Thursday, February 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,807
Total deaths
Updated on February 25, 2021 8:44 am
30,393
Total active cases
Updated on February 25, 2021 8:44 am
855,126
Total confirmed cases
Updated on February 25, 2021 8:44 am

ده شغل پرتقاضا کانادا در سال 2021


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

کمتر از 6 درصد جرایم کرونایی بریتیش‌کلمبیا پرداخت شده

از 21 آگست 2020 تا 12 فوریه 2021 تعداد 1,058 برگه جریمه برای شهروندان متخلف صادر شده است. با اینحال بگفته برنت شیرر سخنگوی...

تمدید وضعیت اضطراری در کلگری

وضعیت اضطراریِ کلگری به خاطر کووید-۱۹ برای ۹۰ روز دیگر توسط شهرداری این شهر تمدید شد. وضعیت اضطراری محلی (SOLE) از مارچ ۲۰۲۰، یعنی در...

بهترین کارفرمایان بریتیش‌کلمبیا برای سال 2021

Mediacorp Canada بار دیگر به مطالعه کارفرمایان استان پرداخته و شرکت‌ها را براساس فاکتورهایی چون فضای فیزیکی کار، اتمسفر محل کار و جایگاه اجتماعی،...

اجاره‌بهای تورنتو تا پایان سال 4 درصد افزایش می‌یابد

براساس گزارش اخیر وبسایت Rentals.ca مبلغ اجاره‌بها در ماه‌های نخست امسال کم می‌شود اما تا انتهای سال حدود 4 درصد افزایش خواهد یافت. بن مایرز...

اقتصاد کانادا در حال خروج از بحران کروناست و ماه‌های آتی از محدودیت‌ها کاسته خواهد شد.

پاندمی بیزینس‌ها را دچار تغییرات اساسی کرد و شهروندان بسیاری شغل خود را از دست دادند. با اینحال انتظار می‌رود در نیمه دوم سال جاری شرایط تغییر کند. طبق بررسی‌ها بیش از دو سوم کارفرمایان کانادایی می‌خواهند پس از کرونا کارمندان اخراجی خود را مجددا استخدام کنند!ُ

Randstad Canada که در حوزه مشاوره منابع انسانی فعالیت می‌کند پیشبینی خود برای مشاغل پرتقاضا در سال 2021 را منتشر کرده است. طبق این گزارش بازار کار رونق گرفته و شهروندان متخصص شانس زیادی برای یافتن شغل موردعلاقه خود دارند.

در ادامه ده شغل برتر و پرتقاضا از نظر Randstad معرفی شده‌اند.

  1. نماینده خدمات مشتریان (Customer Service Representative)

نیاز به این شغل پس از پاندمی افزایش یافت زیرا بیزینس‌ها با مشتریان عاطفی و مضطرب سر و کار داشتند. این مشتریان می‌خواهند با فردی حقیقی صحبت کنند که قادر به آرام کردن آن‌ها و کنترل شرایط باشد. وظایف دیگر آن‌ها بازپرداخت هزینه و لغو سفارش‌ مشتریان است.

  1. راننده

نیاز به راننده همیشه وجود دارد اما شیوع همه‌گیری تقاضا برای رانندگان کامیون، مخصوصا بمنظور حمل محموله‌های پزشکی و کالاهای اساسی فروشگاهی را، افزایش داد.

  1. پرستار دارای پروانه رسمی

کمبود پرستار چالش جدیدی نیست اما شیوع کرونا و افزایش تعداد بیماران تقاضا را به بالاترین حد رساند. پیشبینی شده کانادا تا سال 2022 به 60،000 پرستار برای مراقبت از سالمندان نیاز خواهد داشت.

  1. کارگر ساده

هم‌اکنون تقاضا برای کارگر بالاست و اگر به این شغل علاقه دارید در کوتاه‌ترین زمان مشغول به کار می‌شوید.

  1. مهندس برق

شرکت‌های گوناگون در دوران پاندمی برای راه‌اندازی و استفاده از سیستم‌های ارتباطی پیچیده به مهندس برق نیاز داشتند. به طور خاص تقاضا برای کسی که در زمینه ارتباطات و کدنویسی مهارت دارد، بیشتر است.

  1. توسعه‌دهنده نرم‌افزار

به دو دلیل این شغل پرطرفدار است: کارمندان هنوز دورکار هستند – محبوبیت تجارت الکترونیک بالاست. کسانی که کدنویسی، طراحی نرم‌افزار و طراحی وبسایت می‌دانند شانس زیادی برای یافتن شغل در کانادا دارند.

  1. حسابدار

در دوران رکود اقتصادی حسابداران مورد توجه کارفرمایان قرار می‌گیرند. آن‌ها قادرند به بیزینس‌ها در زمینه دسترسی به بودجه دولتی و اخذ تخفیف‌های مالیاتی مشاوره دهند. همچنین نظر حسابداران در تصمیمات حساس و آینده‌نگرانه بسیار اهمیت دارد.

  1. مدیر منابع انسانی

مدیران منابع انسانی با توسعه سیاست‌های HR چون قوانین دورکاری و قوانین بهداشتی و ایمنی در دوران کرونا به بیزینس‌ها کمک کردند. همچنین حفظ روحیه کارمندان در این دوران نیز بر دوش آن‌ها بوده است.

  1. مشاور مالی

رشد بحران‌های مالی ناشی از پاندمی موجب رشد تقاضا برای مشاور مالی شد. آن‌ها به شهروندان در پرداخت وام، هزینه‌های اجاره‌بها و بدهی، کمک کرده و مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهند.

  1. حوزه تکنولوژی

این حوزه با یا بدون پاندمی در حال پیشرفت است.  همچنین وجود برنامه‌های مهاجرتی متنوع در آنتاریو و بریتیش‌کلمبیا با تمرکز بر بخش تکنولوژی، زمینه را برای ورود نیروی کار خارجی محیا می‌کند. فرصت‌های شغلی عالی، مخصوصا در شهرهای تورنتو، ونکوور و مونتریال، برای متخصصان این حوزه وجود دارند.

منبع: CIC News
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید