Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 8:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 8:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 8:43 pm

آشنایی با گام دوم کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹ در آلبرتا






عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

آلبرتا روند کاهش محدودیت‌های مربوط به کووید-۱۹ را آغاز کرده که شامل خرید از فروشگاه‌ها، بازی‌ها و مراسم کودکان، جشن‌های ازدواج، جشن در تالارها و موارد بیشتر است.

وزیر بهداشت آلبرتا آقای تایلر شاندرو دوشنبه اعلام کرد که این استان گذار به گام دوم را از ۱ مارچ شروع کرده اما فقط برخی از محدودیت‌های مربوط به این گام را به اجرا در آورده است.

قبلا شاندرو به افزایش اندک آمار مبتلایان اشاره و آن را دلیل تردید در حذف کامل محدودیت‌ها دانسته بود. اما حالا با اطمینان کامل از این فرآیند حرف می‌زند.

اکنون ۲۷۸ بیمار جدید و نرخ ۵.۴٪ مثبت برای آزمایش‌های کووید-۱۹ را داریم، که بالاتر از نرخ ابتلا در ابتدای مارچ است. با این حال شاندرو می‌گوید: «اوضاع در حال تغییر است و ما باید با آن همگام شویم.»

کدام محدودیت‌ها کاهش می‌یابند؟

از ابتدای این هفته خرده‌فروشی‌ها و مال‌ها می‌توانند با ۲۵٪ از ظرفیت کامل خود مشتری داشته باشند (قبلا سقف حضور ۱۵٪ بود).

تالارهای جشن، تالارهای شهری، و هتل‌ها هم می‌توانند برای تعدادی از فعالیت‌ها به میزبانی مردم بپردازند. برای مثال میزبانی جشن عروسی با فقط ۱۰ میهمان و مجلس ترحیم با حداکثر ۲۰ نفر. اما میهمانی‌های شلوغ همچنان ممنوعند. البته این مکان‌ها امکان میزبانی اجراهای هنری و سایر فعالیت‌ها با رعایت محدودیت‌های کووید-۱۹ را نیز دارند.

هنرمندان نیز حالا مجاز به تمرین برای آمادگیِ اجراهای زنده اینترنتی هستند. تعداد مجاز هنرمندان بزرگسال بر روی صحنه ۱۰ نفر است و باید در همه حال ماسک به صورت داشته باشند و فاصله ۳ متری را رعایت کنند.

شاندرو می‌گوید: «با این تغییرات امکان ضبط فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی نیز فراهم آمده، البته به شرط رعایت پروتکل‌ها.»

کاهش محدودیت‌ها برای ورزش کودکان و جوانان حالا شامل ورزش کالج و دانشگاه نیز می‌شود و تدریس، تمرین، و فعالیت‌های فیزیکی مجازند.

البته تمرین‌ها در همه حال به ۱۰ نفر محدود است و باید در فاصله بین فعالیت‌ها، از ماسک استفاده شود.

گام سوم کاهش محدودیت‌ها بعد از ۲۲ مارچ مورد بحث قرار خواهد گرفت.

منبع: Daily Hive








لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید