Tuesday, May 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,016
Total deaths
Updated on May 18, 2021 5:48 pm
64,882
Total active cases
Updated on May 18, 2021 5:48 pm
1,337,730
Total confirmed cases
Updated on May 18, 2021 5:48 pm

بانک مرکزی کانادا: اثرات اقتصادی کووید-۱۹ تا سال ۲۰۲۲ ادامه می‌یابد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

کاهش سن دریافت‌کنندگان واکسن کووید-۱۹ تا ۱۸ سال در انتاریو

دولت انتاریو اعلام کرد تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کووید-۱۹ را از تاریخ ۱۸ می ساعت ۸ صبح دریافت کنند. سرعت روند...

کانادایی‌هایی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده‌اند پشیمان نیستند

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کانادایی‌هایی که حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca را دریافت‌ کرده‌اند از تصمیم خود پشیمان نیستند. بر اساس مطالعه جدیدی که...

مسافران بین‌المللی که قوانین قرنطینه را نقض کنند، فعلا در آلبرتا جریمه نمی‌شوند

آلبرتا یکی از دو استان کانادا است که نه مسافران بازگشتی با هواپیماهای بین‌المللی را جریمه می‌کند و نه آنها را به قرنطینه در...

آینده پاندمی و واکسیناسیون کرونا در کانادا

مقامات بهداشتی فدرال یک نقشه راه برای آینده کانادا پس از واکسیناسیون منتشر کرده‌اند. براساس این چارچوب که در تاریخ 14 می منتشر شده، محدودیت‌های...

ممنوعیت پروازهای Air Canada از هند تمدید شد

Air Canada ممنوعیت پرواز از مبدا هند را یک ماه دیگر تمدید کرد. بنابراین تا تاریخ 22 ژوئن خبری از پروازهای هندوستان نخواهد بود....

گزارشی جدید از بانک مرکزی کانادا حکایت از این دارد که اقتصاد کشورمان برای ترمیم کامل و خنثی کردن اثرات کووید-۱۹ تا سال ۲۰۲۲ به زمان نیاز دارد.

در این گزارش می‌خوانیم: «اقتصادهای کانادا و جهان با جهشی سریع از رکود شدید اولیه در ابتدای پَندمی بیرون آمده‌اند. اما شیوع کروناویروس در جهان ادامه دارد و همچنان آثار بزرگی در همه کشورها خواهد داشت.»

با اینکه رشد سریعی را پس از مهار اولیه و برداشتن محدودیت‌های اجتماعی و اقتصادی شاهد بودیم، ولی «کانادا حالا وارد فاز آرام‌تر و طولانی‌تری از ترمیم شده است.»

«به خاطر افزایش شیوع کووید-۱۹ در ماه‌های اخیر، رشد در این فاز ترمیمی کُندتر از تخمین اولیه و شکنندگی اقتصاد کانادا نیز بیشتر خواهد بود.»

در نتیجه، شکافِ بین ظرفیت اسمی تولید و ظرفیت واقعی اقتصاد کانادا تا سال ۲۰۲۳ پُر نخواهد شد. به بیان دیگر، تا ۲ سال دیگر اقتصاد به ظرفیت کامل خود نخواهد رسید.

در این برهه از زمان، «اقتصاد به شکل نامتقارنی در حال رشد است، برخی بخش‌ها و کارگران بیش از بقیه تحت تاثیر ویروسند و از این رو ضعف اقتصاد تا ۲۰۲۳ ادامه می‌یابد و تورم را پایین نگه می‌دارد.» تورم معقول در اقتصادهای پیشرفته، نشانه‌ای از رشد و شکوفایی است.

با این حال بانک مرکزی کانادا در گزارشش اشاره کرده که تمام پیش‌بینی‌ها بر اساس فرضیات متخصصینش درباره کووید-۱۹ هستند و چنانچه تغییر محسوسی در شرایط ایجاد شود، جدول‌های زمانی نیز دستخوش تغییر می‌شوند.

«بهبود اقتصاد کاملا به مهار یا گسترش پندمی بستگی دارد. با وجود عوامل ناشناخته، بانک مرکزی طبق سنت قبلی خود به پیش‌بینی رشد اقتصاد و تورم ادامه خواهد داد.»

«اکنون که شش ماه از تهاجم اولیه این ویروس می‌گذرد، این بانک درک بهتری از تاثیرات آن و روش‌های مهارش، و نیز برنامه‌های حمایتی برای اقتصاد کانادا پیدا کرده است.»

«این شناخت در کنار اطلاعات بیشتر درباره توسعه واکسن‌های کووید-۱۹ به ما این امکان را می‌دهد که فرضیات قابل قبولی را برای پیش‌بینی‌های خود منظور کنیم.»

رشد اقتصاد در ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ به طور میانگین ۴ درصد خواهد بود و بانک مرکزی می‌گوید که با این سرعت «تولید ناخالص داخلی نمی‌تواند تا قبل از ۲۰۲۲ به سطح پیش از شروع پندمی برگردد.»

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید