Tuesday, January 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,221
Total deaths
Updated on January 19, 2021 11:08 am
71,991
Total active cases
Updated on January 19, 2021 11:08 am
718,373
Total confirmed cases
Updated on January 19, 2021 11:08 am

پس از سفر تفریحی ۸ عضو مجلس قانونگذاری هشتگ استعفای کِنی ترند شد

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رویدادهای نجومی و ماموریت‌های فضایی سال 2021

سال 2020 پر از اتفاقات تلخ بود. در این بین مناظر حیرت‌انگیز ستاره دنباله‌دار NEOWISE و نزدیک شدن سیارات مشتری و زحل گاهی نگاه‌ها...

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

روز شنبه، پس از آنکه نخست وزیر آلبرتا نتوانست از مسئولیت سفر بین‌المللی حداقل ۸ عضو مجلس قانونگذاری و کارمندانشان از حزب محافظه‌کار آلبرتا در میانهٔ همه‌گیری COVID-19 شانه خالی کند، هشتگ استعفای کِنی در توییتر ترند شد.

سخنگوی UCP روز شنبه تأیید کرد که حداقل ۸ عضو و کارمندان حزب اخیراً از کانادا خارج شده‌اند.

کریستین میات، دبیر مطبوعاتی نخست وزیر، تأیید کرد که حداقل ۵ مقام منتخب، از جمله جیسون استفان، نمایندهٔ Red Deer-South، پت رِن نمایندهٔ Lesser Slave Lake، تانیا فیر نمایندهٔ Calgary-Peigan، جرمی نیکسون نمایندهٔ Calgary-Klein و تریسی الرد وزیر امور داخلی، همگی اخیرا به خارج از کانادا سفر کرده‌اند.

سه کارمند سطح عالی حزب نیز کانادا را ترک کردند: رئیس ستاد نخست وزیر جیمی هاکبای به انگلستان رفت و مایکل فوریان، دبیر مطبوعاتی وزیر آموزش و پرورش آدریانا لا گرانژ و الیزا اسنایدر، دبیر مطبوعاتی وزیر آموزش پیشرفته نیکولایدس دمیتریوس، نیز هر دو سفر کردند.

جانت براون، تحلیلگر سیاسی، روز شنبه گفت كه او معتقد است این جنجال می‌تواند باعث «تغییر مسائل» و قضاوت حزب شود.

وی گفت: «من فکر می‌کنم این یک موضوع فاجعه‌بار برای نخست وزیر است. کنفرانس مطبوعاتی دیروز نخست وزیر را با رویدادی که در آن جیم پرنتیس به مردم گفت که در آینه نگاه کنند یکسان می‌بینم.»

براون معتقد است صدور یک بیانیه از طرف کِنی پیامد بسیار کمتری نسبت به شرکت در کنفرانس خبری داشت.

به دنبال کنفرانس مطبوعاتی رو جمعه و در پی دفاعیات جیسون کنی، براون معتقد است در حال حاضر حزب UCP‌ مورد واکنش شدید احزاب دیگر قرار می‌گیرد. جیسون کنی که برای دفاع از سفر در این کنفرانس شرکت کرده بود گفت به صراحت اعلام نکرده بوده است که مقامات منتخب نباید در دورهٔ همه‌گیری COVID-19 از کشور خارج شوند و مسئولیت این عمل را به عهده می‌گیرد.

گرچه کِنی خواستار مجازات این مقامات آلبرتایی نشد اما وزیر دارایی انتاریو از سمت خود استعفا داد.

کِنی روز جمعه گفت که در حال حاضر «بخشنامه واضح» جدیدی به مقامات دولتی مبنی بر عدم سفر بین‌المللی صادر کرده است.

در حالی که هیچ قانونی علیه سفر وجود ندارد، دولت کانادا توصیه می‌کند مردم از سفرهای غیرضروری به خارج از کشور خودداری کنند. بهداشت آلبرتا همچنین می‌گوید مردم باید «از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند

توماس لوكاسزوك، معاون نخست وزیر سابق، گفت: «من فکر می‌کنم تعداد وزیران و نمایندگانی که سفر كرده‌اند بیشتر بوده است. اگر نخست وزیر تصمیم بگیرد استعفا دهد وزیران زیادی مجبور به استعفا خواهند شد.» به اعتقاد وی با توجه به پروتکل‌های دولتی، نخست وزیر مطمئناً از سفر وزیر الرد آگاه بوده است.

وی در ادامه افزود: «در حالی که مردم در تشییع جنازه عزیزانشان شرکت نمی‌کنند و خانواده‌هایشان را نمی‌بینند، مقامات نه تنها به سفر می‌روند بلکه از خودشان از لب ساحل عکس منتشر می‌کنند.»

براون در این رابطه گفت: «ما از اعضایی که سفر نرفته بودند نیز چیز زیادی نشنیدیم. این همان چیزی است که برای دولت‌های محافظه کار اتفاق می‌افتد. انتخابات نیست که باعث سقوط آنها می‌شود بلکه انجمن‌های حزبی و اعضای حزب باعث این اتفاق می‌شود.»

 

منبع: globalnews

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید