Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

چطور یدک‌کش‌های کمپانیِ ونکووری به باز کردن کانال سوئز کمک کردند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

Ever Given اَبَرکشتی کانتینربری که با بستن کانال سوئز باعث هزاران شوخی در اینترنت شد، بالاخره به لطف یک کمپانی مستقر در ونکوور از مسیر عبور کشتی‌ها خارج شد.

کمپانی Robert Allan Ltd که از ۱۹۳۰ در زمینه طراحی و مهندسیِ کشتی و شناور فعال است، ۶ تا از ۱۴ یدک‌کشِ نجات‌دهندهٔ Ever Given را طراحی کرده؛ یدک‌کش‌هایی که دوشنبه در عملیات باز کردن کانال سوئز شرکت کردند.

مدیر توسعه کسب‌و‌کارِ Robert Allan می‌گوید که با وجود این موفقیت، کسی در این کمپانی به شادی نپرداخته، زیرا تقریبا همه به خاطر کووید-۱۹ به دورکاری از منزل مشغولند. اما حس افتخار در بین همهٔ کارمندان موج می‌زند.

آقای جیم هایسلوپ می‌گوید: «می‌دانید، این هم بخشی از روزهای کاری ما ست. هر روز در چهارگوشهٔ دنیا یدک‌کش‌های ما به همین کارها مشغولند ولی مشارکت در بخشی از این عملیات نجات، واقعا شادی‌آور بود.»

Ship2

دو یدک‌کشِ ساخت این کمپانی متعلق به کمپانی دانمارکی Svitzer هستند که زیرمجموعه Maersk Line —یکی از رقبای اصلی Evergreen Marine، مالک کشتی Ever Given— است.

دیگر یدک‌کش‌های ساخت Robert Allan نیز متعلق به ادارهٔ مدیریت کانال سوئز هستند.

هایسلوپ می‌گوید هر یدک‌کش ۳۰ متری با قدرت ۷,۰۰۰ اسب بخار قادر است با نیروی ۸۰ تُن کشتی‌ها را هُل دهد.

این کشتی‌ها که در ونکوور طراحی می‌شوند، در کارگاه‌هایی در ترکیه یا چین ساخته شده و به قیمت ۱۰ میلیون دلار فروخته می‌شوند.

Egypt suez canal

هایسلوپ می‌گوید: «واضح است که این قایق‌ها سریع نیستند، اما برای کشیدنِ کشتی‌های بسیار سنگین طراحی شده‌اند. شبیه تراکتورها در مزارع.»

اَبَرکشتی Ever Given —که یکی از بزرگترین کشتی‌های کانتینربر دنیا ست— دوشنبه هفتهٔ قبل در دنیا خبرساز شد، زیرا در میانهٔ یک طوفان شن نیروی محرکه‌اش را از دست داد و در عرضِ کانال سوئز چرخید.

Egypt suezcanal ship

سپس دماغه و انتهای کشتی در سواحل ماسه‌ایِ یکی از باریک‌ترین نقاط کانال گیر افتادند و رفت و آمد در کانال متوقف شد. کانال سوئز روزانه ۹ میلیارد دلار کالا را از خود عبور می‌دهد.

کشتی‌ها معمولا بدونِ همراهیِ یدک‌کش از این آبراهه عبور می‌کنند، اما آقای هایسلوپ فکر می‌کند که شاید بازنگری در این سیاست لازم باشد.

Robert allan designed tugboat pushed the mv ever given

او می‌گوید: «حس می‌کنم که مدیران سوئز در برخی از دستورالعمل‌هایشان بازنگری خواهند کرد و برخی کشتی‌ها دیگر بدون یدک‌کش نمی‌توانند از آبراهه رد شوند.»

«در ضمن ترافیک نفت‌کش‌ها هم در سوئز نیز بسیار بالا ست، و در صورت نشتِ نفت در چنین حوادثی، آسیب‌های محیط‌زیستی بزرگی هم خواهیم داشت.»

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید