اونتاریو امروز صبح ثروتمندتر از یکشنبه از خواب برخاستند. همانطور که پیش‌تر در پیکوبینو خواندید، جایزه ۷۰ میلیون دلاری لوتومکس این هفته قرعه‌کشی...

کارمندان بخش بهداشت در سرتاسر آلبرتا دیروز دوشنبه صبح محل کار را ترک و علیه طرح دولت استانی برای اخراج ۱۱,۰۰۰ نیرو در حین پَندمی، تظاهرات کردند.

این طرح در حالی اوایل اکتبر پیشنهاد شد، که وزیر بهداشت آلبرتا آقای تایلر شاندرو می‌گوید بخش بزرگی از این تعدیل نیرو، به خاطر برون‌سپاری خدمات پشتیبانی مثل خشک‌شویی و خدمات آزمایشگاه‌های محلی است.

گای اسمیث، رییس اتحادیه کارکنان استانیِ آلبرتا (AUPE) که نمایندهٔ ۵۸,۰۰۰ نفر از کارمندان حوزه سلامت این استان است، در بیانیه‌ای گفته که «تصمیم برای تظاهرات توسط خود کارمندان گرفته شده و AUPE ارگانی دمکراتیک است که به خواستهٔ آنها احترام می‌گذارد.»

«کارمندان بخش حمایتی و پرستاری امروز به این نتیجه رسیدند که برای حمایت از گروه‌های در معرض خطر، راهی جز تظاهرات ندارند، به خصوص که در وسط مرگبارترین پَندمیِ قرن اخیر هستیم.»

«با اخراج مداوم نیروهای بخش سلامت عمومی، این دولت دارد اعضای ما را زیر فشار شدیدی قرار می‌دهد، حال آنکه مردم آلبرتا به خدمات آنها نیاز دارند.»

بیانیه‌ای از وزیر مالی آلبرتا، تراویس توئز، این تظاهرات را غیرقانونی خوانده و برگزارکنندگانش را به پاسخگویی ملزم دانسته است:

«من از اعتراضات غیرقانونی که در برخی مراکز نگهداری و بیمارستان‌ها انجام شده باخبرم. نگرانی نخست دولت حفاظت از سلامت بیماران است، که متاسفانه امروز صبح در معرض بی‌توجهی قرار گرفتند.»

«دولت آلبرتا ۴۲٪ از بودجه خود را صرف امور بهداشت و درمان می‌کند که از سال ۲۰۱۵ این بودجه ۱۷٪ رشد داشته است. هزینه‌های سلامت امسال به رکورد جدیدی می‌رسند و انتظار داریم از ۲۰.۹ میلیارد دلار فراتر روند که ۷۶۹ میلیون دلار بودجه اختصاصی کووید-۱۹ نیز به آن اضافه شده است.»

«اداره خدمات درمانی آلبرتا در تماس با هیئت مدیره اتحادیه کارگری آلبرتا اقدامات قاطعی انجام می‌دهد تا این اعتراضات غیرقانونی زودتر جمع شوند.»

این اعتراض در میانهٔ مذاکرات و چانه‌زنی‌های دولت آلبرتا و AUPE انجام شده است. آقای توئز خواستار احترام کارمندان به این مذاکرات و تن دادن به قانون است و AUPE می‌گوید که این افراد با اعتراضشان در صدد حمایت از حقوق مردم آلبرتا بر آمده‌اند.

آقای اسمیث می‌گوید: «سلامت عمومی دلیل این اعتراضات است. آنها می‌دانند که حذف هزارات شغل در میانهٔ یک پَندمی، دیوانگی است. این طرح مراقبت‌های درمانی و بهداشتی را کاهش می‌دهد و هزینه‌ها را افزایش. پایانش چیزی جز تراژدی نخواهد بود.»

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید