Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

تمامی پروازها بین کانادا و بریتانیا لغو شدند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

بیل بلیر وزیر امنیت عمومی کانادا در پیامی توییتری اعلام کرد حریم هوایی کانادا از نیمه شب 20 دسامبر بر روی پروازها از مبدا یا به مقصد بریتانیا بسته شده است.

این اقدام به توصیه مقامات بهداشتی کشور و پس از جلسه آنان با نخست‌وزیر جاستین ترودو گرفته شد.

بگفته بلیر پروازهای سه روز آینده با هدف کاستن از شیوع COVID-19 در کانادا لغو شده و امکان تمدید ممنوعیت یا اجرای آن تا 72 ساعت بیشتر نیز وجود دارد.

بلیر در بخش دیگری از اطلاعیه گفت: بمنظور حفاظت از سلامت و امنیت شهروندان کانادا باید در کوتاهترین زمان محدودیت‌های مرزی مرتبط با COVID-19 در کشور تغییر کنند. ماموران آژانس خدمات مرزی کانادا هوشیارانه بر اجرای قوانین نظارت خواهند کرد.

سازمان بهداشت کانادا این محدودیت را در واکنش به آمار بالای مبتلایان به نوع جهش‌یافته ویروس COVID-19 در برخی از نقاط بریتانیا وضع کرده است.

بگفته مقامات کانادایی جهش ژنتیکی ویروس در بریتانیا به دقت رصد می‌شود و با همکاری نزدیک شرکای بین‌المللی ازجمله سازمان جهانی بهداشت اثرات آن در حال شناسایی شدن هستند.

نخست‌وزیر جاستین ترودو همراه با پتی هایدی وزیر بهداشت، بیل بلیر وزیر امنیت عمومی و واکنش اضطراری و مارک گارنو وزیر حمل‌ونقل جلسه‌ای با اعضای Incident Response Group درباره گونه جدید کروناویروس داشته‌اند.

این آژانس در اطلاعیه‌ای گفت: جهش ژنتیکی ویروس‎‌ها ازجمله COVID-19 امری محتمل است و پیش از این نیز در بخش‌هایی از جهان شاهد آن بوده‌ایم. اطلاعات اولیه از بریتانیا نشان می‌دهد که گونه جدید قدرت سرایت بیشتری دارد اما تاکنون شواهدی مبنی بر تشدید علائم بیماری، تغییر پاسخ آنتی‌بادی و یا کاهش اثربخشی واکسن مشاهده نشده است.

ایتالیا، هلند، اتریش و بلژیک نیز مرزهای خود را بر روی پروازهای بریتانیا بسته‌اند و انتظار می‌رود در روزهای آتی کشورهای بیشتری این کار را انجام دهند.

از ماه مارس تاکنون مسافران خارجی که به کانادا می‌آیند باید پس از ورود به کشور 14 روز در قرنطینه بمانند. اما از این پس مسافرانی که از مبدا بریتانیا به خاک کانادا می‌آیند با سختگیری‌های بیشتری روبرو خواهند شد که ازجمله آن‌ها غربالگری ثانویه و تشدید نظارت بر برنامه‌های قرنطینه می‌باشند.

طبق این اطلاعیه مسافرانی که در روزهای گذشته از بریتانیا به کانادا آمده‌اند بزودی دستورالعمل‌های لازم را از طرف دولت کانادا دریافت می‌کنند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید