Thursday, July 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,575
Total deaths
Updated on July 29, 2021 10:46 pm
5,967
Total active cases
Updated on July 29, 2021 10:46 pm
1,429,579
Total confirmed cases
Updated on July 29, 2021 10:46 pm

بازگشایی دانشگاه‌های آلبرتا از ترم پاییز


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

لوتومکس همین جمعه ۲۰ میلیون دلار قرعه‌کشی دارد

تصورش را کرده‌اید که ماه را به عنوان یک میلیونر به پایان برسانید؟ بعد از آنکه در قرعه‌کشی جایزه بزرگ ۱۵ میلیون دلاری در روز...

فیلم‌های دیدنی نتفلیکسِ کانادا برای میانه و آخر هفته

اگر می‌خواهید چند ساعت برنامه‌های المپیک را تماشا نکنید و به خودتان استراحت بدهید، نتفلیکس کانادا فهرستی از فیلم‌های جدید شگفت‌انگیزش را برای شما...

نفرت‌پراکنی آنلاین در قوانین کانادا جرم‌انگاری می‌شود

دولت لیبرال کانادا قصد دارد انتشار آنلاین محتوای تنفرآمیز را بعنوان یک جرم به رسمیت بشناسد. به این ترتیب مجرمان بار اول 20,000 دلار...

گزارش 200 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در آلبرتا

آلبرتا 194 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد که 60 مورد بیشتر از تعداد موارد ابتلا در روز سه‌شنبه...

کووید-19 اولویت کانادایی‌ها در انتخابات بعدی نیست

در حالی که شنیده‌ها حکایت از احتمال برگزاری انتخابات فدرال در کانادا دارند، یک نظرسنجی جدید که توسط Ipsos انجام پذیرفته است نشان می‌دهد...

دولت آلبرتا از موسسات آموزش عالی استان خواسته از ماه سپتامبر کلاس‌ها را بصورت حضوری برگزار کنند. با اینحال انجمن دانشجویان دانشگاه کلگری درباره صحت چنین تصمیمی ابراز تردید کرده است.

دمتریوس نیکولایدز وزیر آموزش عالی استان در اینباره گفت: سال گذشته موسسات آموزشی مجبور به اعمال تغییرات ناشی از پاندمی و حفاظت از دانشجوبان و کارکنان در برابر ویروس شدند. برگزاری کلاس‌های آنلاین به هیچ عنوان ساده نبود اما عملکرد بسیار خوب اساتید و دانشجویان موجب موفقیت‌ آن گشت.

فرانک فینلی رئیس انجمن دانشجویان کلگری نیز با اشاره به چالش‌های اجرای آموزش آنلاین برای دانشجویان، اساتید و کادر مدیریتی و تغییرات اساسی در زندگی خوابگاهی با حذف فیزیکی دانشجویان و زندگی اجتماعی از بازگشت دانشجویان به کلاس‌ها استقبال کرد؛ با اینحال درباره عملی بودن چنین برنامه‌ای ابراز تردید نمود.

براساس برآورد دولت استانی تا پایان ماه جون تمام افراد بزرگسال آلبرتا اولین دوز واکسن را دریافت خواهند کرد. بر این اساس نیکولایدز از موسسات آموزش عالی خواسته تا دانشجویان و خانواده‌ها را برای بازگشت به کلاس‌های حضوری آماده کنند.

انجمن دانشجویان کلگری اعتفاد دارد کافی نبودن ظرفیت واکسن اجرای برنامه ایمن‌سازی را با مشکل روبرو می‌کند و نمی‌توان از واکسیناسیون افراد بزرگسال تا ماه جون مطمئن بود. همچنین کاهش بودجه موسسات آموزش عالی در سه سال گذشته چشمگیر بوده و بعنوان مثال دانشگاه کلگری حدود 90 میلیون دلار از بودجه خود را از دست داده است.

فینلی افزود: وزیر آموزش عالی آلبرتا در اطلاعیه منتشر شده اشاره‌ای به تعهد مالی دولت در قبال موسسات آموزشی نکرده است. برنابراین نمی‌دانیم هزینه‌ ضدعفونی و نظافت چگونه تامین خواهد شد. دولت باید همزمان با درخواست از دانشجویان برای بازگشت به کلاس‌های حضوری، از آن‌ها حمایت کند.

انجمن دانشجویان کلگری خواستار انتشار جزئیات برنامه‌ بازگشت ایمن دانشجویان به کلاس‌ها شده و همزمان می‌خواهد حمایت مالی لازم از موسسات آموزش عالی انجام شود.

فینلی افزود: اطلاعیه وزیر حاوی جزئیات دقیق نیست و اگر دولت UCP بطور جدی برای بازگشت ایمن دانشجویان به کلاس‌ها برنامه دارد باید اطلاعات بیشتری منتشر کند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید