Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

آلبرتا در نوبت دریافت ۶۸۶,۰۰۰ دوز واکسن کرونای فایزر و مُدرنا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

اگر همه‌چیز خوب پیش برود، و واکسن‌های فایزر و مُدرنا تایید شوند، استان آلبرتا انتظار دریافت ۶۸۶,۰۰۰ دوز از آن‌ها در آینده نزدیک را دارد.

کمپانی فایزر روز چهارشنبه گفت که نتایج مرحله سوم آزمایشش نشانگر ۹۵٪ تاثیرگذاری واکسن بدون اثرات جانبی شدید و همراه با ایجاد ایمنی برای سالخوردگان است. این گزارش هفته‌ای پس از آن آمده که این کمپانی خبر از نتایج امیدوارکننده واکسن خود داده بود.

دوشنبه، کمپانی مُدرنا نیز اعلام کرد که واکسنش بر روی ۹۴.۵٪ از شرکت‌کنندگان در واکسیناسیون آزمایشی تاثیرگذار بوده و البته، هنوز مراحل نهایی جمع‌بندی داده‌ها ادامه دارد.

مدیر کل بهداشت آلبرتا خانم دکتر دینا هین‌شا، چهارشنبه عصر گفت که این استان آمادهٔ دریافت ۴۶۵,۰۰۰ واکسن فایزر و ۲۲۱,۰۰۰ واکسن مدرنا ست.

البته هین‌شا تاکید کرد که قبل از دریافت دوزها و استفاده از آنها برای ایمن‌سازی شهروندان این استان، مراحل دیگری نیز بایستی طی شود:

«می‌خواهم واضح اشاره کنم که تمام این اعداد امیدوارکننده، به شرایط و عوامل مختلفی وابسته‌اند. باید مراحل نهایی آزمایش‌ها با موفقیت پیش برود تا امکان استفاده از این دو محصول را داشته باشیم. از سوی خودمان باید اطمینان پیدا کنیم که این واکسن‌ها ایمنی کافی و تاثیرگذاری بالایی دارند.»

مسئولین بهداشتی هنوز با احتیاط درباره این دو واکسن سخن می‌گویند، چراکه در تاریخ بیماری‌های واگیردار هرگز سابقه نداشته که واکسن‌های موثر به این سرعت مراحل تحقیق، توسعه، تایید و تولید انبوه را طی کنند.

دکتر هین‌شا می‌گوید توزیع دوزهای دریافتی، بر اساس تراکم جمعیت هر منطقه انجام خواهد شد.

وزیر بهداشت آلبرتا آقای تایلر شاندرو نیز چهارشنبه در شبکه‌های اجتماعی خبر از دریافت اولین دوزهای واکسن در اوایل ۲۰۲۱ داد:

«ما با اداره خدمات درمانی آلبرتا و مسئولین بهداشتی در تماس هستیم تا به موقع اولویت‌های توزیع واکسن را شناسایی کنیم و آن را در اختیار قشرهای آسیب‌پذیر، کارمندان بخش درمان، و شهروندان بگذاریم.»

دولت کانادا در ماه آگوست با کمپانی فایزر قرارداد ۲۰ میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ را بست و با مدرنا نیز توافقی برای تحویل ۵۶ میلیون دوز از واکسنش در ۲۰۲۱ امضا کرد.

استان آلبرتا در ماه‌های اخیر شاهد جهشی در ابتلا به کووید-۱۹ بوده که از آن به عنوان موج دوم پندمی یاد می‌شود و امیدوار است رسیدن واکسن، نقطهٔ پایانی باشد بر این پندمی که به یک سالگی خود نزدیک می‌شود.

Screen Shot 1399 08 29 at 3 33 32 PM

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید