Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 6:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am

نظرسنجی: حمایت اکثر مردم کانادا از پاسپورت کووید۱۹ برای سفر خارجی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

طبق یک نظرسنجی جدید، کانادایی‌ها از ایدهٔ پاسپورت الزامیِ کووید-۱۹ برای سفرهای بین‌المللی حمایت می‌کنند.

۷۶ درصد از کانادایی‌های شرکت کرده در جدیدترین نظرسنجی انستیتو Angus Reid از پاسپورت الزامیِ واکسیناسیون برای سفر به ایالات متحده حمایت کرده‌اند و ۷۹٪ می‌گویند که در صورت صدور، از چنین پاسپورتی برای سفرهای خارجی استفاده خواهند کرد.

اما وقتی از این افراد درباره فعالیت‌ها در خاک کانادا پرسیده شد، آنها حمایت ضعیفی (فقط ۵۵٪) از پاسپورتِ واکسن برای حضور در رستوران‌ها، پاساژها، سالن‌های سینما و دیگر محیط‌های اجتماعی داشتند.

در این پژوهش مشخص شده که اجباری شدن چنین پاسپورتی نمی‌تواند نظر مخالفان واکسیناسیون را برگرداند و تنها ۸٪ از این افراد در صورت اجباری شدن آن، حاضر به تزریق واکسن خواهند بود.

در این پژوهش بین ۱۴ تا ۱۷ مِی از ۱,۶۰۱ شهروند نظرسنجی شده و میزان خطای نظرسنجی برای عمومیت دادن نتایجش به کل جمعیت، ۲.۵٪ اعلام شده است.

پیشتر نیز در نظرسنجی سایر نهادهای تحقیقاتی نتایج مشابه ولی ضعیف‌تری به دست آمده بود. بنابراین به نظر می‌رسد به مرور مردم نظر مساعدتری نسبت به آن پیدا کرده‌اند.

مسئولین فدرال در حوزه بهداشت هنوز درباره استفاده از پاسپورت واکسیناسیون تصمیمی اعلام نکرده‌اند و برخی به ایرادات آن اشاره دارند. برای مثال، واکسن‌ها ۱۰۰٪ موثر نیستند و دسترسی کشورهای دنیا به آنها نیز یکسان نیست.

دکتر تریسا تام، مدیر کل بهداشت کانادا می‌گوید: «افزایش سرعت واکسیناسیون مردم در همه دنیا، از اهمیت زیادی برخوردار است. مصونیت جمعی به دست نمی‌آید مگر آنکه همه مردم دنیا واکسینه شوند.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید