Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

تظاهرات گروهی از کارمندان بخش بهداشت آلبرتا در اعتراض به طرح اخراج گسترده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

کارمندان بخش بهداشت در سرتاسر آلبرتا دیروز دوشنبه صبح محل کار را ترک و علیه طرح دولت استانی برای اخراج ۱۱,۰۰۰ نیرو در حین پَندمی، تظاهرات کردند.

این طرح در حالی اوایل اکتبر پیشنهاد شد، که وزیر بهداشت آلبرتا آقای تایلر شاندرو می‌گوید بخش بزرگی از این تعدیل نیرو، به خاطر برون‌سپاری خدمات پشتیبانی مثل خشک‌شویی و خدمات آزمایشگاه‌های محلی است.

گای اسمیث، رییس اتحادیه کارکنان استانیِ آلبرتا (AUPE) که نمایندهٔ ۵۸,۰۰۰ نفر از کارمندان حوزه سلامت این استان است، در بیانیه‌ای گفته که «تصمیم برای تظاهرات توسط خود کارمندان گرفته شده و AUPE ارگانی دمکراتیک است که به خواستهٔ آنها احترام می‌گذارد.»

«کارمندان بخش حمایتی و پرستاری امروز به این نتیجه رسیدند که برای حمایت از گروه‌های در معرض خطر، راهی جز تظاهرات ندارند، به خصوص که در وسط مرگبارترین پَندمیِ قرن اخیر هستیم.»

«با اخراج مداوم نیروهای بخش سلامت عمومی، این دولت دارد اعضای ما را زیر فشار شدیدی قرار می‌دهد، حال آنکه مردم آلبرتا به خدمات آنها نیاز دارند.»

بیانیه‌ای از وزیر مالی آلبرتا، تراویس توئز، این تظاهرات را غیرقانونی خوانده و برگزارکنندگانش را به پاسخگویی ملزم دانسته است:

«من از اعتراضات غیرقانونی که در برخی مراکز نگهداری و بیمارستان‌ها انجام شده باخبرم. نگرانی نخست دولت حفاظت از سلامت بیماران است، که متاسفانه امروز صبح در معرض بی‌توجهی قرار گرفتند.»

«دولت آلبرتا ۴۲٪ از بودجه خود را صرف امور بهداشت و درمان می‌کند که از سال ۲۰۱۵ این بودجه ۱۷٪ رشد داشته است. هزینه‌های سلامت امسال به رکورد جدیدی می‌رسند و انتظار داریم از ۲۰.۹ میلیارد دلار فراتر روند که ۷۶۹ میلیون دلار بودجه اختصاصی کووید-۱۹ نیز به آن اضافه شده است.»

«اداره خدمات درمانی آلبرتا در تماس با هیئت مدیره اتحادیه کارگری آلبرتا اقدامات قاطعی انجام می‌دهد تا این اعتراضات غیرقانونی زودتر جمع شوند.»

این اعتراض در میانهٔ مذاکرات و چانه‌زنی‌های دولت آلبرتا و AUPE انجام شده است. آقای توئز خواستار احترام کارمندان به این مذاکرات و تن دادن به قانون است و AUPE می‌گوید که این افراد با اعتراضشان در صدد حمایت از حقوق مردم آلبرتا بر آمده‌اند.

آقای اسمیث می‌گوید: «سلامت عمومی دلیل این اعتراضات است. آنها می‌دانند که حذف هزارات شغل در میانهٔ یک پَندمی، دیوانگی است. این طرح مراقبت‌های درمانی و بهداشتی را کاهش می‌دهد و هزینه‌ها را افزایش. پایانش چیزی جز تراژدی نخواهد بود.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید