Friday, February 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,915
Total deaths
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
30,518
Total active cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
861,472
Total confirmed cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm

آلبرتا در نوبت دریافت ۶۸۶,۰۰۰ دوز واکسن کرونای فایزر و مُدرنا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

اگر همه‌چیز خوب پیش برود، و واکسن‌های فایزر و مُدرنا تایید شوند، استان آلبرتا انتظار دریافت ۶۸۶,۰۰۰ دوز از آن‌ها در آینده نزدیک را دارد.

کمپانی فایزر روز چهارشنبه گفت که نتایج مرحله سوم آزمایشش نشانگر ۹۵٪ تاثیرگذاری واکسن بدون اثرات جانبی شدید و همراه با ایجاد ایمنی برای سالخوردگان است. این گزارش هفته‌ای پس از آن آمده که این کمپانی خبر از نتایج امیدوارکننده واکسن خود داده بود.

دوشنبه، کمپانی مُدرنا نیز اعلام کرد که واکسنش بر روی ۹۴.۵٪ از شرکت‌کنندگان در واکسیناسیون آزمایشی تاثیرگذار بوده و البته، هنوز مراحل نهایی جمع‌بندی داده‌ها ادامه دارد.

مدیر کل بهداشت آلبرتا خانم دکتر دینا هین‌شا، چهارشنبه عصر گفت که این استان آمادهٔ دریافت ۴۶۵,۰۰۰ واکسن فایزر و ۲۲۱,۰۰۰ واکسن مدرنا ست.

البته هین‌شا تاکید کرد که قبل از دریافت دوزها و استفاده از آنها برای ایمن‌سازی شهروندان این استان، مراحل دیگری نیز بایستی طی شود:

«می‌خواهم واضح اشاره کنم که تمام این اعداد امیدوارکننده، به شرایط و عوامل مختلفی وابسته‌اند. باید مراحل نهایی آزمایش‌ها با موفقیت پیش برود تا امکان استفاده از این دو محصول را داشته باشیم. از سوی خودمان باید اطمینان پیدا کنیم که این واکسن‌ها ایمنی کافی و تاثیرگذاری بالایی دارند.»

مسئولین بهداشتی هنوز با احتیاط درباره این دو واکسن سخن می‌گویند، چراکه در تاریخ بیماری‌های واگیردار هرگز سابقه نداشته که واکسن‌های موثر به این سرعت مراحل تحقیق، توسعه، تایید و تولید انبوه را طی کنند.

دکتر هین‌شا می‌گوید توزیع دوزهای دریافتی، بر اساس تراکم جمعیت هر منطقه انجام خواهد شد.

وزیر بهداشت آلبرتا آقای تایلر شاندرو نیز چهارشنبه در شبکه‌های اجتماعی خبر از دریافت اولین دوزهای واکسن در اوایل ۲۰۲۱ داد:

«ما با اداره خدمات درمانی آلبرتا و مسئولین بهداشتی در تماس هستیم تا به موقع اولویت‌های توزیع واکسن را شناسایی کنیم و آن را در اختیار قشرهای آسیب‌پذیر، کارمندان بخش درمان، و شهروندان بگذاریم.»

دولت کانادا در ماه آگوست با کمپانی فایزر قرارداد ۲۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ را بست و با مدرنا نیز توافقی برای تحویل ۵۶ میلیون دوز از واکسنش در ۲۰۲۱ امضا کرد.

استان آلبرتا در ماه‌های اخیر شاهد جهشی در ابتلا به کووید-۱۹ بوده که از آن به عنوان موج دوم پندمی یاد می‌شود و امیدوار است رسیدن واکسن، نقطهٔ پایانی باشد بر این پندمی که به یک سالگی خود نزدیک می‌شود.

Screen Shot 1399 08 29 at 3 33 32 PM

منبع: Global News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید