Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,592
Total deaths
Updated on July 31, 2021 5:02 am
6,440
Total active cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am
1,430,483
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 5:02 am

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز برای تعداد بیشتری از شهروندان تبدیل به آرزو می‌شود. براساس اعلام انجمن Canadian Real Estate تنها در سال گذشته میانگین قیمت مسکن کانادا 25 درصد افزایش پیدا کرده است!

در سال‌های 2016 و 2017 نیز وضعیت مشابهی داشتیم. در آن زمان دولت‌های‌ فدرال و استانی اقداماتی گوناگون برای کنترل اوضاع انجام دادند. با اینحال همیشه مالیات بر سود حاصل از فروش واحدهای مسکونی فراموش می‌شد.

کانادا معافیت‌های مالیاتی کوچک و بزرگ بسیاری دارد. یکی از آن‌ها معافیت مالیات بر سود حاصل از فروش واحدهای مسکونی بوده که سالانه حدود 7.1 میلیارد دلار در هزینه‌های فروشندگان صرفه‌جویی می‌کند.

دولت فدرال مالیات بر سرمایه‌گذاری در بخش‌های گوناگون مانند بورس و املاک دارد اما همیشه از اعمال این مالیات بر درآمد حاصل از فروش املاک مسکونی صرفنظر می‌کند. علت این موضوع را باید در تصمیم سیاستمداران پنجاه سال پیش جست‌وجو کرد.

در دهه شصت و همزمان با اصلاحات اجتماعی گوناگون، تجدیدنظر در قوانین مالیاتی یکی از خواسته‌های مهم بشمار می‌رفت. سرانجام پس از ده سال و در سال 1966 سیستم مالیاتی کشور تدوین و در قالب کتابچه‌ای 2,600 صفحه‌ای از طرف کمیسیون سلطنتی منتشر شد.

یکی از بخش‌های مهم آن معافیت معاملات مسکن زیر 25,000 دلار از پرداخت مالیات بود. در آن زمان بخش زیادی از شهروندان از پرداخت مالیات معاف شدند. اما در سال 1971 املاک مسکونی از پرداخت مالیات معاف شدند.

حدود دو سوم کانادایی‌ها مالک خانه خود هستند و اعمال چنین مالیاتی می‌تواند بخش زیادی از جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.

بدون شک هیچکس از مالیات خوشش نمی‌آید، اما خلا فعلی سبب شده بسیار از کانادایی‌ها سرمایه خود را وارد بازار مسکن کرده و موجب مشکلات بسیار شده است. بعنوان مثال از سال 2000 به بعد شاهد رشد 270 درصدی قیمت مسکن در شهرهای بزرگ کانادا بوده‌ایم!

امروزه قوانین مالیات بر سود حاصل از فروش مسکن بیشترین بهره را برای پولدارها دارد. بعنوان مثال اگر 300,000 دلار سود کنید 200,000 دلار آن بدون مالیات خواهد بود، اما اگر 15 میلیون دلار سود ببرید تنها به 10 میلیون دلار مالیات تعلق می‌گیرد!

طبق قوانین ایالات‌متحده تنها کسانی که بالای 500,000 دلار از فروش ملک سود می‌برند مالیات خواهند داد. بنابراین اقشار کم‌درآمد مشمول مالیات نمی‌شوند که عادلانه‌تر است. با اینحال امید چندانی به اجرای قوانین مشابه در کانادا وجود ندارد.

در سال‌های اخیر شهروندان کانادایی سرمایه زیادی را وارد بازار مسکن کرده‌اند و سیاستمداران نمی‌خواهند با تغییر قوانین موجب خشم عمومی و از دست دادن جایگاه خود شوند.

با اینحال اصلاح قوانین مالیاتی اجتناب‌ناپذیر است. باید درآمد حاصل از فروش املاک مسکونی مشمول مالیات شود، اما با تعیین سقف عادلانه، بخش زیادی از شهروندان را از پرداخت مالیات معاف کنیم. این ایده از گذشته خواسته طبقه متوسط بوده و باید برای دستیابی به آن تلاش کنیم.

منبع: The Globe and Mail


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید