Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

کنفرانس خبری جیسون کِنی درباره واکسیناسیون کووید-۱۹ در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

کِنی در این گفتگوی زنده، گفت که تا چند هفتهٔ دیگر واکسن‌های فایزر و مُدرنا وارد کانادا می‌شوند: «و هر چند ما کنترلی روی زمان ارسال آنها به آلبرتا نداریم ولی می‌توانیم اطمینان بدهیم که وقتی وارد استانمان شوند، کاملا آماده یک واکسیناسیون سریع هستیم.»

کِنی اشاره کرد که تزریق این واکسن‌ها برای شهروندان اجباری نیست، اما خودش حتما آنها را دریافت خواهد کرد و مردم را هم تشویق می‌کند که در این واکسیناسیون شرکت کنند.

نخست وزیر آلبرتا گفت که معاون امور شهرداری‌ها، آقای پال وینیک را به عنوان رییس کارگروه ویژهٔ واکسیناسیون کووید-۱۹ تعیین کرده و او مسئول امور عملیاتی و هماهنگ‌سازی‌ها برای توزیع واکسن در آلبرتا ست.

کِنی می‌گوید: «این ماموریت بسیار مهمی است. توزیع آسان و سریع واکسن نه فقط برای ترمیم اقتصاد ما ضروری است بلکه مسئله زندگی و مرگ برای بسیاری از مردم آلبرتا و خانواده‌های آنها نیز هست.»

به گفتهٔ کِنی اکنون ۳۰ انبار واکسن در سرتاسر استان هست و از این بین، ۳ انبار قابلیت انبارداری واکسن فایزر در دمای بسیار پایین را دارند.

انتظار دولت آلبرتا این است که بین ژانویه و مارچ ۲۰۲۱ (فاز ۱) ظرفیت واکسیناسیون ۴۳۵,۰۰۰ نفر را داشته باشد که معادل ۱۰٪ جمعیت آلبرتا ست.

در این فاز واکسن‌ها در اختیار شهروندانی قرار می‌گیرد که ساکن یا کارمندِ خانه‌های سالمندان هستند، همچنین بومیان بالای ۶۵ سال، شهروندان بالای ۷۵ سال، و کارمندان بخش سلامت و بهداشت از اولین گروه‌های گیرنده واکسن خواهند بود.

فاز دوم توزیع واکسن ۳۰٪ از جمعیت را پوشش می‌دهد و بین اپریل تا سپتامبر انجام می‌شود، برای این فاز هم کارگروه ویژه گروه‌های اولویت‌دار را شناسایی و آنها را واکسینه می‌کند.

در فاز سوم نیز که تا پاییز ۲۰۲۱ طول می‌کشد، واکسن در اختیار کل جمعیت آلبرتا قرار خواهد گرفت تا پندمی به طور کامل مهار شود.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید