Tuesday, May 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,016
Total deaths
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
64,882
Total active cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
1,337,730
Total confirmed cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

کاهش سن دریافت‌کنندگان واکسن کووید-۱۹ تا ۱۸ سال در انتاریو

دولت انتاریو اعلام کرد تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کووید-۱۹ را از تاریخ ۱۸ می ساعت ۸ صبح دریافت کنند. سرعت روند...

کانادایی‌هایی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده‌اند پشیمان نیستند

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کانادایی‌هایی که حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca را دریافت‌ کرده‌اند از تصمیم خود پشیمان نیستند. بر اساس مطالعه جدیدی که...

مسافران بین‌المللی که قوانین قرنطینه را نقض کنند، فعلا در آلبرتا جریمه نمی‌شوند

آلبرتا یکی از دو استان کانادا است که نه مسافران بازگشتی با هواپیماهای بین‌المللی را جریمه می‌کند و نه آنها را به قرنطینه در...

آینده پاندمی و واکسیناسیون کرونا در کانادا

مقامات بهداشتی فدرال یک نقشه راه برای آینده کانادا پس از واکسیناسیون منتشر کرده‌اند. براساس این چارچوب که در تاریخ 14 می منتشر شده، محدودیت‌های...

ممنوعیت پروازهای Air Canada از هند تمدید شد

Air Canada ممنوعیت پرواز از مبدا هند را یک ماه دیگر تمدید کرد. بنابراین تا تاریخ 22 ژوئن خبری از پروازهای هندوستان نخواهد بود....

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است.

براساس آمار، طی هفت روز منتهی به چهارشنبه روزانه 8,444.7 نفر به COVID-19 مبتلا شده‌اند. پیش از این بالاترین رقم 8,260.6 نفر و متعلق به 10 ژانویه بود.

همزمان آمار مبتلایان در چندین استان نیز شدیدا رو به افزایش است.

روز چهارشنبه مقامات آنتاریو از ابتلای 4,156 شهروند دیگر به COVID-19 و مرگ 28 نفر بر اثر این بیماری خبر دادند و میانگین آمار هفت‌روزه استان به 4,000 نفر رسید. ظرفیت بیمارستان‌ها نیز رو به کاهش است. هم‌اکنون 642 بیمار COVID-19 در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

بیمارستان‌های کبک نیز با موج سوم پاندمی درگیر بوده و 660 بیمار COVID-19 در آن‌ها بستری هستند. ثبت 1,559 بیمار جدید در روز چهارشنبه رکورد مبتلایان روزانه را بار دیگر شکست. متاسفانه مرگ هفت شهروند نیز در این روز تایید شد.

استان آلبرتا که بالاترین آمار مبتلایان فعال کشور را به خود اختصاص داده در روز چهارشنبه از ابتلای 1,412 بیمار جدید و مرگ هشت نفر خبر داد. در حال حاضر 420 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

همزمان دیروز بریتیش‌کلمبیا نیز رکورد جدیدی ثبت کرد. دیروز مقامات این استان ابتلای 1,168 بیمار جدید و شش مورد مرگ بر اثر کرونا را تایید کردند. هم‌اکنون 397 نفر در بیمارستان‌های بریتیش‌کلمبیا تحت درمان می‌باشند.

روز سه‌شنبه دکتر ترزا تام، رئیس سازمان بهداشت کانادا، از رشد 33 درصدی آمار مبتلایان در کانادا خبر داد. آمار بستری در بیمارستان‌ها و بخش‌های مراقبت‌های ویژه نیز بترتیب 29 و 24 درصد رشد داشته است.

طی هفت روز گذشته بطور میانگین 970 مبتلای COVID-19 در بخش‌های ICU بستری بوده‌اند. این بالاترین رقم از ابتدای پاندمی محسوب شده و رکورد 880 بیمار در اواسط ژانویه را شکست.

از طرفی نرخ ابتلای شهروندان کانادا از ایالات‌متحده پیشی گرفت. هم‌اکنون به ازای هر یک میلیون شهروند کانادایی روزانه 289 مبتلا شناسایی می‌شود؛ این رقم برای ایالات‌متحده 212 بیمار است.

با اینحال دکتر تام اجرای روند واکسیناسیون را در پایین ماندن آمار مرگ‌ومیر طی هفته‌های اخیر موثر می‌داند. میانگین آمار مرگ در هفت روز گذشته 34 مورد بوده که در مقایسه با رقم 140 نفر در اواسط ماه ژانویه بسیار کمتر است.

دکتر تام در اینباره گفت: به باور ما واکسیناسیون موجب کاهش آمار بیماران بدحال و مرگ بر اثر کرونا شده است.

در ماه‌های اخیر گروه‌های آسیب‌پذیر واکسن خود را دریافت کرده‌ و بیش از 80 درصد شهروندان بالای 80 سال ایمن شده‌اند. بگفته مقامات بهداشتی تا عصر چهارشنبه 8,898,856 دوز واکسن به شهروندان کانادایی تزریق شده و بیش از 21 درصد جمعیت حداقل یک دوز را دریافت کرده‌اند.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید