Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,305
Total deaths
Updated on September 16, 2021 11:23 am
42,322
Total active cases
Updated on September 16, 2021 11:23 am
1,559,410
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 11:23 am

بحران مصرف اُپیوید در ادمونتون


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

طبق گفته دکتر شازما میثانی، پزشک اورژانس بیمارستان رویال الکساندرا، ادمونتون در حال حاضر شاهد تعداد زیادی مسمومیت با اُپیوید (داروهای افیونی) است. طی ۶ ماه گذشته وضعیت در بیمارستان مرکز شهر به شدت بدتر شده است.

آقای بارکر که نزدیک به یک سال است مواد مخدر مصرف نکرده و عدم استفاده از مواد مخدر را یک دستاورد بزرگ در زندگی خود می‌داند، می‌گوید که همچنان از اُپیوید به عنوان همراه ثابت و ناخواسته خود استفاده می‌کند.

او که هروئین و کریستال مصرف می‌کرده می‌گوید هرگز سراغ فنتانیل نمی‌رود زیرا در سطح شهر شاهد نابودی مردم به دلیل مصرف این دارو است و شبانه‌روز از محله‌ پشتی خانه‌اش صدای آمبولانس می‌شوند. بارکر که تا سال گذشته در خیابان زندگی می‌کرده شاهد مرگ افراد زیادی بوده است.

کارکنان مرکز بهداشت بویل مک‌کالی نیز مجبور شده‌اند به جای اینکه خدمات اورژانس را به مراقبت‌های قبل از زایمان و دیابت اختصاص دهند به افرادی که به دلیل استفاده از اُپیوید اوردوز کرده بودند خدمت‌رسانی می‌کردند.


به گفته فرانچسکو موزاییکو مدیر پزشکی بویل مک‌کالی ورود فنتانیل به صحنه مواد مخدر شهر ارائه خدمات اورژانس را دچار تغییرات جدی کرده است. او معتقد است ناامیدی افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند بر روی کارکنان مرکز بهداشت نیز تأثیر گذاشته است.

از ژانویه ۲۰۲۰ تا مارچ ۲۰۲۱، بیشترین میزان اوردوز در یک ماه ۲۰ مورد بوده است. در آپریل اما این عدد افزایش چشم‌گیری داشته است، به طوری که تنها در ماه جون ۱۰۵ مورد اورودز مشاهده شده است.

خدمات امدادی آتش‌نشانی ادمونتون نیز شاهد افزایش تماس‌های مرتبط با اوردوز است. در سال 2019، کارکنان امداد به بیش از 1100 تماس مرتبط با اوردوز پاسخ داده‌اند. این عدد در سال 2020 دو برابر شد و از آگوست ۲۰۲۱ تعداد تماس‌ها با این مرکز خدماتی بیش از ۳۰۰۰ تماس بوده است.

بیمارانی که اوردوز می‌کنند به مرکز اورژانس میتانی، نزدیک‌ترین بیمارستان به مرکز شهر، می‌روند، جایی که بسیاری از آژانس‌های خدمات اجتماعی در آن مستقر هستند.

به گفته ایلین هیشکا، استادیار دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلبرتا، مقدار زیادی فنتانیل و اُپیویدهای دیگر از مکزیک به صورت قاچاقی وارد کانادا می‌شوند. داروهایی که از کانال‌های غیرقانونی وارد کشور می‌شوند تقلبی هستند.

موزاییکو معتقد است اگر ادمونتون این میزان از اوردوز یا تجربه نزدیک به مرگ را در شرایط پزشکی دیگری مشاهده کند واکنش جدی‌تری به بحران نشان می‌دهد. به عقیده او این موضوع می‌تواند به ایدئولوژی و ارزش‌گذاری‌های جامعه مربوط باشد.

او در این خصوص می‌گوید: «آن چیزی که ما متوجه نمی‌شویم این است که این موضوع بر همه تأثیر می‌گذارد. همه ما در سلامت و تندرسی به هم وابسته هستیم. این موضوع فقط یک موضوع اقتصادی یا انسان‌دوستانه نیست. به همین دلیل مهم است که مثل هر بحران سلامتی دیگری به این موضوع واکنش نشان دهیم.»

تنفس آهسته یا قطع تنفس از علائم مسمومیت با اُپیوید است، شخص در این حالت به صدا یا درد واکنش نشان نمی‌دهد. همچنین خفگی یا استفراغ، پوست سرد و ملتهب، مردمک‌های کوچک یا حرکتی شبیه تشنج نیز از علائم مسمومیت با اُپیوید هستند.

کیت‌های نالوکسان به صورت رایگان در بیش از ۲۰۰۰ سایت اجتماعی و داروخانه در سطح استان پیدا می‌شود. هر کیت مجهز به ماسک تنفسی نجات برای قرار دادن بر روی صورت فرد اوردوز کرده است که قبل از تزریق نالوکسان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کیت‌ها سه شیشه دارو و سوزن دارند که می‌توانند به ران یا شانه فرد تزریق شوند.

منبع: globalnews


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید