Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 3:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 3:14 am

پیاده‌روی روی رودخانه یخی در دل کوهستان راکی Grotto Canyon


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

یخبندان‌های طولانی و هوای سرد آلبرتا باعث شده تا این مسیر یخ‌زده در دل دره‌های صخره‌ای کوهستان راکی بوجود آید.

رودخانه یخزده Grotto Canyon مکانی بسیار عالی برای اسکیت روی یخ محسوب می‌شود، اما با پوشیدن کفش مناسب نیز می‌توانید از مناظر سورئال اطراف نهایت لذت را ببرید. البته حواستان باشد که پیش از گام گذاشتن بر روی آن از ضخامت کافی یخ مطمئن شوید.

Grotto Canyon کجاست؟

این پیاده‌راه یخی در شرق Canmore و در امتداد مسیر Bow Valley، نزدیک برکه Grotto Canyon و دامنه Mount Fable کشیده شده است.

چطور خود را به Grotto Canyon برسانیم؟

از مرکز شهر کلگری تا Grotto Canyon تنها یک ساعت رانندگی در پیش دارید که یکی از نزدیک‌ترین سفرهای یکروزه به کوهستان راکی محسوب می‌شود.

وارد بزرگراه 1 شده و به سمت غرب حرکت کنید؛ سپس از خروجی 114 خارج و به سمت Bow Valley ادامه مسیر دهید. در نهایت جهت غرب را در پیش گرفته تا به خروجی Grotto Trail در سمت راست جاده و پایان مسیر برسید.

ساکنین ادمونتون قدری بیشتر باید رانندگی کنند (حدود چهار ساعت). سه ساعت اول مسیر در راه رسیدن به کلگری خواهید بود و سپس وارد مسیر بالا می‌شوید.

Grotto Canyon چه جاذبه‌هایی دارد؟

این مسیر پنج کیلومتری مملو از مناظر چشم‌نواز و صخره‌های مرتفع با دیواره‌های قابل صعود است. یک آبشار یخی نیز در میانه راه قرار دارد که از مقاصد محبوب یخنوردان محسوب می‌شود. پس اگر اهل پیاده‌روی، اسکیت روی یخ‌، یخنوردی، سنگنوردی و عکاسی طبیعت هستید حتما در ماه‌های آتی به Grotto Canyon سفر کنید.

با وجود آنکه اکثر نواحی آلبرتا بر روی گردشگران بازگشایی شده اما بهتر است پیش از برنامه‌ریزی سفر از وضعیت مقصد خود مطلع شوید. حتما مقررات و محدودیت‌های محلی را مطالعه کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی ازجمله زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنید.

اطلاعات لازم درباره نحوه آماده کردن خود برای مسافرت و نکات ایمنی حین کوهپیمایی را می‌توانید در اینجا و اینجا مطالعه کنید. دستورالعمل Parks Canada برای گردشگران نیز در اینجا قرار دارد. هیچگاه اثری از خود در طبیعت بجای نگذارید و همیشه با حیوانات مهربان باشید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید