Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,553
Total deaths
Updated on July 27, 2021 10:26 am
5,061
Total active cases
Updated on July 27, 2021 10:26 am
1,427,370
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 10:26 am

تظاهرات گروهی از کارمندان بخش بهداشت آلبرتا در اعتراض به طرح اخراج گسترده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

کاهش شدید کیفیت هوای شهر تورنتو

سازمان Environment Canada طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید کیفیت هوای تورنتو خبر داد. بر اساس این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی‌های فصلی موجب افزایش شدید آلاینده‌ها...

کارمندان بخش بهداشت در سرتاسر آلبرتا دیروز دوشنبه صبح محل کار را ترک و علیه طرح دولت استانی برای اخراج ۱۱,۰۰۰ نیرو در حین پَندمی، تظاهرات کردند.

این طرح در حالی اوایل اکتبر پیشنهاد شد، که وزیر بهداشت آلبرتا آقای تایلر شاندرو می‌گوید بخش بزرگی از این تعدیل نیرو، به خاطر برون‌سپاری خدمات پشتیبانی مثل خشک‌شویی و خدمات آزمایشگاه‌های محلی است.

گای اسمیث، رییس اتحادیه کارکنان استانیِ آلبرتا (AUPE) که نمایندهٔ ۵۸,۰۰۰ نفر از کارمندان حوزه سلامت این استان است، در بیانیه‌ای گفته که «تصمیم برای تظاهرات توسط خود کارمندان گرفته شده و AUPE ارگانی دمکراتیک است که به خواستهٔ آنها احترام می‌گذارد.»

«کارمندان بخش حمایتی و پرستاری امروز به این نتیجه رسیدند که برای حمایت از گروه‌های در معرض خطر، راهی جز تظاهرات ندارند، به خصوص که در وسط مرگبارترین پَندمیِ قرن اخیر هستیم.»

«با اخراج مداوم نیروهای بخش سلامت عمومی، این دولت دارد اعضای ما را زیر فشار شدیدی قرار می‌دهد، حال آنکه مردم آلبرتا به خدمات آنها نیاز دارند.»

بیانیه‌ای از وزیر مالی آلبرتا، تراویس توئز، این تظاهرات را غیرقانونی خوانده و برگزارکنندگانش را به پاسخگویی ملزم دانسته است:

«من از اعتراضات غیرقانونی که در برخی مراکز نگهداری و بیمارستان‌ها انجام شده باخبرم. نگرانی نخست دولت حفاظت از سلامت بیماران است، که متاسفانه امروز صبح در معرض بی‌توجهی قرار گرفتند.»

«دولت آلبرتا ۴۲٪ از بودجه خود را صرف امور بهداشت و درمان می‌کند که از سال ۲۰۱۵ این بودجه ۱۷٪ رشد داشته است. هزینه‌های سلامت امسال به رکورد جدیدی می‌رسند و انتظار داریم از ۲۰.۹ میلیارد دلار فراتر روند که ۷۶۹ میلیون دلار بودجه اختصاصی کووید-۱۹ نیز به آن اضافه شده است.»

«اداره خدمات درمانی آلبرتا در تماس با هیئت مدیره اتحادیه کارگری آلبرتا اقدامات قاطعی انجام می‌دهد تا این اعتراضات غیرقانونی زودتر جمع شوند.»

این اعتراض در میانهٔ مذاکرات و چانه‌زنی‌های دولت آلبرتا و AUPE انجام شده است. آقای توئز خواستار احترام کارمندان به این مذاکرات و تن دادن به قانون است و AUPE می‌گوید که این افراد با اعتراضشان در صدد حمایت از حقوق مردم آلبرتا بر آمده‌اند.

آقای اسمیث می‌گوید: «سلامت عمومی دلیل این اعتراضات است. آنها می‌دانند که حذف هزارات شغل در میانهٔ یک پَندمی، دیوانگی است. این طرح مراقبت‌های درمانی و بهداشتی را کاهش می‌دهد و هزینه‌ها را افزایش. پایانش چیزی جز تراژدی نخواهد بود.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید