Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

سفر به دره یخ‌زده Johnston Canyon در پارک ملی بنف


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

طبیعت چشم‌نواز Johnston Canyon در فصل تابستان گردشگران بسیاری را برای لذت بردن از مناظر سبز و آب‌های زلال به سوی خود می‌کشاند؛ اما با رسیدن زمستان همه چیز با یخ و برف پوشیده شده و رنگ سبز با سفید جایگزین می‌شود.

Johnston Canyon کجاست؟

این دره دیدنی در دل کوهستان راکی و غرب پارک ملی بنف واقع شده و چهره طبیعت وحشی کانادا را به بهترین شکل نشان می‌دهد. یکی از مزایای اصلی این ناحیه فاصله کوتاه پارکینگ اتومبیل تا دره و مناظر آن است.

چطور خود را به Johnston Canyon برسانیم؟

ساکنین کلگری باید با ورود به بزرگراه شماره 1 به سمت غرب و پارک ملی بنف پیش رفته و حدود یک ساعت پس از پایان پارک در بزرگراه رانندگی کنند تا تابلوهای راهنمای محل کمپینگ Johnston Canyon را ببینند. خروجی در سمت راست جاده قرار دارد و کل سفر کمتر از دو ساعت طول خواهد کشید.

شهروندان ادمونتون نیز می‌توانند با سفر به کلگری وارد مسیر بالا شوند یا با رفتن به پارک ملی جسپر و ورود به جاده Ice Fields Parkway به مست جنوب و پارک ملی بنف حرکت کنند.

Johnston Canyon چه جذابیت‌هایی دارد؟

در فصل زمستان دوستداران طبیعت برای گرفتن عکس‌های دیدنی از چهره زمستانی و یخزده دره خود را به Johnston Canyon می‌رسانند. هرچند فصل محبوب گردشگران بهار و پاییز است اما اگر اهل یخنوردی هستید و سرمای هوا آزارتان نمی‌دهد حتما در این روزها به دره سفر کنید.

آبشار تماشایی حاشیه دره در فصل زمستان از حرکت می‌ایستد و محیطی عالی برای یخنوردی تا بالای دیواره را فراهم می‌کند. مسیر طراحی شده از دل دره نیز زیبایی‌های طبیعی متعددی دارد که هرکس با هر سن و توانایی بدنی می‌تواند از آن‌ها لذت ببرد.

در ضمن دوربین عکاسی خود را هرگز برای این سفر فراموش نکنید!

با وجود آنکه اکثر نواحی آلبرتا بر روی گردشگران بازگشایی شده اما بهتر است پیش از برنامه‌ریزی سفر از وضعیت مقصد خود مطلع شوید. حتما مقررات و محدودیت‌های محلی را مطالعه کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی ازجمله زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنید.

اطلاعات لازم درباره نحوه آماده کردن خود برای مسافرت و نکات ایمنی حین کوهپیمایی را می‌توانید در اینجا و اینجا مطالعه کنید. دستورالعمل Parks Canada برای گردشگران نیز در اینجا قرار دارد. هیچگاه اثری از خود در طبیعت بجای نگذارید و همیشه با حیوانات مهربان باشید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید