Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 10:53 am
85,946
Total active cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am
1,161,385
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 10:53 am

میکروپلاستیک‌ها می‌توانند وارد جفت جنین ‌شوند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

برای نخستین‌بار اجزای میکروپلاستیک در جفت جنین مشاهده شدند که باعث نگرانی گسترده محققان و کارشناسان شده است.

هنوز تاثیر میکروپلاستیک بر انسان مشخص نیست اما دانشمندان معتقدند این آلاینده می‌تواند عناصر شیمیایی را وارد بدن کرده و آسیب‌های درازمدت، اختلال رشد و نقص سیستم ایمنی جنین را در پی داشته باشد.

احتمال دارد میکروپلاستیک‌ها از طریق دستگاه تنفس یا گوارش مادر وارد جفت شوند.

محققان این آلاینده را در بخش‌های مادری، جنینی و غشای اطراف جنین چهار مادر کاملا تندرست، که دوران بارداری و تولد نرمال داشتند، یافته‌اند. تنها 4 درصد از هر جفت بررسی شده که نتیجه‌اش مشاهده ده‌ها میکروپلاستیک بوده است. این پلاستیک‌های آبی، قرمز، نارنجی و صورتی رنگ احتمالا از طریق بسته‌بندی‌ها یا مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی وارد بدن مادران شده‌اند.

اندازه اکثر میکروپلاستیک‌ها 0.01 میلی‌متر (10 میکرون) بوده که آنان را قادر می‌سازد وارد جریان خون جنین شوند. این موضوع در مطالعه مذکور بررسی نشده است.

آنتونیو راگوسا مدیر بخش زنان و زایمان بیمارستان San Giovanni Calibita Fatebenefratelli شهر رم که رهبری مطالعه را بر عهده داشته گفت: این نتیجه شکه‌کننده است! گویی یک کودک سایبورگ  که علاوه بر سلول‌های انسانی ترکیبی از عناصر بیولوژیکی و غیرارگانیک نیز در بدن او وجود دارد متولد خواهد شد.

در جفت دو مادر دیگر که در بررسی شرکت داشتند میکروپلاستیک یافت نشد. ممکن است فیزیولوژی، رژیم غذایی یا سبک زندگی متفاوت آن‌ها در این موضوع نقش داشته باشند.

میکروپلاستیک‌ها در قله اورست، عمیق‌ترین نقطه اقیانوس و دورافتاده‌ترین نواحی کره زمین دیده شده‌اند و می‌دانیم انسان‌ها با خوردن، آشامیدن و تنفس آن‌ها را وارد بدن خود می‌کنند.

نتایج یک تحقیق که در ماه اکتبر منتشر شد نشان می‌دهد خوردن شیر در ظرف‌های پلاستیکی هر روز میلیون‌ها میکروپلاستیک را وارد بدن کودکان می‌کند. بررسی دیگری که در سال 2019 انجام شد نشان داد آلاینده‌های فسیلی می‌توانند وارد جفت جنین‌ها شوند. طبق آزمایشی جداگانه موش‌های باردار که در معرض اجزای نانوپلاستیک ‌بودند نیز آلاینده‌ را وارد ریه‌، کبد، قلب، کلیه و مغز جنین کرده‌اند.

به باور الیزابت سالتر گرین از اعضای Chem Trust این نتایج ثابت می‌کنند کودکان پیش از تولد در معرض آلودگی‌های گوناگون قرار دارند و این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

بدون شک وضعیت کنونی نیازمند واکنش سریع مقامات می‌باشد. محققان ایتالیایی خواستار اجرای یک پروتکل بدون پلاستیک برای کاهش تماس جنین‌ با آلاینده‌ها شده‌اند که شامل استفاده از دستکش‌ و حوله کتان پس از تولد نوزادان و در اتاق عمل می‌شود.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید