Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 10:53 am
85,946
Total active cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am
1,161,385
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am

ابتلای یکی از ساکنین آلبرتا به آنفولانزای خوکی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

دکتر دینا هینشاو رئیس سازمان بهداشت استان از تایید اولین مورد ابتلا به آنفولانزای خوکی در آلبرتا خبر داد.

او به شهروندان اطمینان داده که هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

هیشناو افزود که این ابتلا اواسط مه اکتبر و در مرکز استان روی داده است. بیمار با دیگران تماس نداشته و هیچگونه شواهدی مبنی بر شیوع ویروس وجود ندارد.

آنفولانزای A (H1N2)v به ندرت به انسان‌ها سرایت می‌کند. در سال 2005 تنها 27 مورد ابتلا در سرتاسر جهان گزارش شد و این اولین مورد مشاهده شده در خاک کانادا می‌باشد.

دکتر هینشاو گفت: تمام مبتلایان پیشین بطور مستقیم یا غیرمستقیم با خوک‌ تماس داشته‌اند و تاکنون انتقال انسان به انسان ویروس مشاهده نشده است.

هرچند ابتلای انسان به H1N2 پدیده‌ای نادر است اما این ویروس در خوک‌ها به وفور یافت شده و موجب بروز مشکلات تنفسی و تب در آن‌ها می‌شود.

بگفته دکتر کیت لمن رئیس دامپزشکی استان معمولا هر فصل بین 10 تا 30 مورد ابتلا به H1N2 در خوک‌های western Canada گزارش می‌شود. او خاطرنشان شد که در چند سال اخیر میزان شیوع این نوع ویروس و دیگر انواع آنفولانزا در میان خوک‌ها قدری افزایش یافته است.

بگفته مقامات بهداشتی آنفولانزای خوکی از طریق مواد غذایی منتقل نمی‌شود و امکان شیوع آن با مصرف گوشت یا سایر فرآورده‌های این حیوان وجود ندارد.

این بیمار بدشانس دارای وضعیت نسبتا مساعد بوده و بسرعت بهبود پیدا کرده است. او با داشتن علائم مشابه آنفولانزا به بخش اورژانس مراجعه کرده و پس از انجام تست آنفولانزا بسرعت بیماری او تشخیص داده شد.

مقامات آلبرتا با Alberta Agriculture and Forestry و Alberta Health Services مشغول همکاری هستند تا منبع شیوع ویروس را هرچه سریعتر شناسایی کرده و اطمینان حاصل کنند فرد دیگری مبتلا نشده باشد. بگفته هینشاو با مزارع گوناگون که امکان شیوع ویروس از آن‌ها وجود دارد تماس گرفته خواهد شد.

این تنها مورد ابتلا به آنفولانزا در آلبرتا از ابتدای فصل تاکنون است. AHS دائما مشغول بررسی تست‌های COVID-19 دو هفته گذشته بمنظور مشاهده آنفولانزا می‌باشد اما تاکنون موردی یافت نشده است.

هیشناو افزود: از امروز AHS به ساکنین نواحی مرکزی آلبرتا که برای انجام تست COVID-19 به مراکز ارزیابی این سازمان مراجعه می‌کنند پیشنهاد انجام تست آنفولانزا نیز خواهد داد.

منبع: Calgary Herald
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید