Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

میکروپلاستیک‌ها می‌توانند وارد جفت جنین ‌شوند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

برای نخستین‌بار اجزای میکروپلاستیک در جفت جنین مشاهده شدند که باعث نگرانی گسترده محققان و کارشناسان شده است.

هنوز تاثیر میکروپلاستیک بر انسان مشخص نیست اما دانشمندان معتقدند این آلاینده می‌تواند عناصر شیمیایی را وارد بدن کرده و آسیب‌های درازمدت، اختلال رشد و نقص سیستم ایمنی جنین را در پی داشته باشد.

احتمال دارد میکروپلاستیک‌ها از طریق دستگاه تنفس یا گوارش مادر وارد جفت شوند.

محققان این آلاینده را در بخش‌های مادری، جنینی و غشای اطراف جنین چهار مادر کاملا تندرست، که دوران بارداری و تولد نرمال داشتند، یافته‌اند. تنها 4 درصد از هر جفت بررسی شده که نتیجه‌اش مشاهده ده‌ها میکروپلاستیک بوده است. این پلاستیک‌های آبی، قرمز، نارنجی و صورتی رنگ احتمالا از طریق بسته‌بندی‌ها یا مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی وارد بدن مادران شده‌اند.

اندازه اکثر میکروپلاستیک‌ها 0.01 میلی‌متر (10 میکرون) بوده که آنان را قادر می‌سازد وارد جریان خون جنین شوند. این موضوع در مطالعه مذکور بررسی نشده است.

آنتونیو راگوسا مدیر بخش زنان و زایمان بیمارستان San Giovanni Calibita Fatebenefratelli شهر رم که رهبری مطالعه را بر عهده داشته گفت: این نتیجه شکه‌کننده است! گویی یک کودک سایبورگ  که علاوه بر سلول‌های انسانی ترکیبی از عناصر بیولوژیکی و غیرارگانیک نیز در بدن او وجود دارد متولد خواهد شد.

در جفت دو مادر دیگر که در بررسی شرکت داشتند میکروپلاستیک یافت نشد. ممکن است فیزیولوژی، رژیم غذایی یا سبک زندگی متفاوت آن‌ها در این موضوع نقش داشته باشند.

میکروپلاستیک‌ها در قله اورست، عمیق‌ترین نقطه اقیانوس و دورافتاده‌ترین نواحی کره زمین دیده شده‌اند و می‌دانیم انسان‌ها با خوردن، آشامیدن و تنفس آن‌ها را وارد بدن خود می‌کنند.

نتایج یک تحقیق که در ماه اکتبر منتشر شد نشان می‌دهد خوردن شیر در ظرف‌های پلاستیکی هر روز میلیون‌ها میکروپلاستیک را وارد بدن کودکان می‌کند. بررسی دیگری که در سال 2019 انجام شد نشان داد آلاینده‌های فسیلی می‌توانند وارد جفت جنین‌ها شوند. طبق آزمایشی جداگانه موش‌های باردار که در معرض اجزای نانوپلاستیک ‌بودند نیز آلاینده‌ را وارد ریه‌، کبد، قلب، کلیه و مغز جنین کرده‌اند.

به باور الیزابت سالتر گرین از اعضای Chem Trust این نتایج ثابت می‌کنند کودکان پیش از تولد در معرض آلودگی‌های گوناگون قرار دارند و این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

بدون شک وضعیت کنونی نیازمند واکنش سریع مقامات می‌باشد. محققان ایتالیایی خواستار اجرای یک پروتکل بدون پلاستیک برای کاهش تماس جنین‌ با آلاینده‌ها شده‌اند که شامل استفاده از دستکش‌ و حوله کتان پس از تولد نوزادان و در اتاق عمل می‌شود.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید