Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

نقض حریم خصوصی ۵ میلیون نفر در مال‌های Cadillac Fairview


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که Cadillac Fairview، یکی از بزرگترین کمپانی‌های املاک تجاری در امریکای شمالی، تصاویر ۵ میلیون مشتری فروشگاه‌ها را بدون اطلاع یا اجازهٔ آنها، گردآوری کرده است.

کمیسر حریم خصوصیِ فدرال و همتایانش در آلبرتا و بریتیش کلمبیا در جریان تحقیقات خود دوربین‌های مدار بستهٔ داخلِ مال‌ها و کیوسک‌های اطلاعات دیجیتال این کمپانی در ۱۲ مالِ (Mall) سرتاسر کانادا را بررسی کرده‌اند.

طبق گزارش منتشر شده توسط کمیسرها، این نرم‌افزار تشخیص چهره «برای گردآوری اطلاعات اضافه درباره خریداران» از جمله جنسیت و سن آنها استفاده می‌شده است.

مال‌هایی که این عملیات در آنها جریان داشته عبارتند از:

Screen Shot 1399 08 10 at 4 34 12 PM

زمانی که این تصاویر پاک شدند، اطلاعات بیومتریک جمع‌آوری شده از آنها «در یک پایگاه دادهٔ مرکزی توسط یک کمپانی ثالث» حفظ شد که این مایهٔ نگرانی است.

کمپانی CF در پاسخ به این نقض آشکار حریم خصوصی خود را از وجود آن پایگاه داده بی‌اطلاع دانسته ولی کمیسرها می‌گویند که وجود آن «خطر بالقوهٔ استفاده توسط گروه‌های ثالث» یا سواستفاده مجرمانه را در پی داشته است.

دنیل تریِن، کمیسر حریم خصوصی کانادا می‌گوید: «هیچ هشداری وجود نداشته که به مشتریانِ این مال‌ها اطلاع دهد که تصاویر آنها در حال ضبط شدن بوده یا با فناوری تشخیص چهره، مورد تحلیل قرار خواهد گرفت.»

«فقدان موافقت از طرف مشتریانِ زمینه‌ساز نگرانی در زمینه حفظ داده‌های بیومتریک است، داده‌هایی که منحصربه‌فرد و ویژگی اختصاصی هر فرد و بخشی از هویت او است.»

کمپانی CF می‌گوید فناوری تحلیل ناشناس ویدیویی (AVA) «در مدتی کوتاه» طی جولای ۲۰۱۸ در برخی مال‌های تحت کنترل این کمپانی استفاده شده و تاکید دارد که هدف از آن گردآوری اطلاعات شخصی نبوده است: «تصاویر گرفته شده، به سرعت تحلیل و سپس پاک شده‌اند.»

«فناوری AVA برای گردآوری اطلاعات مربوط به حرکت جمعیت در داخل مال‌ها بوده و به طور ناشناس مسیر حرکت گروه‌های جمعیتی را آنالیز می‌کرده است.»

CF می‌گوید که با استفاده از برچسب‌های نصب شده روی درهای مال، مشتریان را از این فناوری آگاه می‌کرده است اما به نظر کمیسرهای حریم خصوصی، این آگاهی‌بخشی «ناکافی» بوده است.

بیش از ۲ سال قبل، و به دنبال آگاهی‌بخشی عمومی درباره این طرح، برنامه AVA متوقف شد اما کمیسر فدرال می‌گوید که CF به درخواستش برای آگاهی‌بخشی بهتر به مشتریان این مال‌ها توجهی نکرده و این جای نگرانی دارد.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید