Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm

بازگشایی دانشگاه‌های آلبرتا از ترم پاییز


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

دولت آلبرتا از موسسات آموزش عالی استان خواسته از ماه سپتامبر کلاس‌ها را بصورت حضوری برگزار کنند. با اینحال انجمن دانشجویان دانشگاه کلگری درباره صحت چنین تصمیمی ابراز تردید کرده است.

دمتریوس نیکولایدز وزیر آموزش عالی استان در اینباره گفت: سال گذشته موسسات آموزشی مجبور به اعمال تغییرات ناشی از پاندمی و حفاظت از دانشجوبان و کارکنان در برابر ویروس شدند. برگزاری کلاس‌های آنلاین به هیچ عنوان ساده نبود اما عملکرد بسیار خوب اساتید و دانشجویان موجب موفقیت‌ آن گشت.

فرانک فینلی رئیس انجمن دانشجویان کلگری نیز با اشاره به چالش‌های اجرای آموزش آنلاین برای دانشجویان، اساتید و کادر مدیریتی و تغییرات اساسی در زندگی خوابگاهی با حذف فیزیکی دانشجویان و زندگی اجتماعی از بازگشت دانشجویان به کلاس‌ها استقبال کرد؛ با اینحال درباره عملی بودن چنین برنامه‌ای ابراز تردید نمود.

براساس برآورد دولت استانی تا پایان ماه جون تمام افراد بزرگسال آلبرتا اولین دوز واکسن را دریافت خواهند کرد. بر این اساس نیکولایدز از موسسات آموزش عالی خواسته تا دانشجویان و خانواده‌ها را برای بازگشت به کلاس‌های حضوری آماده کنند.

انجمن دانشجویان کلگری اعتفاد دارد کافی نبودن ظرفیت واکسن اجرای برنامه ایمن‌سازی را با مشکل روبرو می‌کند و نمی‌توان از واکسیناسیون افراد بزرگسال تا ماه جون مطمئن بود. همچنین کاهش بودجه موسسات آموزش عالی در سه سال گذشته چشمگیر بوده و بعنوان مثال دانشگاه کلگری حدود 90 میلیون دلار از بودجه خود را از دست داده است.

فینلی افزود: وزیر آموزش عالی آلبرتا در اطلاعیه منتشر شده اشاره‌ای به تعهد مالی دولت در قبال موسسات آموزشی نکرده است. برنابراین نمی‌دانیم هزینه‌ ضدعفونی و نظافت چگونه تامین خواهد شد. دولت باید همزمان با درخواست از دانشجویان برای بازگشت به کلاس‌های حضوری، از آن‌ها حمایت کند.

انجمن دانشجویان کلگری خواستار انتشار جزئیات برنامه‌ بازگشت ایمن دانشجویان به کلاس‌ها شده و همزمان می‌خواهد حمایت مالی لازم از موسسات آموزش عالی انجام شود.

فینلی افزود: اطلاعیه وزیر حاوی جزئیات دقیق نیست و اگر دولت UCP بطور جدی برای بازگشت ایمن دانشجویان به کلاس‌ها برنامه دارد باید اطلاعات بیشتری منتشر کند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید