Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 4:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am

آلبرتا: نیم میلیون فرد جدید واجد شرایط دریافت واکسن کووید شدند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

سه‌شنبه عصر دولت آلبرتا اعلام کرد که از چهارشنبه ۷ آوریل، طرح واکسیناسیون عمومی گسترش می‌یابد تا افراد گروه 2B را تحت پوشش بگیرد.

فاز 2B شامل افرادی است که بین ۱۹۵۷ تا ۲۰۰۵ متولد شده‌اند و به خاطر بیماری‌ها یا شرایط زمینه‌ای قبلی، ریسک بالاتری دارند. برنامهٔ فاز 2B در ۳۰ مارچ نهایی شد، اساس آن سال تولد است و واکسن را در اختیار گروه‌های بیشتری می‌گذارد.

پیش از این فقط متولدین قبل از ۱۹۷۳ با بیماری‌های مزمن در چتر برنامهٔ 2B قرار می‌گرفتند. اما در این مرحله، حدود ۵۰۰,۰۰۰ فرد جدید می‌توانند واکسینه شوند.

امکان دریافت نوبت از طریق وبسایت AHS یا با تلفن 811 وجود دارد. همچنین می‌توان در داروخانه‌های مُجاز نیز واکسینه شد.

فهرستی از بیماری‌های مشمول این طرح در وبسایت دولت آلبرتا آمده است، با این حال این بیماران نیازی به ارائه مدرک و اثبات بیماری خود ندارند.

سه طرح جدید واکسیناسیون

علاوه بر اجرای فاز 2B، دولت آلبرتا به دنبال افزایش بیماران و بستری‌ها در بیمارستان‌ها، سه برنامهٔ جدید هم برای گسترش واکسیناسیون در نظر گرفته است.

این برنامه‌ها شامل «ارائه واکسن آسترازنکا به افراد ۵۵ ساله و بالاتر»، «راه‌اندازی برنامه واکسیناسیون سریع در کلینیک‌های استان» و «افزودن گزینه تزریق حضوری بی‌نوبت در داروخانه‌ها» است.

افراد ۵۵ تا ۶۴ ساله‌ای که مشکل مزمنی ندارند هم می‌توانند در داروخانه‌ها واکسن آسترازنکا را دریافت کنند. AHS نیز از ۱۲ اپریل به این افراد نوبت واکسیناسیون می‌دهد.

کلینیک‌های مناطق زیر از ۹ اپریل واکسیناسیون را شروع می‌کنند:

  • Grand Prairie
  • Fort McMurray
  • Red Deer
  • Lethbridge
  • Medicine Hat

و از هفتهٔ آینده کلینیک‌های دیگری در کلگری و ادمونتون نیز وارد کار می‌شوند. شما می‌توانید در تماس با 811 یا در وبسایت AHS نام این کلینیک‌ها را دریافت کنید.

از هفتهٔ آینده واکسیناسیون حضوری بدون‌نوبت هم در داروخانه‌ها شروع می‌شود و اطلاعات مربوط به آن به زودی منتشر خواهد شد.

تا ۵ اپریل، ۷۳۴,۴۰۳ دوز واکسن کووید-۱۹ در آلبرتا تزریق شده و ۱۲۳,۲۷۲ نفر هر دو دوز خود را دریافت کرده‌اند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید