Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 7:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 7:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 7:43 pm

آیا دریافت‌کنندگان واکسن کرونا همچنان ناقل ویروس هستند؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

مقامات بهداشتی می‌گویند با وجود آنکه واکسن‌های COVID-19 بدن را در برابر ویروس ایمن می‌کنند اما اطلاعاتی درباره موفقیت آن‌ها در جلوگیری از انتشار بیماری به سایرین وجود ندارد.

دکتر ترزا تام رئیس بهداشت کانادا روز یکشنبه با اشاره به افزایش اخبار و اطلاعات نادرست درباره COVID-19 از شهروندان خواست در ماه‌های آتی همچنان به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کنند.

او گفت: هرچند واکسن از شما در برابر ویروس محافظت می‌کند اما نمی‌دانیم جلوی انتشار ویروس به دیگران را خواهد گرفت یا خیر.

او صدور مجوز واکسیناسیون را اقدامی تاریخی در مسیر مبارزه با بیماری عنوان کرد و همزمان هشدار داد که اخبار به تنهایی نمیتواند شرایط امروز کانادا را بهبود ببخشند، کشور همچنان درگیر بحران بی‌سابقه کرونا و شیوع گسترده ویروس است.

سازمان بهداشت کانادا مجوز تزریق واکسن Pfizer را در تاریخ 9 دسامبر صادر کرد و انتظار می‌رود واکسیناسیون از 15 دسامبر آغاز شود. طبق برآوردها تا پیش از پایان سال جاری حدود 249،000 دوز واکسن توزیع خواهد شد.

این واکسن تنها به افراد بالای 16 سال تزریق می‌شود. هنوز اطلاعات دقیق درباره اثربخشی واکسن برای سنین پایین وجود ندارد. کسانی که آلرژی‌‌های خاص دارند نیز نباید واکسن را دریافت کنند.

تام به عوارض خفیف واکسن ازجمله قرمزی و درد در ناحیه تزریق نیز اشاره کرد که مشابه دیگر واکسن‌ها است. او افزود: در اکثر موارد عوارض بطور کامل و بسرعت بهبود می‌یابند اما امکان بروز واکنش جدی و شدید هم وجود دارد که احتمالش بسیار پایین و حدود یک در میلیون می‌باشد.

تاکنون دو واکنش‌ آنافیلاکتوئید به واکسن Pfizer در بریتانیا گزارش شده است. هر دو فرد سابقه بروز آلرژی‌های شدید را داشته‌ و کاملا بهبود یافته‌اند.

آژانس سلامت کانادا در آستانه آغاز واکسیناسیون در هفته آتی از راه‌اندازی سامانه Vaccine Injury Support خبر داده تا نیازهای پزشکی و مشاوره‌ای کسانی که دچار عوارض شدید واکسن می‌شوند را تامین کند.

تام در اینباره گفت: سازمان بهداشت کانادا رویه‌ای قانونی و دقیق برای بررسی واکسن‌ها دارد تا ایمنی، اثربخشی، مزایا و معایب آن‌ها مشخص شود و جای هیچگونه نگرانی نیست.

مقامات بهداشتی تاکنون 194 میلیون دوز از واکسن‌های COVID-19 سفارش داده‌اند و امکان خرید 220 میلیون دوز اضافی نیز در صورت نیاز وجود دارد.

تعداد مبتلایان COVID-19 در کشور به 454،852 نفر رسیده و متاسفانه 13،350 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. مقامات بهداشتی هشدار می‌دهند که در صورت کاهش نیافتن روابط اجتماعی ممکن است این ارقام تا روز کریسمس به 577،000 مورد و 14،920 برسند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید