Sunday, March 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,213
Total deaths
Updated on March 7, 2021 1:13 am
29,977
Total active cases
Updated on March 7, 2021 1:13 am
884,086
Total confirmed cases
Updated on March 7, 2021 1:13 am

کانادا تنها عضو G7 که متقاضی واکسن از برنامه کوواکس شده است


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

فهرست هتل‌های مجاز کانادا برای قرنطینه مسافران

دولت کانادا نزدیک به 50 هتل مجاز در سراسر کشور را برای قرنطینه مسافران بین‌المللی تأیید کرده است. براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه...

هشدار سقوط بهمن برای مناطق کوهستانی آلبرتا و بریتیش کلمبیا

با رسیدن هوای گرم بهاری و ضعیف شدن توده‌های برف در غرب آلبرتا و شرق بریتیش کلمبیا، Avalanche Canada هشدار عمومی درباره سقوط بهمن...

واکسن COVID-19 برای افراد بالای 50 سال در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا اعلام کردند که در اواخر ماه جاری بزرگسالان بالای 50 سال واجد شرایط دریافت واکسن COVID-19 خواهند شد. تایلر شندرو وزیر بهداشت...

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

کانادا تنها کشور از اعضای گروه G7 است که خواستار دریافت واکسن کووید-۱۹ از برنامهٔ واکسن برای کشورهای در حال توسعه (COVAX) شده، و از آنجایی که همینک نیز کانادا بالاترین سرانهٔ خرید واکسن کرونا را در دنیا دارد، انگشت‌های اتهام درباره احتکار واکسن به سمتش نشانه رفته‌اند.

کارکرد برنامهٔ کوواکس چیست؟ جذب سرمایه از کشورهای ثروتمندتر برای کمک به خرید واکسن برای خود آنها و البته ۹۲ کشور ‌کم‌درآمد به تنهایی قادر به خرید واکسن نیستند.

بیشتر کشورهایی که اولین محموله‌های کوواکس راهی‌شان شده در زمرهٔ کشورهایی با درآمد پایین یا متوسط هستند اما کانادا در بین معدود کشورهای ثروتمندی ست که حالا متقاضی دریافت سهم‌شان از کوواکس شده‌اند. سنگاپور و نیوزیلند نیز در کنارش قرار دارند.

انتظار می‌رود سهم اولیهٔ کانادا که ۱.۹ میلیون دوز از واکسن AstraZeneca ست تا اواخر ژوئن ارسال شود و همزمان برای رواندا، افغانستان و سودان نیز واکسن فرستاده می‌شود.

دولت جاستین ترودو با فشار و انتقاد زیادی در زمینه واکسیناسیون روبرو ست چراکه دو ماه نخست این عملیات با تاخیرها و بی‌برنامگی‌های زیادی همراه بوده و باعث شده خوش‌بینی به واکسیناسیون سریعِ سراسری کم شود.

کشورهای اروپایی نیز با بحران کمبود واکسن روبرو هستند و انتظار می‌رود که کمبود عرضه واکسن کوواکس همچنان ادامه یابد که می‌تواند به اختلافات بین‌المللی، نارضایتی مردم، و تضعیف اقتصاد کشورها دامن بزند.

دولت ترودو در پاسخ به انتقادها، از قصد همیشگی خود برای دریافت سهم از کوواکس تاکید کرده و می‌گوید:

«این سازوکار بین‌المللی برای تامین واکسن، هم برای مردم کانادا و هم برای مردم کشورهای کم‌درآمد طراحی شده بود. البته ما برای مبارزه با این پندمی برنامه کاملی داریم و بر این باوریم که پیروزی قطعی نیست، مگر در همه جای دنیا پیروز شویم.»

کانادا ۴۴۰ میلیون دلار به برنامهٔ کوواکس کمک کرده، که نیمی از آن برای رزِرو ۱۵ میلیون دوز واکسن بوده و بقیه‌اش برای کمک به کشورهای کم‌درآمد.

البته دولت کانادا می‌گوید که تنها با اتکا بر واکسن‌های فایزر و مدرنا نیز می‌تواند تا پایان سپتامبر همه مردم کانادا را واکسینه کند.

منبع: The Globe and Mail
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید