Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 5:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am

شیوع چشمگیر گونه‌های جهش‌یافته کرونا در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

این روزها شاهد اوج گرفتن دوباره موارد ابتلا به کرونا در استان هستیم. مهمترین ویژگی موج سوم پاندمی در آلبرتا، افزایش چشمگیر مبتلایان به گونه‌های جهش‌یافته است.

روز پنجشنبه 1,429 بیمار جدید شناسایی شدند که 717 نفر آن‌ها به گونه‌های جدید مبتلا هستند. هم‌اکنون 44.8 درصد از موارد فعال بیماری در استان را مبتلایان به این گونه‌ها تشکیل می‌دهند.

دکتر دینا هینشاو رئیس سازمان بهداشت آلبرتا با اشاره به این موضوع گفت: تاکنون ابتلا به گونه B117 بیش از سایرین بوده است. سرعت انتشار این نوع بقدری بالاست که اگر نتیجه تست شما مثبت شود به احتمال بسیار به آن مبتلا شده‌اید.

تاکنون ابتلای 8,229 شهروند به گونه B117 (بریتانیایی)، 26 شهروند به گونه B1251 (آفریقای جنوبی) و 23 شهروند به گونه P1 (برزیلی) تایید شده است.

از 12,187 بیمار فعال استان نیز 5,457 نفر به گونه‌های جهش‌یافته مبتلا هستند. 340 بیمار در بیمارستان‌ها بستری بوده و 83 بیمار در بخش‌ مراقبت‌های ویژه هستند.

از شهروندان مشکوک دو نوبت تست گرفته می‌شود

هم‌اکنون تمرکز تیم‌های ردیابی بیماران بر شناسایی مبتلایان به گونه‌های P1 و B1351 معطوف است. فرایند درمان مبتلایان به گونه B117 نیز همچون مبتلایان گونه اصلی می‌باشد.

بگفته مقامات بهداشتی از پنجشنبه، شهروندانی که با بیماران در تماس بوده‌اند دو نوبت تست خواهند داد. بنابراین اگر جواب تست نخست منفی باشد، به فاصله 10 روز از آخرین تماس با بیمار، تست دوم گرفته می‌شود. این فرایند به شناسایی سریع‌تر و دقیق‌تر مبتلایان و قطع زنجیره انتقال کمک می‌کند.

هیشناو در اینباره گفت: انجام تست دوم بسیار حیاتی بوده و جلوی انتشار ناخواسته ویروس را می‌گیرد. بدون شک این تصمیم به حفظ سلامت و ایمنی شهروندان کمک خواهد کرد.

جزئیات برنامه قرنطینه بیماران تایید شده و مشکوک

از شهروندانی که نتیجه تست آن‌ها مثبت بوده خواسته‌ شده با دیگر اعضای خانه تماس نداشته باشند و در هتل‌ یا خانه‌ای جداگانه زندگی کنند.

چنانچه فرد بیمار دارای اتاق و توالت جداگانه باشد و در دوران بیماری با دیگر اعضای خانه تماس نگیرد، قرنطینه 14 روزه اعضای خانه از تاریخ آخرین تماس با بیمار محاسبه خواهد شد. البته کسانی که با مبتلایان به گونه‌های P1 و B1351 زندگی می‌کنند، حتی اگر بیمار اتاق و توالت جداگانه داشته باشد، مشمول این قاعده نمی‌شوند.

همزمان محدودیت‌های کرونایی در استان نیز تشدید شد‌ه‌اند. رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، کتابخانه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و گردهمایی‌ در فضاهای بسته ازجمله مراکزی هستند که تحت تاثیر مقررات جدید فعالیت محدود‌تری خواهند داشت.

جیسون کنی و مسئولان بهداشتی وضعیت کنونی را به مبارزه گونه‌های جدید و فرایند واکسیناسیون تشبیه می‌کنند.

تاکنون حدود 779,000 دوز واکسن در استان تزریق شده‌ و طبق برنامه 1.5 میلیون شهروند واجد دریافت واکسن هستند. دولت استانی وعده داده تا پایان ژوئن واکسن را در اختیار کلیه شهروندان بزرگسال آلبرتا قرار دهد.

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید