Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 5:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 5:36 am

آشنایی با گام دوم کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹ در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

آلبرتا روند کاهش محدودیت‌های مربوط به کووید-۱۹ را آغاز کرده که شامل خرید از فروشگاه‌ها، بازی‌ها و مراسم کودکان، جشن‌های ازدواج، جشن در تالارها و موارد بیشتر است.

وزیر بهداشت آلبرتا آقای تایلر شاندرو دوشنبه اعلام کرد که این استان گذار به گام دوم را از ۱ مارچ شروع کرده اما فقط برخی از محدودیت‌های مربوط به این گام را به اجرا در آورده است.

قبلا شاندرو به افزایش اندک آمار مبتلایان اشاره و آن را دلیل تردید در حذف کامل محدودیت‌ها دانسته بود. اما حالا با اطمینان کامل از این فرآیند حرف می‌زند.

اکنون ۲۷۸ بیمار جدید و نرخ ۵.۴٪ مثبت برای آزمایش‌های کووید-۱۹ را داریم، که بالاتر از نرخ ابتلا در ابتدای مارچ است. با این حال شاندرو می‌گوید: «اوضاع در حال تغییر است و ما باید با آن همگام شویم.»

کدام محدودیت‌ها کاهش می‌یابند؟

از ابتدای این هفته خرده‌فروشی‌ها و مال‌ها می‌توانند با ۲۵٪ از ظرفیت کامل خود مشتری داشته باشند (قبلا سقف حضور ۱۵٪ بود).

تالارهای جشن، تالارهای شهری، و هتل‌ها هم می‌توانند برای تعدادی از فعالیت‌ها به میزبانی مردم بپردازند. برای مثال میزبانی جشن عروسی با فقط ۱۰ میهمان و مجلس ترحیم با حداکثر ۲۰ نفر. اما میهمانی‌های شلوغ همچنان ممنوعند. البته این مکان‌ها امکان میزبانی اجراهای هنری و سایر فعالیت‌ها با رعایت محدودیت‌های کووید-۱۹ را نیز دارند.

هنرمندان نیز حالا مجاز به تمرین برای آمادگیِ اجراهای زنده اینترنتی هستند. تعداد مجاز هنرمندان بزرگسال بر روی صحنه ۱۰ نفر است و باید در همه حال ماسک به صورت داشته باشند و فاصله ۳ متری را رعایت کنند.

شاندرو می‌گوید: «با این تغییرات امکان ضبط فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی نیز فراهم آمده، البته به شرط رعایت پروتکل‌ها.»

کاهش محدودیت‌ها برای ورزش کودکان و جوانان حالا شامل ورزش کالج و دانشگاه نیز می‌شود و تدریس، تمرین، و فعالیت‌های فیزیکی مجازند.

البته تمرین‌ها در همه حال به ۱۰ نفر محدود است و باید در فاصله بین فعالیت‌ها، از ماسک استفاده شود.

گام سوم کاهش محدودیت‌ها بعد از ۲۲ مارچ مورد بحث قرار خواهد گرفت.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید