Saturday, June 12, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,886
Total deaths
Updated on June 12, 2021 5:31 am
18,411
Total active cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am
1,399,716
Total confirmed cases
Updated on June 12, 2021 5:31 am

بالا گرفتن صدای مخالفان برگزاری Canada Day


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس...

بازگشایی استخرها و سالن‌های بدنسازی کلگری

شهرداری کلگری قصد دارد تعداد از مراکز تفریحی شهر را از هفته آینده بازگشایی کند. هم‌اکنون مرحله دوم بازگشایی‌ها در آلبرتا آغاز شده و بر...

تورنتو: بازگشایی مجدد نمایشگاه Immersive Van Gogh

همزمان با آغاز مرحله نخست بازگشایی‌ها در آنتاریو، نمایشگاه Immersive Van Gogh نیز بار دیگر از هفته آینده پذیرای شهروندان تورنتو خواهد بود. به این...

هواپیمایی Flair Airlines اولین پرواز با اولین بویینگ ۸-۷۳۷ جدید

کمپانی کاناداییِ Flair Airlines که به پروازهای بسیار ارزانش معروف است، امروز خبر داد که با ورود ۱۳ فروند بویینگ ۸-۷۳۷ جدید به خدمت،...

آلبرتا با بیشترین میزان واکسیناسیون کامل در میان استان‌های کانادا

مقامات دولت آلبرتا اعلام کردند در حال حاضر نزدیک به 16% از جمعیت این استان در برابر کووید-19 به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند. جیسون کنی...

درحالی که چند هفته تا 1 جولای؛ زمان برگزاری Canada Day، باقی‌ مانده بسیاری از شهروندان خواستار لغو آن شده‌اند. اما این اولین بار نیست که چنین کمپین‌هایی به راه می‌افتد.

در سال‌های اخیر فعالین بومی بسیاری از مقامات کانادایی خواسته‌اند تا درباره برگزاری Canada Day تجدیدنظر کنند.

تنها در چند روز گذشته هشتگ #CancelCanadaDay به ترند اول توییتر در کانادا تبدیل شده که نشانگر اهمیت این موضوع در میان شهروندان است.

گروهی از کاربران به پیام توییتری پاپ فرانسیس در واکنش به خبر دلخراش کشف پیکر صدها کودک بومی در Kamloops واکنش نشان داده‌اند. او در این پیام عذرخواهی نمی‌کند.

همزمان درخواست‌های اینترنتی گوناگون نیز در رسانه‌های مجازی دست به دست می‌شوند و صدها هزار شهروند پای آن‌ها را امضا کرده‌اند.

یکی از این درخواست‌ها چند اقدام کلیدی که دولت فدرال باید بمنظور بهبود روابط با مردمان بومی انجام دهد را برشمرده است. “عمل به وعده‌های سال 2015 دولت مبنی بر تضمین دسترسی ارزان، راحت و کافی مرمان و جوامع بومی به آب آشامیدنی” یکی از این اقدامات می‌باشد.

سال گذشته اعضای گروهی بومی بنام Idle No More جنبشی تحت عنوان Cancel Canada Day را به راه انداختند. امسال نیز این گروه با برگزاری تجمع در مقابل Vancouver Art Gallery مطالبه خود را تکرار خواهند کرد.

در اطلاعیه فیسبوکی این گروه آمده: ما نسل‌کشی ادامه‌دار در خاک کانادا بر ضد مردم بومی را جشن نگرفته و با برگزاری گردهمایی جان‌های از دست رفته بدست حکومت کانادا، ازجمله یاد کودکان کشته شده در مدارس شبانه‌روزی را، گرامی خواهیم داشت.

از آنجایی که چهار هفته تا برگزاری Canada Day زمان باقی مانده احتمالا شاهد واکنش دولت فدرال و انتشار اخبار مرتبط در اینباره خواهیم بود.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید