Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,305
Total deaths
Updated on September 16, 2021 11:23 am
42,322
Total active cases
Updated on September 16, 2021 11:23 am
1,559,410
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 11:23 am

آب‌وهوای کانادا در پاییز 2021؛ طوفانی و پرباران


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

براساس پیشبینی بلندمدت AccuWeather برای فصل پاییز، پدیده La Nina موجب خنک‌تر شدن جریانات ساحلی اقیانوس آرام و افزایش ورود طوفان‌ها به کانادا خواهد شد.

بگفته این آژانس هواشناسی وجود جریان‌های سردتر از نرمال در اقیانوس آرام و نزدیکی خط استوا باعث حرکت طوفان‌های بیشتر به ساحل غربی می‌شود. با اینحال شرایط آنتاریو و کبک متفاوت بوده و احتمالا پاییزی معمولی خواهند داشت.

در ادامه پیش‌بینی آب‌وهوای نواحی مختلف کانادا در پاییز 2021 را مشاهده می‌کنیم:

BC and Alberta Rockies

برت اندرسون، هواشناس ارشد AccuWeather، می‌گوید: «جت استریم همچون جاده عبور طوفان‌ها عمل می‌کند. ما پاییزی ناپایدار و با بارش بالاتر از نرمال، مخصوصا برای بخش غربی بریتیش‌کلمبیا، انتظار داریم.»

این می‌تواند خبری خوش برای کسانی باشد که تابستان بسیار گرم و پر از آتش‌سوزی را تجربه کردند.

البته برخی نواحی بیش از دیگران بارانی خواهند بود و شدت باد و بارش در south-central بیش از سایرین است.

دمای پاییز امسال هم در بریتیش‌کلمبیا و Yukon پایین‌تر از دمای نرمال برآورد می‌شود. علت آن نیز پدیده La Nina بوده و احتمالا بارش برف در استان زودتر از موعد آغاز خواهد شد.

اندرسون در اینباره می‌گوید: «بخش‌هایی از شمال‌غرب بریتیش‌کلمبیا و Yukon احتمالا پاییز سردتر از نرمال را تجربه می‌کنند. امواج سرد از شرق آلاسکا وارد این نواحی خواهد شد.»

پدیده La Nina می‌تواند زمستان زودرسی را برای آلبرتا نیز به ارمغان آورد.

The Prairies

از آنجایی که ارتفاعات راکی بیشتر رطوبت را را جذب می‌کنند، سهم ساکنین این نواحی باد بیشتر از نرمال و هوای خشک است. بنابراین کشاورزان باید خود را برای هوای خشک در پاییز آماده ‌کنند.

Ontario and Quebec

در نواحی شرقی‌تر چون آنتاریو و کبک پاییز آرام‌تر و معمولی است.

اندرسون درباره وضعیت جوی این مناطق می‌گوید: «احتمالا در فصل پاییز نیز دمای آب در Great Lakes بالاتر از نرمال خواهد بود. این وضعیت بر حداقل دمای این نواحی در شب اثر گذاشته و هوا را ملایم‌تر می‌کند.»

البته طوفان‌های تندری که طی تابستان آنتاریو را در نوردیدند تا ماه سپتامبر ادامه خواهند داشت. با ورود به فصل پاییز این استان تحت تاثیر امواج هوای سرد بیشتری قرار می‌گیرد.

Atlantic Region

دمای فصل پاییز در استان‌های آتلانتیک نرمال خواهد بود، اما فعالیت طوفان‌های استوایی بیشتر می‌شود.

اندرسون می‌گوید: «احتمال بروز طوفان‌های شدید استوایی یا هاریکن در منطقه نوااسکوشیا بالا ست. افزایش فعالیت طوفان‌ها در اقیانوس اطلس باعث می‌شود که تعداد بیشتری مسیر خود را به سمت شمال ادامه دهند. افزایش دمای آب موجب پایداری و قدرت بیشتر طوفان‌ها شده و نواحی شمالی بیش از پیش تحت تاثیر قرار می‌گیرند.»

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید