Thursday, July 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,575
Total deaths
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
5,967
Total active cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
1,429,579
Total confirmed cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm

جمع‌آوری ماسک‌های حاوی گرافین در کانادا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

لوتومکس همین جمعه ۲۰ میلیون دلار قرعه‌کشی دارد

تصورش را کرده‌اید که ماه را به عنوان یک میلیونر به پایان برسانید؟ بعد از آنکه در قرعه‌کشی جایزه بزرگ ۱۵ میلیون دلاری در روز...

فیلم‌های دیدنی نتفلیکسِ کانادا برای میانه و آخر هفته

اگر می‌خواهید چند ساعت برنامه‌های المپیک را تماشا نکنید و به خودتان استراحت بدهید، نتفلیکس کانادا فهرستی از فیلم‌های جدید شگفت‌انگیزش را برای شما...

نفرت‌پراکنی آنلاین در قوانین کانادا جرم‌انگاری می‌شود

دولت لیبرال کانادا قصد دارد انتشار آنلاین محتوای تنفرآمیز را بعنوان یک جرم به رسمیت بشناسد. به این ترتیب مجرمان بار اول 20,000 دلار...

گزارش 200 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در آلبرتا

آلبرتا 194 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد که 60 مورد بیشتر از تعداد موارد ابتلا در روز سه‌شنبه...

کووید-19 اولویت کانادایی‌ها در انتخابات بعدی نیست

در حالی که شنیده‌ها حکایت از احتمال برگزاری انتخابات فدرال در کانادا دارند، یک نظرسنجی جدید که توسط Ipsos انجام پذیرفته است نشان می‌دهد...

وزارت بهداشت کانادا از جمع‌‎آوری ماسک‌های حاوی گرافین خبر داد و از شهروندان خواسته این نوع ماسک‌ها را استفاده نکنند.

تحقیقات این وزارتخانه بر روی حیوانات نشان داده که ورود ذرات گرافین به بدن در هنگام تنفس می‌تواند موجب مسمومیت ریه شود. با اینحال هنوز عوارض استفاده از این ماسک‌ها بر روی انسان‌ مشخص نیست.

گرافین یک نانومتریال جدید با خواص ضدویروس و ضدباکتری می‌باشد.

در اطلاعیه منتشر شده آمده: بررسی‌های اولیه نشان داده که برخی انواع ماسک‌ حاوی گرافین در دوران پاندمی توزیع شده‌اند. بزرگسالان، کودکان و کارمندان مراکز بهداشتی و مراقبتی ازجمله مصرف‌کنندگان این محصولات بوده‌اند.

این آژانس از تولیدکنندگان خواسته تا با ارائه جزئیات بیشتر، به روند ارزیابی خطرات ماسک‌های حاوی گرافین کمک کنند. در حال حاضر و تا انجام تحقیقات بیشتر، هرگونه تولید، توزیع و فروش این نوع ماسک ممنوع است.

در بخش دیگر اطلاعیه آمده: وزارت بهداشت کانادا از توزیع‌کنندگان، واردکنندگان و تولیدکنندگان خواسته از فروش این ماسک‌ها جلوگیری و آن‌ها را جمع‌آوری کنند. همچنین از استان‌ها و قلمروها خواسته شده تا جلوی توزیع و مصرف این ماسک‌ها را بگیرند. این دپارتمان اقدامات دیگری نیز بمنظور توقف واردات و فروش ماسک‌های حاوی گرافین انجام خواهد داد.

شرکت کانادایی ZEN Graphene Solutions Ltd.، فعال در حوزه تکنولوژی نانومتریال و استفاده از گرافین در PPE و محصولات پزشکی، از این تصمیم حمایت کرده است.

گرگ فنتون مدیرعامل ZEN در واکنش به این اقدامات گفت: ما بر حفاظت از شهروندان و محیط زیست تمرکز داریم و همکاری با کارشناسان و متخصصان مستفل برای تایید اثربخشی و ایمنی محصولات جزو بخش‌های اصلی شرکت محسوب می‌شود. ZEN نقش مثبت این تکنولوژی برای مقابله با پاتوژن‌ها را ثابت کرده و در قصد دارد استفاده از گرافین در داروهای ضد بیماری‌های عفونی را نیز آزمایش کند. دیدگاه‌های ایمنی و مستقل برای شرکت ZEN بسیار مهم هستند و خرسندیم که وزارت بهداشت این اقدامات را با هدف محافظت از مردم انجام می‌دهد.

در بخش دیگر اطلاعیه آمده: تکنولوژی ما در میانه پاندمی و با هدف حفاظت از کارکنان بهداشتی و گروه‌های آسیب‌پذیر متولد شد. رویدادهای سال گذشته موجب اهمیت یافتن تجهیزات حفاظتی شده و انگیزه ما را برای رسیدن به هدفمان را بیشتر کرده است.

اگر از ماسک‌های حاوی گرافین استفاده کرده‌ و علائمی چون تنگی‌نفس غیرعادی و احساس ناراحتی هنگام تنفس دارید حتما با پزشک و مراکز بهداشتی تماس بگیرید.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید