Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 11:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 11:36 am

پیشنهاد شهرداری کلگری برای کاهش مالیات خانه‌ها و کاهش ۹۰ میلیون دلاری بودجه


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

شهرداری کلگری قصد ارائه طرح‌هایی را دارد تا نرخ مالیات بر املاک را برای سال ۲۰۲۱ کاهش دهد و همزمان از بودجه خود نیز ۹۰ میلیون دلار بکاهد، تا شاید برای مقابله با اثرات منفی کووید-۱۹ بر اقتصاد بهتر از قبل آماده شود.

مدیر ارشد مالی شهرداری کلگری در گزارشی به شورای شهر، پیشنهاد داده که در میانهٔ برنامهٔ ۲۰۱۹-۲۰۲۲، تغییراتی در برنامه‌ها و بودجه‌های طرح One Calgary انجام شود.

خانم کارلا مِیل در این گزارش نوشته است: «ما بر این باوریم که این بودجه در دوران رکود اقتصادی ناشی از کووید-۱۹، به کمک شهروندان می‌آید و از آنجایی که تقاصا برای سرویس‌هایمان رو به افزایش است، به دنبال اصلاحات مالی در میانهٔ راه هستیم.»

طبق این پیشنهاد، بودجه املاک مسکونی ۰.۶۷٪ کاهش می‌یابد. در برنامهٔ چهارسالهٔ شهرداری مصوبِ سال ۲۰۱۸، افزایشی ۳.۲۳ درصدی در سال ۲۰۲۱ برای این مالیات لحاظ گردیده بود.

شهردار کلگری آقای ناهید ننشی می‌گوید: «از نظر دلاری، خانوارهای کلگری با افزایش ۰ دلاری مالیات خانه در یک سال آینده روبرو خواهند بود. زمانی که شورای شهر پیشنهاد امهال مالیاتی را داد، من بسیار خوشنود شدم و حالا از دستاوردهای آن راضی‌ام.»

شهرداری کلگری قصد کاهش ۹۰ میلیون دلاری در بودجه ۲۰۲۱ را نیز دارد که شامل بخشی از بودجه حمل‌و‌نقل عمومی و پلیس می‌شود. ۱۶۲ موقعیت شغلی نیز در این بین حذف خواهند شد.

طبق درخواست شورای شهر کلگری، ۲۶ میلیون دلار از بودجه برنامه SAVE کاسته خواهد شد. ضمنا قرار است بخشی از حساب ذخیره شهرداری نیز برای اداره شهر در سال ۲۰۲۱ مورد استفاده قرار گیرد.

شهرداری کلگری در تلاش است تا خدمات عمومی خود را در سطح فعلی نگه دارد ولی در بحبوحه این پندمی، کار مشکلی در پیش است. البته بودجه‌های کمکی از طرف دولت فدرال و استانی نیز در اختیارش قرار می‌گیرد.

برخی اعضای شورای شهر، مثل آقای جرمی فارکاس می‌گویند که اصلاحاتِ مد نظر شهرداری کافی نیستند. در ضمن او با حذف کارمندانِ بخش خدمات اضطراری هم موافق نیست:

«در سال انتخابات هستیم و از این رو، عجیب نیست که شورای شهر با کاهش مالیات بر مسکن بخواهد نظر صاحب‌خانه‌های طبقه متوسط را جلب کند. ولی فشار آن بر دوش کارگران و کارمندان خط مقدم مبارزه با کووید-۱۹ در برخی بخش‌های صنعتی خواهد بود—که همین حالا هم تحت فشارند.»

اصلاحات پیشنهادی هنوز تصویب نشده‌اند و اهالی کلگری می‌توانند تا ۲۳ نوامبر نظر خود را به شورا بدهند. در آن روز بحث و رای‌گیری بین اعضای شورا انجام خواهد شد.

اطلاعات بیشتر را در این صفحه از وبسایت شهرداری مشاهده کنید.

منبع: CTV News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید