Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

امسال کدام شهرهای کانادا یک کریسمس برفی خواهند داشت؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

اگر امسال در آرزوی یک کریسمس سفید هستید، شاید به آرزویتان نرسید.

هر چند هنوز فرصت باقی است و پیش‌بینی‌ها قطعی نیستند، اما Environment Canada انتظار دارد که بیشتر شهرهای بزرگ کانادا یک کریسمس سبز داشته باشند.

سازمان هواشناسی فدرال می‌گوید اگر تا ساعت ۷ روز ۲۵ دسامبر، در شهری ۲ سانتی‌متر یا بیشتر برف ببارد، آن شهر یک کریسمس سفید دارد. برای داشتن یک کریسمس عالی، حتما باید در روز کریسمس هم بارش داشته باشیم.

پیتر کیمبل، یکی از کارشناس‌های سازمان هواشناسی فدرال می‌گوید که هر چند تورنتو در ۱۹ دسامبر کمی برف خواهد داشت، اما در ادامه هوایی ملایم‌تر را تجربه می‌کند. آقای کیمبل می‌گوید: «تنها شانس تورنتو برای یک کریسمس واقعی، بارش در ۲۳، ۲۴ یا ۲۵ دسامبر است.»

داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که از ۱۹۵۵ تا ۲۰۱۷، شهر تورنتو در ۴۶٪ از مواقع یک کریسمس سفید داشته، در حالی که منطقهٔ کلان‌شهر تورنتو (Greater Toronto) در ۵۲٪ از مواقع این شانس را داشته است.

از بین شهرهای بزرگ کانادا، اوتاوا در این بازهٔ ۶۳ ساله، بالاترین آمار کریسمس‌های برفی را داشته و امسال هم شانس ۸۱٪ درصدی برای برف سال نو را دارد.

در پیش‌بینی کوتاه مدت برای کلگری انتظار بارش برف نمی‌رود، و حتی شاید هوای معتدل باعث آب شدن بخشی از برف‌های قبلی خواهد شد.

آقای کیمبل می‌گوید: «کلگری شانسی برای کریسمس سفید ندارد.» تاریخ هم نشان می‌دهد که کلگری در روز ۲۵ دسامبر فقط ۵۹٪ شانس بارش برف داشته است.

اما به سمت شمال که برویم، ادمونتون بخت بالاتری برای برف در این بازه را دارد و در ۶۳ سال گذشته، ۲۰ کریسمس عالی همراه با بارش در کریسمس را داشته است.

پیش‌بینی‌ها برای ونکوور هم چنان امیدوارکننده نیست و فقط ۱۰ درصد بخت برای بارش برف در ۲۵ دسامبر وجود دارد.

اما به سراغ مونتریال برویم که امسال ۷۶٪ بخت بارش برف در کریسمس دارد و در ۶۳ سال اخیر هم ۲۵ کریسمس عالی را تجربه کرده است.

کبک اما با ۹۶٪ شانس بارش در کریسمس، امسال هم از بقیه جلوتر است. به خصوص که در ۶۳ سال گذشته، ۶۰ کریسمس سفید داشته است.

امسال شانس تجربهٔ یک کریسمس سفید در سرتاسر کانادا کاهش یافته است و فقط ونکوور استثنا ست. اما کسی چه می‌داند، شاید جریان‌های هوا ما را شگفت‌زده کنند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید