Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 8:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 8:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 8:43 pm

امسال کدام شهرهای کانادا یک کریسمس برفی خواهند داشت؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

اگر امسال در آرزوی یک کریسمس سفید هستید، شاید به آرزویتان نرسید.

هر چند هنوز فرصت باقی است و پیش‌بینی‌ها قطعی نیستند، اما Environment Canada انتظار دارد که بیشتر شهرهای بزرگ کانادا یک کریسمس سبز داشته باشند.

سازمان هواشناسی فدرال می‌گوید اگر تا ساعت ۷ روز ۲۵ دسامبر، در شهری ۲ سانتی‌متر یا بیشتر برف ببارد، آن شهر یک کریسمس سفید دارد. برای داشتن یک کریسمس عالی، حتما باید در روز کریسمس هم بارش داشته باشیم.

پیتر کیمبل، یکی از کارشناس‌های سازمان هواشناسی فدرال می‌گوید که هر چند تورنتو در ۱۹ دسامبر کمی برف خواهد داشت، اما در ادامه هوایی ملایم‌تر را تجربه می‌کند. آقای کیمبل می‌گوید: «تنها شانس تورنتو برای یک کریسمس واقعی، بارش در ۲۳، ۲۴ یا ۲۵ دسامبر است.»

داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که از ۱۹۵۵ تا ۲۰۱۷، شهر تورنتو در ۴۶٪ از مواقع یک کریسمس سفید داشته، در حالی که منطقهٔ کلان‌شهر تورنتو (Greater Toronto) در ۵۲٪ از مواقع این شانس را داشته است.

از بین شهرهای بزرگ کانادا، اوتاوا در این بازهٔ ۶۳ ساله، بالاترین آمار کریسمس‌های برفی را داشته و امسال هم شانس ۸۱٪ درصدی برای برف سال نو را دارد.

در پیش‌بینی کوتاه مدت برای کلگری انتظار بارش برف نمی‌رود، و حتی شاید هوای معتدل باعث آب شدن بخشی از برف‌های قبلی خواهد شد.

آقای کیمبل می‌گوید: «کلگری شانسی برای کریسمس سفید ندارد.» تاریخ هم نشان می‌دهد که کلگری در روز ۲۵ دسامبر فقط ۵۹٪ شانس بارش برف داشته است.

اما به سمت شمال که برویم، ادمونتون بخت بالاتری برای برف در این بازه را دارد و در ۶۳ سال گذشته، ۲۰ کریسمس عالی همراه با بارش در کریسمس را داشته است.

پیش‌بینی‌ها برای ونکوور هم چنان امیدوارکننده نیست و فقط ۱۰ درصد بخت برای بارش برف در ۲۵ دسامبر وجود دارد.

اما به سراغ مونتریال برویم که امسال ۷۶٪ بخت بارش برف در کریسمس دارد و در ۶۳ سال اخیر هم ۲۵ کریسمس عالی را تجربه کرده است.

کبک اما با ۹۶٪ شانس بارش در کریسمس، امسال هم از بقیه جلوتر است. به خصوص که در ۶۳ سال گذشته، ۶۰ کریسمس سفید داشته است.

امسال شانس تجربهٔ یک کریسمس سفید در سرتاسر کانادا کاهش یافته است و فقط ونکوور استثنا ست. اما کسی چه می‌داند، شاید جریان‌های هوا ما را شگفت‌زده کنند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید