Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 6:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود.

هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا برای املاک گوناگون در مقایسه با مارچ سال گذشته 8.5 درصد کاهش یافته، اما کلگری رشد 1.8 درصدی را تجربه کرده است.

در این بین اجاره‌بهای شهرهای تورنتو، ونکوور، ادمونتون و مونتریال در مقایسه با سال گذشته بتریتب 18.7، 18.8، 6.6 و 4.4 درصدی کاهش یافته است.

طبق داده‌های Canada Mortgage and Housing Corporation میانگین اجاره‌بهای ماهیانه آپارتمان تکخوابه و دوخوابه در کلگری 1,087 و 1,323 دلار می‌باشد. البته این رقم هنوز از میانگین کانادا کمتر است.

بررسی قیمت خانه‌های موجود در لیست فروش نشان داده که میانگین اجاره‌بها املاک کانادا در ماه مارچ 2021 رقم 1,685 دلار بوده که در مقایسه با ماه فوریه کمتر شده است. همچنین در مقایسه با ماه مارچ 2020 کاهش 157 دلاری را نشان می‌دهد.

پاندمی COVID-19 تاثیر عمیقی بر بازار املاک داشته و تقاضا برای خانه‌های اجاره‌ای را شدیدا کمتر شده است.

بگفته مت دانیسون مدیرعامل Rentals.ca، هم‌اکنون واحدهای بزرگ و خانه‌های single-family کمتری برای اجاره وجود دارند. همزمان افزایش سبب رشد دورکاری تقاضا برای واحدهای بزرگتر و سوییت‌های کوچکتر شده است.

از طرفی کاهش نرخ‌ مهاجرت شهروندان و دانشجویان، افزایش تمایل برای خرید منزل (بخاطر کاهش نرخ وام) و ادامه دورکاری مشاغل، بازار مسکن کانادا را دگرگون کرده و قیمت‌ها از ابتدای پاندمی رو به کاهش بوده است. بهمین دلیل شرایط برای اجاره مسکن کاملا محیاست.

مشاهده نشانه‌های جهش قیمت در هفته‌های اخیر باعث شده اوضاع پیچیده‌تر نیز شود. ازجمله فاکتورهای مهم در این امر پیشرفت واکسیناسیون و احتمال بازگشایی ادارات مراکز شهرها از سال آینده است.

بگفته بن میرز رئیس Bullpen Research & Consulting برخی مستاجران در تلاش هستند از وضعیت کنون حداکثر استفاده را ببرند و خانه‌ای ارزان‌تر، بزگتر و با موقعیت بهتر بیابند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید