Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 4:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 4:31 am

واکسن می‌تواند خطر ابتلا به کووید-۱۹ را در المپیک توکیو کاهش دهد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

جمعی از پزشکان ژاپنی هشدار داده‌اند که میزبانی بازی‌های المپیک در توکیو، در تابستان پیش رو، می‌تواند منجر به گسترش کووید-۱۹ شود، اما یکی از پزشکان کانادایی معتقد است که واکسیناسیون از جمله اقداماتی است که باعث کاهش بیماری می‌شود و می‌تواند خطر را کنترل کند.

اتحادیه پزشکان ژاپن نگران است که ورود افراد از بیش ۲۰۰ کشور مختلف به توکیو و ترکیب انواع این ویروس باعث ظهور نوع جدیدی از آن شود. نائوتو یوایاما، رئیس اتحادیه، از ژاپن خواست بازی‌ها را لغو کند تا بتواند مانع جابجایی مردم در این کشور شود.

او در یک کنفرانس خبری گفت: «احتمال دارد که انواع آفریقای جنوبی و هندی این ویروس در سراسر جهان گسترش پیدا کند و ما نمی‌توانیم احتمال تولید نوع جدید را انکار کنیم.»

«اگر این اتفاق بیفتد، آن گونه را گونهٔ المپیک توکیو نام‌گذاری می‌کنند و تا ۱۰۰ سال آینده این اقدام به عنوان اقدام احمقانه بشری محکوم خواهد شد.»

دکتر هوارد نجو معاون بهداشت عمومی کانادا با ابراز احترام به نظر پزشکان ژاپن، معتقد است که واکسیناسیون و اقدامات جدی بهداشت عمومی می‌تواند این خطر را کنترل کند. او در ادامه افزود هیچ‌وقت تعدا مبتلایان صفر نخواهد بود اما می‌توان این تعداد را کاهش داد.

نجو معتقد است كه کنترل تعاملات ورزشی در روستاها بايد دشوارتر از کنترل بازی‌های معمول تابستانی باشد، زیرا رقبا در مسابقه حضور پیدا می‌کنند و سپس مکان را ترک می‌کنند.

به گفتهٔ نجو کانادا هنوز قصد دارد ورزشکاران خود را به بازی‌های المپیک بفرستد. همچنین تأیید واکسن Pfizer برای نوجوانان ۱۲ ساله خبری دلگرم‌کننده است زیرا آنها نیز می‌توانند پیش از حضور در مسابقات ایمن‌سازی شوند.

بازی‌های المپیک توکیو ابتدا برای تابستان سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده بود اما به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ یک سال به تأخیر افتاد. در حال حاضر برنامه‌ریزی شده بازی‌ها در اواخر ماه ژوئیه آغاز شوند و این المپیک با رعایت اقدامات ایمنی کووید-۱۹ اجرا خواهد شد.

 

منبع: Dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید