Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm

آلبرتا وارد فاز 2B واکسیناسیون شد؛ توقف موقتی استفاده از آسترازنکا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

دولت آلبرتا می‌گوید که از ۳۰ مارچ، وارد فاز 2B توزیع و تزریق واکسن کروناویروس خواهد شد.

نوبت‌های تزریق واکسن افزایش خواهد یافت تا نزدیک به ۱ میلیون نفر از افراد دارای بیماری‌های قبلی را تحت پوشش بگیرد و خطر کووید-۱۹ برای آنها را به حداقل برساند.

فهرست کامل مشکلات درمانی که تحت پوشش قرار می‌گیرند، در وبسایت دولت آلبرتا (بخش Group B) آمده است و افراد برای دریافت واکسن نیازی به نامهٔ پزشک یا اثبات بیماری خود ندارند.

از سه‌شنبه ۳۰ مارچ اهالی آلبرتا که در ۱۹۶۳ یا قبل از آن به دنیا آمده‌اند و بیماری قبلی دارند، می‌توانند از طریق داروخانه‌های منتخب در کلگری، ادمونتون و رِد دیر نوبت واکسیناسیون بگیرند.

هفتهٔ آینده واکسن بیشتری توزیع می‌شود و به این ترتیب داروخانه‌های سایر مناطق آلبرتا هم می‌توانند واکسیناسیون گروه B را استارت بزنند.

افرادی که مایل به دریافت واکسن از طریق سازمان بهداشت آلبرتا هستند بایستی تا ۵ اپریل صبر کنند تا برنامه سازمانی شروع شود و متولدین ۱۹۵۹ و قبل‌تر را واکسینه کند. با رسیدن واکسن‌های بیشتر، متولدین سال‌های دیگر نیز به تدریج تحت پوشش می‌گیرند.

ثبت‌نام برای واکسیناسیون از طریق سازمان بهداشت پیش‌تر شروع شده و از طریق وبسایت و شماره تلفن 811 انجام می‌شود.

تعلیق آسترازنکا برای گروه سنی زیر ۵۵

در این مقطع، استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر ۵۵ ساله موقتا متوقف می‌شود که با سایر استان‌های کانادا هماهنگ است. این توقف برای بررسی بیشتر موضوع «لخته شدن خون» پس از طریق این واکسن است که هم‌اکنون در اروپا درباره آن تحقیق می‌شود.

دکتر دینا هینشا، مدیر کل بهداشت آلبرتا می‌گوید:

«هر چند همه داده‌ها و شواهد موجود، نشان می‌دهند که ریسک تشکیل لخته‌های خون برای دریافت‌کنندگان آسترازنکا پایین است، در بخش بسیار کوچکی از افراد واکسینه شده با آن [در اروپا]، ۲۰ روز پس از تزریق شاهد تشکیل لخته در مغز افراد بوده‌ایم.»

دکتر هینشا این عارضه را بسیار محدود و در این مقطع، علتش را واکنش سیستم ایمنی بدن به آسترازنکا می‌داند.

«هیچ شواهدی درباره عارضه مشابه برای سایر واکسن‌های مورد استفاده در آلبرتا وجود ندارد. در حال حاضر، هیچ موردی از لخته شدن خون به دنبال واکسیناسیون در آلبرتا یا سایر نقاط آلبرتا گزارش نشده است.»

او ضمن اینکه می‌گوید که در گروه سنی زیر ۵۵ سال هیچ موردی از لخته شدن خون نداشته‌ایم، می‌افزاید:

«با این حال، ایمنی و سلامت مردم بزرگترین اولویت ما ست و این توقف به ما امکان بررسی و گردآوری اطلاعات کافی را می‌دهد.»

آسترازنکا همچنان برای واکسیناسیون افراد بیشتری از گروه سنی بالای ۵۵ سال استفاده خواهد شد.

آمار مبتلایان در آلبرتا

خوشبختانه در جدیدترین گزارش کووید-۱۹ که مربوط به دوشنبهٔ اخیر است، هیچ مرگ جدیدی در آلبرتا نداشته‌ایم. اما ۵۴۵ مبتلای جدید، آمار مبتلایان فعال را به ۷,۹۲۲ نفر رسانده است.

در ۲۴ ساعت اخیر ۲۴۹ مورد ابتلا به گونه‌های جدید کووید-۱۹ هم گزارش شده که کل مبتلایان این گونه‌ها در آلبرتا را به ۲,۱۵۲ نفر (۲۷.۲٪ از موارد ابتلای جدید) می‌رساند.

هم‌اکنون ۲۸۸ شهروند آلبرتا به خاطر کووید-۱۹ در بیمارستان هستند که ۶۴ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

به گفتهٔ دکتر هینشا، تا امروز ۶۰۸,۰۰۰ دوز واکسن کووید-۱۹ در آلبرتا تزریق شده است. او از مردم خواسته که صبوری کنند تا دوزهای بیشتر وارد استان شوند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید