Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

ابتلای یکی از ساکنین آلبرتا به آنفولانزای خوکی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

دکتر دینا هینشاو رئیس سازمان بهداشت استان از تایید اولین مورد ابتلا به آنفولانزای خوکی در آلبرتا خبر داد.

او به شهروندان اطمینان داده که هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

هیشناو افزود که این ابتلا اواسط مه اکتبر و در مرکز استان روی داده است. بیمار با دیگران تماس نداشته و هیچگونه شواهدی مبنی بر شیوع ویروس وجود ندارد.

آنفولانزای A (H1N2)v به ندرت به انسان‌ها سرایت می‌کند. در سال 2005 تنها 27 مورد ابتلا در سرتاسر جهان گزارش شد و این اولین مورد مشاهده شده در خاک کانادا می‌باشد.

دکتر هینشاو گفت: تمام مبتلایان پیشین بطور مستقیم یا غیرمستقیم با خوک‌ تماس داشته‌اند و تاکنون انتقال انسان به انسان ویروس مشاهده نشده است.

هرچند ابتلای انسان به H1N2 پدیده‌ای نادر است اما این ویروس در خوک‌ها به وفور یافت شده و موجب بروز مشکلات تنفسی و تب در آن‌ها می‌شود.

بگفته دکتر کیت لمن رئیس دامپزشکی استان معمولا هر فصل بین 10 تا 30 مورد ابتلا به H1N2 در خوک‌های western Canada گزارش می‌شود. او خاطرنشان شد که در چند سال اخیر میزان شیوع این نوع ویروس و دیگر انواع آنفولانزا در میان خوک‌ها قدری افزایش یافته است.

بگفته مقامات بهداشتی آنفولانزای خوکی از طریق مواد غذایی منتقل نمی‌شود و امکان شیوع آن با مصرف گوشت یا سایر فرآورده‌های این حیوان وجود ندارد.

این بیمار بدشانس دارای وضعیت نسبتا مساعد بوده و بسرعت بهبود پیدا کرده است. او با داشتن علائم مشابه آنفولانزا به بخش اورژانس مراجعه کرده و پس از انجام تست آنفولانزا بسرعت بیماری او تشخیص داده شد.

مقامات آلبرتا با Alberta Agriculture and Forestry و Alberta Health Services مشغول همکاری هستند تا منبع شیوع ویروس را هرچه سریعتر شناسایی کرده و اطمینان حاصل کنند فرد دیگری مبتلا نشده باشد. بگفته هینشاو با مزارع گوناگون که امکان شیوع ویروس از آن‌ها وجود دارد تماس گرفته خواهد شد.

این تنها مورد ابتلا به آنفولانزا در آلبرتا از ابتدای فصل تاکنون است. AHS دائما مشغول بررسی تست‌های COVID-19 دو هفته گذشته بمنظور مشاهده آنفولانزا می‌باشد اما تاکنون موردی یافت نشده است.

هیشناو افزود: از امروز AHS به ساکنین نواحی مرکزی آلبرتا که برای انجام تست COVID-19 به مراکز ارزیابی این سازمان مراجعه می‌کنند پیشنهاد انجام تست آنفولانزا نیز خواهد داد.

منبع: Calgary Herald


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید