Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 7:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 7:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 7:56 am

برنامه دوز دوم واکسن کووید-19 در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

جیسون کنی، نخست وزیر آلبرتا، طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد که این استان قصد دارد دوزهای دوم را به طور گسترده‌تری ارائه دهد و برخی از افراد می‌توانند بلافاصله دوز دوم واکسن خود را رزرو کنند.

ساکنین آلبرتا می‌توانند برای رزرو نوبت دریافت دوز دوم از طریق تماس با 811 و یا سیستم رزرو آنلاین، یا از طریق داروخانه‌ها و مطب‌ پزشکان اقدام کنند.

به گفتۀ کنی هر آلبرتایی که اولین دوز واکسن کووید-19 را دریافت کرده است می‌تواند تا پایان ماه دوز دوم را رزرو کند.

او در ادامه افزود: «به منظور ایجاد آمادگی برای تابستان و بازگشت به حالت عادی، آلبرتایی‌ها از ایمن‌سازی بیشتری برخوردار خواهند بود. لطفاً به وظیفۀ خود در خصوص رزرو دوز دوم واکسن عمل کنید تا بتوانیم یکبار برای همیشه کووید-19 را شکست بدهیم.»

آلبرتایی‌هایی که در ماه مارس دوز اول واکسن کووید-19 را دریافت کرده‌اند می‌توانند از اول ژوئن نسبت به رزور دوز دوم اقدام کنند.

افرادی که دوز اول واکسن را در ماه آوریل دریافت کرده‌اند نیز می‌توانند برای دریافت دوز بعدی خود از 14 ژوئن اقدام کنند و افرادی که در ماه مه واکسینه شده‌اند می‌توانند برای دریافت نوبت دوز دوم در 28 ژوئن اقدام کنند.

به گفتۀ مقامات بهداشتی، افراد پس از دریافت یک دوز واکسن کووید-19 حداقل 80% در برابر پیامدهای شدید این ویروس از جمله بستری شدن در بیمارستان و مرگ محافظت می‌شوند. دولت آلبرتا نیز در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که برای محافظت طولانی‌تر و بهتر افراد دوز دوم تجویز می‌شود و دریافت آن ضروری است.

پیش از این فقط افرادی که دچار نقص ایمنی بودند مجاز به دریافت دوز دوم واکسن بودند. دولت آلبرتا همچنین اعلام کرد که در صورت امکان خدمات بهداشت آلبرتا و داروخانه‌های شرکت‌کننده در طرح واکسیناسیون برای یادآوری دریافت دوز دوم با آلبرتایی‌های تماس می‌گیرند.

دولت استانی همچنین متذکر شد که اولویت اصلی نوبت‌دهی به افراد برای دریافت دوز اول است. با توجه به اینکه فاصلۀ بین دریافت دو دوز از 12 هفته شروع می‌شود، در حال حاضر در صورت ثابت ماندن میزان واکسن، آلبرتایی‌ها می‌توانند برای دریافت دوز دوم مراجعه کنند.

تا 30 مه، 2،781،430 دوز واکسن کووید-19 در سراسر استان تجویز شده است و 391،175  نفر دو دوز واکسن خود را دریافت کردند و به طور کامل واکسینه شده‌اند.

 

 

منبع: Dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید