Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 5:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am

برنامه دوز دوم واکسن کووید-19 در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

جیسون کنی، نخست وزیر آلبرتا، طی یک کنفرانس خبری اعلام کرد که این استان قصد دارد دوزهای دوم را به طور گسترده‌تری ارائه دهد و برخی از افراد می‌توانند بلافاصله دوز دوم واکسن خود را رزرو کنند.

ساکنین آلبرتا می‌توانند برای رزرو نوبت دریافت دوز دوم از طریق تماس با 811 و یا سیستم رزرو آنلاین، یا از طریق داروخانه‌ها و مطب‌ پزشکان اقدام کنند.

به گفتۀ کنی هر آلبرتایی که اولین دوز واکسن کووید-19 را دریافت کرده است می‌تواند تا پایان ماه دوز دوم را رزرو کند.

او در ادامه افزود: «به منظور ایجاد آمادگی برای تابستان و بازگشت به حالت عادی، آلبرتایی‌ها از ایمن‌سازی بیشتری برخوردار خواهند بود. لطفاً به وظیفۀ خود در خصوص رزرو دوز دوم واکسن عمل کنید تا بتوانیم یکبار برای همیشه کووید-19 را شکست بدهیم.»

آلبرتایی‌هایی که در ماه مارس دوز اول واکسن کووید-19 را دریافت کرده‌اند می‌توانند از اول ژوئن نسبت به رزور دوز دوم اقدام کنند.

افرادی که دوز اول واکسن را در ماه آوریل دریافت کرده‌اند نیز می‌توانند برای دریافت دوز بعدی خود از 14 ژوئن اقدام کنند و افرادی که در ماه مه واکسینه شده‌اند می‌توانند برای دریافت نوبت دوز دوم در 28 ژوئن اقدام کنند.

به گفتۀ مقامات بهداشتی، افراد پس از دریافت یک دوز واکسن کووید-19 حداقل 80% در برابر پیامدهای شدید این ویروس از جمله بستری شدن در بیمارستان و مرگ محافظت می‌شوند. دولت آلبرتا نیز در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که برای محافظت طولانی‌تر و بهتر افراد دوز دوم تجویز می‌شود و دریافت آن ضروری است.

پیش از این فقط افرادی که دچار نقص ایمنی بودند مجاز به دریافت دوز دوم واکسن بودند. دولت آلبرتا همچنین اعلام کرد که در صورت امکان خدمات بهداشت آلبرتا و داروخانه‌های شرکت‌کننده در طرح واکسیناسیون برای یادآوری دریافت دوز دوم با آلبرتایی‌های تماس می‌گیرند.

دولت استانی همچنین متذکر شد که اولویت اصلی نوبت‌دهی به افراد برای دریافت دوز اول است. با توجه به اینکه فاصلۀ بین دریافت دو دوز از 12 هفته شروع می‌شود، در حال حاضر در صورت ثابت ماندن میزان واکسن، آلبرتایی‌ها می‌توانند برای دریافت دوز دوم مراجعه کنند.

تا 30 مه، 2،781،430 دوز واکسن کووید-19 در سراسر استان تجویز شده است و 391،175  نفر دو دوز واکسن خود را دریافت کردند و به طور کامل واکسینه شده‌اند.

 

 

منبع: Dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید