Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

تشخیص ۱۶۵ ابتلای جدید به کووید-۱۹ در آلبرتا، و لاتاری تشویقی برای واکسیناسیون


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

دیروز یکشنبه، استان آلبرتا ۱۶۵ مبتلای جدید به کووید-۱۹ را تشخیص داد و ۱ مورد فوت هم گزارش شد آن هم فقط یک روز بعد از اینکه مسئولان، یک لاتاری واکسیناسیون به ارزش ۳ میلیون دلار برای ترغیب مردم به دریافت واکسن را اعلام کردند.

تا دیروز ۳,۳۸۴,۰۲۶ دوز واکسن در آلبرتا تزریق شده که نسبت به روز قبلی ۴۷,۱۷۶ دوز افزایش نشان می‌دهد.

یکشنبه تعداد بستری‌ها در بیمارستان کاهش کوچکی داشت و فعلا ۲۷۲ نفر به خاطر وخامت حالشان روی تخت بیمارستان زیر نظرند، ۱۸ نفر هم دیروز ترخیص شده‌اند. در این بین حال ۷۵ نفر بسیار وخیم است و در ICU هستند.

آلبرتا تا امروز ۲,۲۷۰ شهروند خود را در اثر کووید-۱۹ از دست داده است. شنبه ۵,۷۹۹ تست انجام شد و نرخ ابتلای آن روز ۲.۸٪ بود. مجموع مبتلایان فعال نیز با کاهشی ۶۷ نفره به ۳,۱۸۰ تن رسید.

در این بین کلگری با ۱,۳۲۰ نفر، ادمونتون با ۸۰۰ نفر، منطقه شمال با ۵۵۹ نفر، مرکزی با ۳۷۴ نفر، و جنوب با ۱۲۶ نفر بیشترین تعداد مبتلا را دارند.

مسئولین آلبرتا ۳ جایزهٔ لاتاری هر یک به ارزش ۱ میلیون دلار اختصاص داده‌اند تا مردم را به واکسیناسیون ترغیب کنند. این جوایز با قرعه‌کشی به ۳ فرد خوش‌شانس بالای ۱۸ سال خواهد رسید که باید حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده باشند.

به گفته جیسون کِنی، نخست وزیر آلبرتا، تا یک هفتهٔ دیگر آلبرتا از مرز ۷۰٪ واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۲ سال خود عبور می‌کند. کنی می‌گوید:

«ما از نظر واکسیناسیون وضع مناسبی داریم، اما گونهٔ جدید ویروس موسوم به دِلتا بازی را عوض کرده است. با این حال بایستی زودتر جامعه و اقتصاد را باز کنیم. دِلتا کمی برنامه‌های ما را کُند می‌کند.»

۲۰.۲ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال آلبرتا تاکنون دو دوز واکسن گرفته‌اند و به ۴۶.۵ درصد نیز یک دوز تزریق شده که آلبرتا را در مرز ۶۸.۷٪ واکسیناسیون قرار می‌دهد.

تا دیروز، ۲,۴۱۷ مورد ابتلا به گونه‌های جدید کرونا گزارش شده که فقط ۱۰۹ مورد در شنبه تشخیص داده شده‌اند و این نشان از جهش ابتلا به این گونهٔ جدید دارد.

منبع: CBC News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید