Tuesday, January 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,221
Total deaths
Updated on January 19, 2021 10:08 am
71,991
Total active cases
Updated on January 19, 2021 10:08 am
718,373
Total confirmed cases
Updated on January 19, 2021 10:08 am

عکسی دلخراش از تاثیر کووید-۱۹ بر کادر درمانی کانادا

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رویدادهای نجومی و ماموریت‌های فضایی سال 2021

سال 2020 پر از اتفاقات تلخ بود. در این بین مناظر حیرت‌انگیز ستاره دنباله‌دار NEOWISE و نزدیک شدن سیارات مشتری و زحل گاهی نگاه‌ها...

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تاکنون ۱۱,۵۳۵ نفر از شهروندان کانادایی در اثر کروناویروس جان باخته‌اند.

با رشد آمار ابتلا، انتظار می‌رود که آمار مرگ نیز افزایش یابد زیرا از ۳۳۰,۵۰۳ مبتلای کووید در کانادا، هنوز ۵۴,۹۹۹ نفر با این بیماری درگیرند.

در حالی که آمارهای کووید-۱۹ ممکن است چیزی بیشتر از عدد و رقم به نظر نیاید، اما این پندمی در هشت ماه اخیر کشور را زیر سایه خود قرار داده و کار درمانی کانادا شاهدان دست‌اولِ این مرگ‌ها در آی.سی.یو هستند.

اداره کل بهداشت آلبرتا با انتشار عکسی از داخل یک بیمارستان، کوشیده تاثیر طاقت‌فرسای کووید-۱۹ بر زندگی پرستاران و پزشکان را نشان دهد. این عکس، طبق توییت، دکتر سایمون دیمرز-مارسل را نشان می‌دهد که در حال گفتگو با خانوادهٔ یک بیمار است تا خبر فوتش را به آنها بدهد.

این مرگ، که دکتر دیمرز-مارسل را به زانو در آورده، فقط یکی از ۴۶۲ مرگ در استان آلبرتا است. مدیر کل بهداشت آلبرتا، دکتر دینا هینشا در کنفرانس خبری خود چند روز قبل، درباره مرگبار بودن این ویروس چنین هشدار داده بود:

«این ویروس به شدت مرگبار است. ما باید به دقت جلوی گسترش این ویروس را بگیریم و سیستم درمانی خود را در برابر آن محافظت کنیم، به همین خاطر من خواستار همکاری همگانی در این راستا هستم.»

کانادا در حال حاضر شاهد ۳۰ مرگ به ازای هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر از جمعیت خود است. طبق آمار دولت کانادا، این ویروس بیش از همه‌جا در کبِک مرگبار بوده که آمار مرگ‌و‌میرش به ۸۰ مرگ در هر ۱۰۰,۰۰۰ نفر می‌رسد.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید