Tuesday, January 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,403
Total deaths
Updated on January 26, 2021 9:18 pm
59,551
Total active cases
Updated on January 26, 2021 9:18 pm
757,022
Total confirmed cases
Updated on January 26, 2021 9:18 pm

پیاده‌روی روی رودخانه یخی در دل کوهستان راکی Grotto Canyon

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مقایسه ایالات متحده و کانادا در واکسیناسیون شهروندانشان

در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه حدود یک میلیون نفر را در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون می‌کند، به‌نظر می‌رسد کانادا ناامیدکننده عمل...

362‌ مورد جدید COVID-19‌ در آلبرتا و کاهش تعداد بستری‌شدگان

در 24 ساعت گذشته، آلبرتا 362 مورد جدید COVID-19 را شناسایی کرده است که این امر بیانگر دلیل کاهش تست‌های انجام شدهٔ اخیر این...

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

یخبندان‌های طولانی و هوای سرد آلبرتا باعث شده تا این مسیر یخ‌زده در دل دره‌های صخره‌ای کوهستان راکی بوجود آید.

رودخانه یخزده Grotto Canyon مکانی بسیار عالی برای اسکیت روی یخ محسوب می‌شود، اما با پوشیدن کفش مناسب نیز می‌توانید از مناظر سورئال اطراف نهایت لذت را ببرید. البته حواستان باشد که پیش از گام گذاشتن بر روی آن از ضخامت کافی یخ مطمئن شوید.

Grotto Canyon کجاست؟

این پیاده‌راه یخی در شرق Canmore و در امتداد مسیر Bow Valley، نزدیک برکه Grotto Canyon و دامنه Mount Fable کشیده شده است.

چطور خود را به Grotto Canyon برسانیم؟

از مرکز شهر کلگری تا Grotto Canyon تنها یک ساعت رانندگی در پیش دارید که یکی از نزدیک‌ترین سفرهای یکروزه به کوهستان راکی محسوب می‌شود.

وارد بزرگراه 1 شده و به سمت غرب حرکت کنید؛ سپس از خروجی 114 خارج و به سمت Bow Valley ادامه مسیر دهید. در نهایت جهت غرب را در پیش گرفته تا به خروجی Grotto Trail در سمت راست جاده و پایان مسیر برسید.

ساکنین ادمونتون قدری بیشتر باید رانندگی کنند (حدود چهار ساعت). سه ساعت اول مسیر در راه رسیدن به کلگری خواهید بود و سپس وارد مسیر بالا می‌شوید.

Grotto Canyon چه جاذبه‌هایی دارد؟

این مسیر پنج کیلومتری مملو از مناظر چشم‌نواز و صخره‌های مرتفع با دیواره‌های قابل صعود است. یک آبشار یخی نیز در میانه راه قرار دارد که از مقاصد محبوب یخنوردان محسوب می‌شود. پس اگر اهل پیاده‌روی، اسکیت روی یخ‌، یخنوردی، سنگنوردی و عکاسی طبیعت هستید حتما در ماه‌های آتی به Grotto Canyon سفر کنید.

با وجود آنکه اکثر نواحی آلبرتا بر روی گردشگران بازگشایی شده اما بهتر است پیش از برنامه‌ریزی سفر از وضعیت مقصد خود مطلع شوید. حتما مقررات و محدودیت‌های محلی را مطالعه کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی ازجمله زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنید.

اطلاعات لازم درباره نحوه آماده کردن خود برای مسافرت و نکات ایمنی حین کوهپیمایی را می‌توانید در اینجا و اینجا مطالعه کنید. دستورالعمل Parks Canada برای گردشگران نیز در اینجا قرار دارد. هیچگاه اثری از خود در طبیعت بجای نگذارید و همیشه با حیوانات مهربان باشید.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید