امروز می خواهیم یکی از بزرگ ترین ناوهای هوایی  مسافر بری جهان و کشور کانادا، شرکت هواپیمایی ایر کانادا(Air Canada) را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. این ایر لاین بزرگ به ۱۸۲ نقطه ی مختلف جهان پرواز دارد. اگر علاقه مند هستید که شرکت هواپیمایی ایر کانادا را بشناسید  با بررسی تاریخچه، اطلاعات، کلاس های پروازی و اطلاعات ضروری برای مسافرین این ایرلاین با ما همراه باشید.

تاریخچه ی شرکت هواپیمایی ایر کانادا

شرکت هواپیمایی ایر کانادا در سال ۱۹۳۶ در شهر مونترال و ایالت کبک کانادا  تاسیس شد و اولین پروازش را رد سال ۱۹۳۷ انجام داد. زمانی که این شرکت تاسیس شد، تحت نظر قوانین فدرال به عنوان یکی از شرکت های تابعه از راه آهن کانادا تاسیس گشت تا شهرهای مختلف را از اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام به یکدیگر متصل کند. درباره ی اسم این ایرلاین نکته ای وجود دارد، در اصل اسم این ایرلاین در اوایل تاسیسش، هواپیمای ملی کانادا بوده است. پروازهای کوتاه مدت این ایرلاین در سال ۱۹۳۸ آغاز شد. این شرکت تا ژانویه ی سال ۱۹۴۰، تعداد کارمندان خود را به ۵۷۹ نفر افزایش داد.

با توسعه ی سیستم  رزرویشن در سال ۱۹۵۳، TCA و یا همان هواپیمایی سابق ملی کانادا اولین هواپیمایی در جهان بود که از سیستم رزروکامپیوتری در ترمینال های راه دور را باب کرد و از آن استفاده نمود. فعالیت های این ایر لاین با نام هواپیمای ملی کانادا ادامه داشت تا این که در سال ۱۹۶۵ با تصویب دولت کانادا این ایر لاین به نام ایر کانادا تغییر نام داد و از آن به بعد تمام فعالیت های این شرکت با نام هوایپمایی ایر کانادا صورت پذیرفت. اولین بار که برای تغییر نام این ایرلاین اقدام شد، یکی از اعضای وقت هیئت مدیره پیشنهاد داد تا اسم شرکت را به نام ایر کانادا تغییر دهند اما در آن زمان این پیشنهاد با مخالفت روبرو شد ولی مدتی بعد باز به جریان افتاد و در نهایت در ۱ ژانویه ی سال ۱۹۶۵ همانطور که گفتیم تغییر نام این شرکت تصویب گشت.

طی طرح اقتصادی که دولت کانادا در دهه ی ۸۰ میلادی برای تنظیم بازارهای این کشور پیاده کرد، ایر کانادا در سال ۱۹۸۸ کاملا دارای مالکیتی خصوصی شد. در سال ۲۰۰۰ ایر کانادا یکی از بزرگ ترین ششرکت های هواپیمایی رقیب خود را خریداری نمود و به این صورت عرصه ی حضور برای خود را بیش از پیش باز کرد. در سالل ۲۰۰۳ این شرکت خود را از یک ورشکستگی حتمی نجات داد و در سال بعدش شرکت هولدینگ هواپیمایی به نام ACE Aviation Holdings Inc را تحت مالکیت خود به وجود آورد. همانطور که در مقدمه گفتیم، شرکت هواپیمایی ایر کانادا به بیش از ۱۸۰ مقصد داخلی و خارجی در جهان حمل و نقل هوایی و پرواز های برنامه ریزی شده دارد.

ایر کانادا، هشتمین شرکت بزرگ هواپیمایی در سراسر جهان است و ناوگان هوایی بسیار بزرگ و عظیمی دارد. این شرکت یکی از بنیانگذارن اصلی و مهم اتحادیه ی هوایی استار الاینس است. بزرگ ترین و اصلی ترین قطب فرودگاهی این ایرلاین فرودگاه بین المللی تورنتو است. جالب است بدانید که بر اساس آمار منتشر شده از این ایرلاین در سال ۲۰۱۵ ، در آمد خالص این ایرلان معادل ۱۹٫۸ میلیارد دلار بوده است. یکی از شرکت های تابعه ی ایر کانادا به نام ایر کانادا وکیشنز بیش از ۹۰ مقصد را پوشش می دهد. خطوط هوایی ایرکانادا در مجموع روزانه در حدود ۱۵۳۰ پرواز برنامه ریزی شده انجام می دهد.

اطلاعات شرکت هواپیمایی ایر کانادا

نام شرکت هواپیمایی ایر کانادا: Air Canada

کد یاتا: AC

کد ایکائو: ACA

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایر کانادا: www.aircanada.com

کلاس های پروازی شرکت هواپیمایی ایر کانادا

بیزنس کلاس بین المللی: معمولا این کلاس پروازی در هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر  و یا بوئینگ ۷۷۷ انجام می گیرد. فضای خصوصی و راحت، فضایی مختص به کار، لگ روم و فضای مخصوص به مسافر، صندلی های پیشرفته و راحت، مانیتورهای لمسی خصوصی با قابلیت پورت های ورودی مختلف، شارژ دستگاه های الکترونیک همراه مختلف.

بیزنس کلاس مخصوص شمال آمریکا و حوزه ی دریای کارائیب: بیشتر تفاوت های این کلاس پروازی بیزینسی با بین المللیش در سرگرمی ها و یک سری تفاوت های کوچک دیگر است و در این زمینه فرق چندانی ندارند. هزاران سرگرمی مختلف که از میان آنان می توانید انتخاب کنید، صفحه ی مانتیور شخصی، پاوربانک های مخصوص، مجله های فرانسوی و یا انگلیسی زبان مختلف، … نمونه ای از چندین نوع امکاناتی هستند که در این کلاس پروازی برای مسافران این ایرلاین موجود است.

بیزینس کلاس قاره ای: صندلی های این کلاس پروازی برای یک سفر طولانی بسیار راحت هستند و نه تنها باعث خسته شدن شما نمی شوند بلکه می توان گفت با تکنولوژی که در آن ها موجود است، موجب در رفتن خستگی سفرشما نیز می شوند.صندلی های این کلاس پروازی بسیار راحت تر از دو مدل قبل تر بیزینس کلاس هستند. خدمات سرگرمی این پرواز برای مسافرانش زیاد است.

پرمیوم اکونومی کلاس: این کلاس پروازی صنلی های راحت تری نسبت به پروازهای دیگر اکونومی در هواپیماهای دیگر دارد. لگ روم بزرگ تر، صندلی های بزرگ و سرویس پذیرایی منظم از مسافران در طول پرواز از ویژگی های این کلاس پروازی است.

اکونومی کلاس بین المللی: امکانات و راحتی این پرواز همانند پرمیوم اکونومی است با این تفاوت که خدمات این پرواز برای سفری طولانی تر ارائه می گردد. صفحه نمایش لمسی مخصوص، سرگرمی های مخصوص و بی شمار، شارژر های مختلف از امکانات این پرواز هستند.

اکونومی کلاس مخصوص شمال آمریکا و حوزه ی دریای کارائیب: در این پروازها شما می توانید از خدمات سرگرمی در حین پرواز، صفحه نمایش های لمسی و شخصی، پاوربانک های مخصوص شارژ استفاده کنید.

پرمیوم روژ بین المللی: International Premium Rouge یکی از کلاس های پروازی مخصوص به شرکت هواپیمایی ایر کانادا است و امکاناتی همچون حمل دو چمدان ۳۲ کیلیوگرمی، صندلی های بزرگ و راحت، چک این مخصوص و سریع داد و البته این امکانات تنها گوشه ای از امکانات این پرواز می باشد. کلاس های دیگر پروازی کلاس روژ که عبارتند از: پرمیوم روژ شمال آمریکا و حوزه ی دریای کارائیب و همچنین روژ کلاس بین المللی امکاناتی شبیه به همین کلاس دارند و تنها فرقشان در راحتی صندلی هایشان است.

اطلاعات ضروری برای مسافران شرکت هواپیمایی ایر کانادا

  • مسافرین این ایرلاین می توانند برای انتخاب غذا، سرگرمی، اطلاع از تخفیف ها و چک این به سایت این شکت مراجعه کنند و با توجه به روز و ساعت پروازشان، بر حسب نیاز و سلیقه ی خود از میان آن ها انتخاب کنند.
  • اگر تمایل دارید با این ایرلاین سفر کنید، قوانین این ایرلاین و مسیرهای پروازی آن را از سایت این شرکت بررسی نمایید.
  • چک این سفر خود را حداقل در ۴۸ ساعت قبل از سفر خود انجام دهید.
  • میزان بار مجاز کلاس مسافرتی خود را حتما چک بفرمایید.

عضویت در خبرنامه